Poczuj się jak prawdziwy Wenecjanin... rozpocznij swój rejs na historycznej wyspie. Średniowieczne mury, kamienice starówki, wąskie uliczki tworzą niepowtarzalny klimat, którym przyciągają ludzi z całego świata. Trogir jest super miejscem wypadowym w stronę Błękitnej Groty na wyspie Bisevo i Hvaru, który powala zapachami lawendy i historii...

Codziennie na nocleg zatrzymujemy się w innym miejscu w innym porcie/ marinie. Doświadczenie żeglarskie i pływackie nie jest wymagane.
Wystawiamy opinie z rejsu honorowane przez PZŻ.

Rejs z założenia jest turystyczno-rekreacyjny.
Plan dnia można modyfikować w zależności od oczekiwania załogi i pogody.

Dzień 1 Trogir

Wenecja Południa. Jedna z nielicznych starówek mieszcząca się na wyspie, która przypomina z lotu ptaka głowę węża wynurzającego się z wody... połączone z lądem dwoma mostami. Wspaniałe budynki, wąskie uliczki, latarenki, klimat średniowiecza urzeka tutaj każdego. Starówka jest wpisana na listę zabytków UNESCO. Przeurocze stare miasto na wyspie, katedra św. Lovro, Aleja Palmowa, most spacerowy z widokiem na zatokę to coś, co przyciąga jak magnes.
 

Dzień 2 Hvar

Miasto Hvar i wyspa zwana również wyspą lawendową od kwitnących wszędzie upraw ziół… Gaje oliwne, drzewa figowe... jest jedną z największych wysp na Adriatyku. Dwie twierdze na wzgórzach z czego jedna jest związana z Napoleonem… to tylko część jej historii... Wyspa lawendy i rozmarynu. Jeśli chcesz się zakochać w Chorwacji wystarczy, że go odwiedzisz. Hvar przez wiele osób uważany jest za najpiękniejszą spośród ponad tysiąca chorwackich wysp, a miesięcznik Traveler zaliczył go do dziesięciu najpiękniejszych wysp świata, obok Capri i Bora-Bora. Hvar zwany jest chorwacką Maderą ze względu na łagodny klimat oraz największą w całej Chorwacji ilość dni słonecznych. Miasto Hvar to perła śródziemnomorskiej architektury, dzięki gotyckim pałacom i marmurowym alejkom kojarzy się wielu z Wenecją.
 

Dzień 3 Palmizana

Urokliwa wyspa, bezpieczna marina, idealne miejsce wypadowe na Hvar. Na Hvarze jest malutka marina, w której prawie nigdy nie ma miejsca. Warto się zatrzymać na Palmiżanie, spacerować na drugą stronę wyspy gdzie są piękne restauracje lub popłynąć wodną taksówką do Hvaru.
 

Dzień 4 wyspa VIS, Komiża 

To magiczne miejsce. Wyspa była zamkniętą strefą militarną w latach 1945-92, czyli prawie 50 lat. Cała jest pokryta siecią tuneli, bunkrów i schronów. To tutaj znajduje się schron nuklearny najtajniejsze miejsce układu warszawskiego...idąc łąką trzeba podnieść gałąź jałowca, by zobaczyć schody wiodące 80 metrów w głąb góry, na końcu metalowe drzwi i okrągłe koło, którym można otworzyć wejście do historii… Warto na zwiedzanie wyspy poświęcić cały jeden dzień... Wypożyczyć skutery lub samochód i wybrać się na wycieczkę objazdową od winnic, bunkrów, schronów aż do groty gdzie Tito układał plany przyszłej Jugosławii. To z tego schronu i tej wyspy był dowodzony ostatnia wojna Serbsko -Chorwacka.
 

Dzień 5 wyspa Bisevo i Błękitna Grota

Cud natury... wpływa się pontonem przez niewielki otwór skalny do groty... a tam błękit... wiele by pisać, trzeba zobaczyć. To jedyne miejsce, którego nie obrabia nikt Photoshopem bo samo z siebie jest tak bajeczne, że niczego poprawiać nie trzeba.
 

Dzień 6 Rogoźnica

Marina Frapa znajduje się w centralnej części chorwackiego wybrzeża, między Splitem a Sibenik, w pięknej zatoce Soline, chroniony ze wszystkich stron, w oswojonym środowisku małej nadmorskiej miejscowości Rogoznica. Jej warunki klimatyczne są idealne we wszystkich porach roku.
 

Dzień 7 Trogir

Wracamy do miejsca, z którego rozpoczęliśmy nasz wspaniały rejs.

Kliknij tutaj i Zapisz się na rejs trasą  “Trogir - Wenecja Południa”.

Rejs z założenia jest turystyczno-rekreacyjny.
Plan dnia można modyfikować w zależności od oczekiwania załogi i pogody.

Kliknij niebieską łezkę na mapie poniżej i przeczytaj więcej.

Po przyjeździe do mariny rozpakowujemy prowiant, przydzielamy kabiny, określamy wachty i spotykamy się na szkoleniu dotyczącym bezpieczeństwa i zachowania się na jachcie. Po zakończonym szkoleniu czas wolny, do 9 rano w niedzielę. W niedzielę rano wychodzimy w morze i kierujemy się na południe. Przez kolejne 5 dni odwiedzamy miasta, mariny i urokliwe zatoki chorwackich wysp wraz ze zwiedzaniem schronów dla łodzi podwodnych, tajemnic wysypy Vis i Błękitnej Groty. Podczas rejsu uczestnicy przechodzą podstawowe szkolenie żeglarskie. Codziennie jesteśmy w innym porcie, innej marinie. Podczas rejsu nie zabraknie czasu na zakupy u miejscowych rybaków, odwiedzenie hodowli muli, wędkowanie, nurkowanie, nocne imprezy w uroczych restauracyjkach i długich spacerów przy wschodzie lub zachodzie słońca. Gwarantujemy zdobycie żeglarskich umiejętności a wszystko to w doborowym towarzystwie w atmosferze śmiechu i dobrej zabawy.

Przykładowy plan dnia:
- czas wstawania i łazienki
- 9.00 śniadanie
- 10.00 wypływamy
- 14.00 postój w zatoce kąpiele w słońcu i w wodzie i obiad (posiłki przygotowujemy samodzielnie na jachcie)
- 15.00-18.00 żeglujemy do portu na nocleg
- 19.00 jesteśmy w porcie zacumowani, czas na kolację, zwiedzanie, wyjście na miasto, degustację miejscowych specjałów...

Cena i kasa jachtowa:
Do ceny rejsu jest zawsze potrzebna kasa jachtowa.
Uczestnicy składają się na miejscu do wspólnej kasy. Trzyma ją wybrany skarbnik. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ jeśli trzeba za coś zapłacić ze wspólnej kasy, to wiadomo, kto trzyma pieniądze i kto rozlicza wydatki. Dzięki temu unikniemy ciągłego rozliczania typu ... Ja kupiłem pieczywo za dwa euro, a ja zapłaciłem za marinę, a ja... i jest ciągłe oddawanie, rozmienianie itp.

Kasa jachtowa jest przeznaczona na:
- podatek turystyczny 1 eu/os/dzień
Dzieci do 6 lat nie płacą, do 12 tu 50% - nie wszyscy to honorują i liczą normalnie jak za dorosłych
- sprzątanie końcowe /transit log/final cleaning
- opłaty za postój w marinach
- prąd i wodę (są doliczane automatycznie do rachunku za postój.
Jeśli jednak przypływacie tylko po wodę, to trzeba się zgłosić w tej kwestii na recepcji, żeby potem nie musieć płacić za cały postój )
- paliwo do jachtu na koniec rejsu - jacht odbieramy z pełnym zbiornikiem i z pełnym oddajemy.
Pełny bak wystarcza bez problemu na cały tydzień jazdy na silniku.
- drobne zakupy spożywcze typu pieczywo, masło, pomidory itp.
Obiady można rozwiązać np tak, że każdy ma z domu przywieść składniki na jeden obiad dla wszystkich.
- kaucja za jacht . Są dwie możliwości kaucję zwrotna w gotówce lub kartą wysokości ok 1500 - 2000 eu za jacht, lub można wykupić tzw. ubezpieczenie kaucji za około 150 eu bezzwrotnej. Kwoty te i warunki mogą być różne w zależności od firmy czarterującej.

Jakie są rodzaje naliczania kaucji ?
Czarterując jacht u nas, zawsze dostaniecie przed rejsem pełne info dotyczące możliwości rozliczenia kaucji.

Transport:
Pomagamy w logistyce transportu, zakupu biletów i transfer z i na lotnisko.
Autokar –specjalny autobus żeglarski. Jedzie przez całą Polskę i rozwozi uczestników rejsu bezpośrednio do mariny, w której zaczynają i kończą rejs. Prawie pod jacht. Wygodne rozwiązanie. Dzięki temu nie trzeba z miasta czy dworca szukać jak dostać się do mariny.
Samochodem – można czasem umówić się z innymi załogantami i jechać jednym autem.
Samolot– coraz bardziej popularna forma dojazdu na wakacje.


Kliknij tutaj i Zapisz się na rejs trasą  “Trogir - Wenecja Południa”.


 

Udostępnij ten artykuł: facebook twitter linkedin
{ meaRenderPageContainer('footer' )|raw }}