Wyspy Cyklady - najsłynniejszy region Grecji
Oaza spokoju, relaksu i słońca, malowniczych portów i miejsc gdzie czas jak by zwolnił i w miejscu się zatrzymał..Szlaki Homera i mitologii greckiej, gajów pomarańczy, gdzie każdy dzień zaczyna się greckim słowem Kalimera, co znaczy Dzień Dobry. Błękit nieba z granatem wody pomieszany a słońce radośnie odbija się w nim swoimi promieniami. Tak właśnie jest tutaj. Magicznie, baśniowo, ciepło i cudownie. 

To  wspaniała  propozycja tygodniowego rejsu  szlakiem greckiej mitologi. Mityczni bohaterowie, bajeczne widoki to podróż w nowy świat.

W tym okresie już słynny silny wiatr Meltemi tutaj nie wieje. 

Kiedy żeglować: Najlepszy czas do żeglowania to kwiecień do czerwca i wrzesień do listopada

Miejsca, które odwiedzimy. Nic dodać nic ująć, słowami trudno opisać:

Dzień 1  Lavrio

Port wypłynięcia i początek nowej starożytnej Grecji

Dzień 2 wyspa Kea

Świat relaksu i pogody ducha. Taka właśnie jest współczesna Kea. Tutaj odkryto najstarszą ze znalezionych, świątynię z 1700 rpne.Wyspa jest też miejscem urodzin Symonidesa, greckiego poety chóralnego (ok.556–468 p.n.e.), autora między innymi sławnego epigramatu na cześć Spartan poległych pod Termopilami.

Dzień 3 Kytnos

Malownicza wyspa z prawdziwym naturalnym SPA. Na plaży jest miejsce gdzie bije gorące źródło w którym można się relaksować patrząc na lazurową zatokę w dzień lub na gwiazdy nocą.

Dzień 4 Syros

Wyglądem przypomina rzymski amfiteatr, który tutaj układa się na zboczu z neoklasycznych budynków, starych dworów i białych domów ułożonych kaskadowo w dół aż do portu.

Dzień 5 wyspa Tinos miasto Pyros

 Urokliwe wioski z tradycyjną zabudową, białymi domkami pośród labiryntu uliczek i schodów. Z samego szczytu góry roztacza się wspaniała panorama Tinós, widok na morze i sąsiednie wyspy. Wznosiła się tu kiedyś antyczna stolica wyspy, a potem twierdza wenecka. Wielką atrakcją wyspy są charakterystyczne gołębniki, które w dużej liczbie odnajdziemy w okolicach miejscowości: Kámbos, Kardianí. W starożytności wierzono, że wyspę upodobał sobie na siedzibę bóg wiatru – Eol.

Dzień 6 Kea Korissia

Dzień 7 Lavrion

Kończymy w miejscu , gdzie zaczynaliśmy rejs.

Trasa dla lubiących żeglować i zwiedzać.

Kliknij na niebieskie łezki na mapie poniżej i poczytaj więcej.


Po przyjeździe do mariny rozpakowujemy prowiant, przydzielamy kabiny, określamy wachty i spotykamy się na szkoleniu dotyczącym bezpieczeństwa i zachowania się na jachcie. Po zakończonym szkoleniu czas wolny, do 9 rano w niedzielę. W niedzielę rano wychodzimy w morze i kierujemy się na południe. Przez kolejne 5 dni odwiedzamy miasta, mariny i urokliwe zatoki greckich wysp wraz ze zwiedzaniem miejsc oznaczonych na mapie niebieską łezką. Podczas rejsu uczestnicy przechodzą podstawowe szkolenie żeglarskie. Codziennie jesteśmy w innym porcie, innej marinie. Podczas rejsu nie zabraknie czasu na zakupy u miejscowych rybaków, wędkowanie, nurkowanie, nocne imprezy w uroczych restauracyjkach i długich spacerów przy wschodzie lub zachodzie słońca. Gwarantujemy zdobycie żeglarskich umiejętności a wszystko to w doborowym towarzystwie w atmosferze śmiechu i dobrej zabawy.

Przykładowy plan dnia:
- czas wstawania i łazienki
- 9.00 śniadanie
- 10.00 wypływamy
- 14.00 postój w zatoce kąpiele w słońcu i w wodzie i obiad ( posiłki przygotowujemy samodzielnie na jachcie)
- 15.00-18.00 żeglujemy do portu na nocleg
- 19.00 jesteśmy w porcie zacumowani, czas na kolację, zwiedzanie, wyjście na miasto, degustację miejscowych specjałów...

W celu jak najlepszej ceny lotu, dobrze jest zaplanować wyjazd z dużym wyprzedzeniem.
Pomagamy w organizacji transportu.

Do ceny rejsu należy jeszcze uwzględnić po 100eu/os do kasy jachtowej na wyżywienie, opłaty lokalne, tankowanie itp.
 

Kliknij tutaj i zapisz się na ten rejs po Magicznych Cykladach.


Kiedy i gdzie żeglować w Grecji... czytaj więcej O greckim wietrze Meltemi... czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł: facebook twitter linkedin
{ meaRenderPageContainer('footer' )|raw }}