Tajlandia

Poza Seszelami upodobaliśmy sobie jeszcze jedno egzotyczne miejsce na ziemi gdzie nasze załogi podziwiają piękno przyrody przenosząc się w Krainę Uśmiechu jak nazywa się Tajlandię, dzięki wiecznie uśmiechniętym mieszkańców – do jej południowej części - wyspy Phuket, która zauroczy każdego swoim tropikalnym bogactwem natury, barw i kształtów, kultury, smaków i aromatów . Bajkowa sceneria z wapiennymi szczytami, dziewiczymi białymi plażami, rafy koralowe, parki wodne, kolorowe gatunki ptaków sprawiają, że czujemy się przeniesieni w świat niezwykłe odprężający, urzekający, błogi z bardzo dobrymi warunkami do nurkowania i snoorkowania.
Żeglowanie w Tajlandii to wspaniała przygoda do której zapraszamy. Codziennie na nocleg jesteśmy w innym miejscu innej zatoce... Doświadczenie żeglarskie i pływackie nie jest wymagane. Wystawiamy opinie honorowane przez PZŻ.

 

Terminy dopasowujemy indywidualnie.

Terminy
Sezon w Tajlandii przypada na miesiąc koniec listopada, listopad, grudzień, styczeń, luty i marzec.
Najlepszym czasem na żeglowanie jest luty i marzec. Monsuny zaczynają wiać w lipcu i kończą się w listopadzie - jest to pora deszczowa. Od listopada do połowy lutego przypada pora sucha, a najwyższe temperatury notuje się od marca do czerwca.

Tajska muzyka towarzyszy Tajom w życiu codziennym oraz przede wszystkim podczas religijnych obrządków.
Symbolem Tajlandii jest słoń. Słonie mają w tym kraju długą tradycję. Były wykorzystywane w bitwach, przy transporcie drzew. Dziś są atrakcją. Słoń jest częścią tajskiej flagi.
Tajlandia ma bogatą gamę świąt, które mieszkańcy swoje bardzo przeżywają - w ciągu ich trwania zamknięte są urzędy, banki, a często kluby nocne oraz bary.

Najciekawsze wydarzenia kulturalno-rozrywkowych
luty - Święto Kwiatów. - parady wozów przyozdobionych kwiatami i konkursy piękności.
kwiecień - tradycyjny tajski Nowy Rok.

Smaki i aromaty
Tradycyjna kuchnia tajska, to istne bogactwo smaków. Najpopularniejsze składniki potraw o zdecydowanym smaku: ostrym, słodkim lub kwaśnym albo ich mix to ryż, warzywa, owoce, mleko kokosowe, trawa cytrynowa, bazylia, sosu rybny i pasty curry. Kuchnia tajska to przde wszystkim świeże ryby, owoce morza oraz drób i wołowina. Możesz zasmakować w pikantnej sałatce z zielonej papai, ostro-kwaśnej zupie z krewetek, czy wołowinie w curry, popularne jest również zielone curry.
Dziwne dla Europejczyków przysmaki to smażone owady: mrówki czy koniki polne oraz szarańcza.. Odważnych zachęcamy...
Tajskie owoce - różnorodne, soczyste, pachnące i egzotyczne, obrane, ułożone na tackach i gotowe do sprzedaży stanowią idealne przekąski w trakcie gorącego dnia: durian, gujawa, smoczy owoc, owoce liczi, rambutan czy pomelo


Orientacyjna cena rejsu ok 1300 eu/os

Potwierdź cenę dla Twojego terminu – bezpłatnie i bez zobowiązań.

Trasa

 1. Phuket, Yacht Haven Marina - zaokrętowanie
 2. Koh Hong, Phang Nga Bay
 3. Koh Roi
 4. Koh Hong Krabi
 5. Rai Leh Beach
 6. Krabi / Koh Dam - zwiedzanie
 7. Phi Phi Don
 8. Phi Phi - zwiedzanie wysp
 9. Koh Lanta Yai
 10. Phi Phi Lee 1
 11. Koh Rang Yai
 12. Phuket
 13. Koh Rang Yai
 14. Phuket, Yacht Haven Marina- wyokrętowanie

Odwiedzimy
Koh Phi Phi

Na głównej wyspie Koh Phi Phi Don odwiedzamy małe sklepy, kawiarnie internetowe, restauracje i bary. Tu uzupełniamy zapasy. Tankujemy wodę przy kei. Na Koh Phi Phi Lee nie przegapimy pięknej zatoki Maya z piaszczystą laguną i wapiennymi klifami oraz legendarną Jaskinia Wikingów.

Koh Rok, Koh Tarutoa
Ciche i spokojne wyspy Liang Ko i Ko Phetra, wielka wapienna wyspa Koh Tarutao czy grupa Butang ze wspaniałymi warunkami do nurkowania i całą masą kotwicowisk

Pattaya
leży na wschodnim wybrzeżu Zatoki Tajlandzkiej. Plaża ma kształt księżyca. Biały krzemianowo - węglanowym drobny piasek dodaje jej uroku. Na morzu wyznaczona jest reda gdzie jednostki pływające mogą rzucać kotwicę. Po plaży nieustannie krążą sprzedawcy niczym kiedyś po bałtyckich plażach ….. z lodami, zimnymi napojami, oferują nam również owoce morza, gazety, orzechy, biżuterię. Coś dla ciała to także oferty masaży oraz ciąg sklepów i restauracji. Wysepki koralowe, wypady na połów ryb lub nurkowanie na Ko Sak oraz Ko Krok to dodatkowe atrakcje.

Rai Leh Beach
mały półwysep dostępny tylko łodzią ze względu na wysokie wapienne skały odcinające dostęp w inny sposób. Te klify przyciągają alpinistów z całego świata, ale obszar ten jest również popularny ze względu na piękne plaże i spokojną atmosferze relaksu.

Cena rejsu ok 1300 eu/os

Cena zawiera

 • miejsce w kabinie dwuosobowej
 • kapitan Polak
 • szkolenie żeglarskie
 • szkolenie z snoorkowania
 • fotorelację z rejsu
 • wyposażenie nawigacyjne jachtu
 • wyposażenie w sprzęty kuchenne
 • pościel
 • ręczniki, ręczniki plażowe
 • podstawowe ubezpieczenie NNW i OC
 • sprzątanie jachtu po rejsie
 • podatek VAT

Cena nie obejmuje

 • biletów lotniczych
 • transferu z i do lotniska
 • kasy jachtowej na miejscu (wyżywienie, opłaty portowe, paliwo, woda, ubezpieczenia lokalne, opłaty administracyjne 120 eu/os)
 • wstępu do parków narodowych
 • kaucja zwrotna za jacht/lub ubezpieczenie kaucji

Przydatne informacje

Odprawa jest obowiązkowa. Za niespełnienie tego warunku grozi kara w wysokości ok. 5000 THB.
Ruch w Tajlandii jest lewostronny, przyjezdnych obowiązuje międzynarodowe prawo jazdy.
Strefa czasowa: GMT +7, Elektryczność 220 volt (wtyczki typu A, C)


Waluta i przepisy walutowe: Baht Tajski - 1.00 THB to około 0.10 PLN
Nie ma ograniczeń dotyczących wwozu i wymiany pieniędzy. Wywieść można te, które wwieźliśmy ze sobą, z zastrzeżeniem, że maksymalna ich wartość nie przekracza 10.000 USD lub wartości zadeklarowanych na piśmie podczas odprawy celnej przy wjeździe.
Tajlandia jest tania :
masaż 1 godzina ok. 150THB (15 pln)
woda 0,5l - 5-7THB (market) (0,70pln)
piwo Chaing 0,66l - 40THB (market) (4 pln)
kolacja z deserem i napojami w restauracji dla 2 osób - 500 THB

Płatności kartami kredytowymi
Visa, MasterCard oraz American Express można dokonywać w dużych sklepach, restauracjach, hotelach. W miejscach bardziej niedostępnych oraz w salonach masażu, barach, środkach transportu, jadłodajniach wymagana jest gotówka. Waluta wymienialna to EU i USD

Szczepienia Brak obowiązkowych szczepień.

Wiza dla obywateli polskich jest obowiązkowa
Można ją wyrobić na lotnisku (wiza 15-dniowa ; jeden wjazd kosztuje 1,000 THB – 100 PLN) lub w Konsulacie Królestwa Tajlandii w Warszawie, gdzie w związku z częstymi zmianami zasad dotyczących wiz radzimy sprawdzić aktualne uregulowania.

Cło
Nie płacąc cła do kraju można wwieść następujące przedmioty: jeden aparat fotograficzny lub kamerę, 200 papierosów oraz litr alkoholu. Należy przygotować się na szczególną kontrolę leków (najlepiej zabrać tylko niezbędne medykamenty wraz z receptą). Za posiadanie lub używanie narkotyków w Tajlandii grozi kara dożywotniego więzienia lub nawet kara śmierci! Posiadanie np. strzykawki powoduje również zatrzymanie, przynajmniej do wyjaśnienia sprawy.
Wywozić można towary zakupione w sklepach bezcłowych, kamienie szlachetne, złote i platynowe ozdoby. Jeśli chcemy zakupić oryginalny tajski antyk lub wizerunek Buddy należy uzyskać odpowiednie zezwolenie na jego wywóz (uczciwy sprzedawca pomoże je zdobyć).

Zwrot VAT
Jeśli dokonaliśmy zakupów w miejscach oznaczonych "VAT Refund for Tourists".za minimum 5000 THB, (przy czym nie mniej niż 2000 THB w pojedynczej transakcji) oraz przedstawiliśmy do uzupełnienia deklarację w miejscu zakupu w dniu sprzedaży możemy starać się o zwrot 7% VAT. Zakupiony towar oraz faktury należy przedstawiać w okienku „tax refund counter" w holu wylotowym wraz z paszportem i formularzem oraz dokonać opłaty manipulacyjnej w wysokościci 100 THB. Zwrot dostaniemy w gotówką lub przelewem na kartę kredytową.

Udostępnij ten artykuł: facebook twitter linkedin
{ meaRenderPageContainer('footer' )|raw }}