To propozycja dla osób które nie mają doświadczenia żeglarskiego lub posiadają uprawnienia lecz chcą spędzić wakacje nie kłopocząc się o nic i powierzyć sprawy rejsu w ręce doświadczonego skippera.


Żeglarstwo nie jest już sportem zamkniętym i elitarnym dla nielicznych.
Zwłaszcza, że aby żeglować nie musisz mieć uprawnień osobiście.
Możesz wynająć skippera lub znaleźć doświadczonego żeglarza wśród znajomych.

Wynajmując zawodowego skippera zyskujesz:

- fachowca, który zapewni bezpieczeństwo Tobie i twoim najbliższym
- przewodnika - skipper  dobrze zna dany akwen i chętnie podzieli się swoją wiedzą i pokaże Ci miejsca, których często nie ma w przewodnikach
- masz komfort wspaniałej żeglarskiej przygody nad której przebiegiem czuwa doświadczony skipper.

Jeśli posiadasz uprawnienia też jak najbardziej możesz płynąć ze skipperem:

- jeśli posiadasz uprawnienia ale chcesz mieć absolutne wakacje uprawnienia  nie kłopocząc się o nic skipper zadba o wszystko
- jeżeli posiadasz uprawnienia lecz nie czujesz się jeszcze na siłach, by podjąć odpowiedzialność za przebieg i bezpieczeństwo rejsu, zatrudnij skippera, który będzie Twoim wsparciem.

"Poważna nauka żeglarstwa zaczyna się dopiero na rejsach, które zaczniesz prowadzić samodzielnie. Musisz sam zadać sobie pytanie, czy chcesz w przyszłości pływać jako kapitan, czy jako załogant.
Znam wielu wspaniałych żeglarzy, którzy nie czują powołania do tego aby samodzielnie prowadzić rejsy. Traktują pływanie bardziej w kategorii wakacyjnej przygody i nie chcą brać na siebie odpowiedzialności. Chodzi o to aby obcować z morzem tak, by sprawiało to przyjemność."


"Spróbuj zorganizować rejs w Chorwacji na początek, zobaczysz wówczas różnicę. Mój kolega, który wielokrotnie pływał jako załogant, w tym roku odbył swój pierwszy kapitański rejs. Po powrocie powiedział mi, że mózg pracował mu bez przerwy, nie mógł spać. Polubił to."
Marek Tereszewski

Kliknij tutaj i zapytaj o taki rejs ze skipperem

Udostępnij ten artykuł: facebook twitter linkedin
{ meaRenderPageContainer('footer' )|raw }}