Jak działa wyszukiwarka i Zakup czarteru online.
Niektóre przyciski w wyszukiwarce mogą dziwnie brzmieć, ponieważ to jest ogólnoświatowa wyszukiwarka i tłumaczenia są automatyczne.
Poniżej opisze dokładnie procedurę krok po kroku jak postępować i który przycisk co oznacza.

UWAGA:
Ceny w wyszukiwarce są cenami armatora. Ceny są pełne i końcowe, bez ukrytych kosztów dodatkowych. Nie zawierają żadnych naszych narzutów.

Wszystkie operacje w wyszukiwarce są niewiążące aż do momentu wykonania przez państwa przelewu na wybrany jacht. W przypadku braku wpłaty wszystko ulega automatycznej kasacji bez żadnych konsekwencji.

Wyszukiwanie i zamawianie jachtu:
1. Wpisz w wyszukiwarce interesując Cię parametry, takie jak rodzaj jachtu, port wypłynięcia, ilość kabin itp Kliknij na dowolny klawisz "Wyszukaj"
2. Pokażą się wyniki wyszukiwania. Przy każdym jachcie po prawej stronie są przycisk "NASTĘPNY".
3. Klikając przycisk "Następny" przechodzisz do strony o danym jachcie i większej ilości szczegółów. Tam jest cena, rabat opłaty za Tranzit log itp.
4. Jeśli oferta nam nie odpowiada to klikamy strzałkę na górze w wyszukiwarce na wstecz. Tak jak się normalnie cofa do poprzedniej strony. I przeglądamy jachty dalej
5 Jeżeli oferta nam odpowiada to :
- należy zjechać na sam dół wyszukiwarki używając suwaka.
- wypełnić pola zaznaczone gwiazdką
- kliknąć przycisk "ŻĄDANIE" - to oznacza zapytanie o dostępność jachtu i tylko wyłącznie dostępność jachtu. Na maila otrzymacie potwierdzenie zapytania o rezerwację, warunkami i terminy płatności.
- takie zapytanie nie rezerwuje jachtu. W celu wstępnej rezerwacji należy do nas przedzwonić (0048) 794-543-408 pytając o dodatkowe rabaty a potem wysłać maila z numerem rezerwacji, lub nazwą jachtu.
- my zmieniamy zapytanie na niezobowiązującą opcję rezerwacji ważną n 6 dni. Jeśli do tego czasu nie wyślecie państwo przelewu ulega ona automatycznej kasacji.
- Jeśli otrzymamy przelew, zamieniamy opcję "nie zobowiazującą", na opcję "zapłacona rezerwacja" i jacht już jest do państwa dyspozycji w wybranym terminie.
6. Ze względu na wielką ilość pomyłek, które na całym świecie robili klienci klikając nie na te opcje które powinni, co stwarzało straszne zamieszanie z anulacjami, zmianami itp.Dlatego powstała taka procedura jaką opisałem. Państwo zamawiacie niezobowiązujące i nieodpłatne potwierdzenia dostępności jachtu, resztę robi nasze biuro.
Dzięki takiej procedurze nie powstają żadne błędy i pomyłki i rezerwacje są 100% procentowo pewne.

Co zawierają ceny czarteru i jakie są opcje dodatkowe:

Cena czarteru jachtu zawiera:
- Jacht z podstawowym wyposażeniem nawigacyjnym, bezpieczeństwa i GPS
- Wyposażenie kuchenne, butle z gazem, lodówka
- Zestawy pościelowe do kajut
- Pełny zbiornik paliwa
- Ponton
- Postój w porcie macierzystym Gratis,
- Serwis 24 godziny/dobę, telefon/numer bezpieczeństwa - łączność z bazą
- 10% VAT
- Sporządzenie listy załogi
- Sprzątanie jachtu po rejsie lub Trazit log
W związku z wejściem Chorwacji do Unii w niektórych dokumentach następują zmiany ze względów podatkowych. Kiedyś sprzątanie zawsze było gratis a płaciło się tylko Trazit Log. Obecnie kwota do zapłacenia taka sama jak kiedyś za Tranzit log, tylko raz jest to zapłata za sprzątanie końcowe, w innej firmie za Trazit log. Zdarza się również że tą kwotę dzielą i część jej jest za sprzątanie a część za Trazit log.

UWAGA:

Ceny w wyszukiwarce są cenami armatora. Ceny są pełne i końcowe, bez ukrytych kosztów dodatkowych. Nie zawierają żadnych naszych narzutów.


Płatna obowiązkowo i dodatkowo na miejscu w bazie jest:
- Chorwacka Taxa turystyczna ok. 1Eu /os/dzień/ dzieci 12-18 0,5 Eu, do lat 12 gratis - trzeba dopytać, bo w związku ze wstąpieniem do Unii, pojawiają się zmiany.
- Transit Log - zależnie od wielkości jachtu około 80-150eu. Wybierając jacht w wyszukiwarce, na podglądzie jest informacja o wysokości opłaty Trasit log. Zdarza się , że na miejscu w bazie nazywają Transit Log , Final Cleaning(sprzątanie końcowe) lub Comfort Package..lub nawet spotkałem się z tym że kwota która była zawsze Trasit logiem jest rozpisywana na "Final Cleaning i Transit Log" gdzie suma np150eu była rozbita na dwie pozycje np sprzątanie 30eu i Tranzit log 120 eu. Czasem może się zdarzyć, że Transit log trzeba zapłacić od razu przy rezerwacji jachtu.
Tak się dzieje w związku z przystąpieniem Chorwacji do Unii Europejskiej i zmianami w przepisach.
Proszę nie łapać nikogo za słowa. Opłata jest stałą opłatą, którą stosują wszyscy armatorzy, tylko prawdopodobnie ze względów księgowych różne firmy różnie to nazywają.

Opcje możliwe do wyboru, płatne dodatkowo:
- Skipper kapitan 120 EUR/dzień + wyżywienie i ew.dojazd (skipper nie składa się do kasy jachtu)
- Skipper st.morski 80 EUR/dzień + wyżywienie i ew.dojazd (skipper nie składa się do kasy jachtu)
Wszyscy skipperzy są polakami
- Skipper chorwacki 140EUR/dzień + wyżywienie
- Hostessa 60 Eu/dzień + wyżywienie
- Kucharz 80 Eu/dzień
- Zwierzę na jachcie 50 Eu/tydzień
- Czarter jachtu na regaty +20% ceny, oraz dodatkowe 1000 Eu kaucji
- Silnik do pontonu 80 Eu / tydzień
- Spinaker 100-120Eu / tydzień + 500 Eu kaucja
- Dodatkowa pościel 10 Eu
- Dodatkowe ręczniki 5 Eu komplet 2 szt
- Zaopatrzenie jachtu: zakupy na miejscu wg rachunków plus 15%. min. 50Eu
- Transport : Lotnisko - Split-Marina Sibenik ok 98eu w jedną stronę busem dla 8 osób.
Lotnisko Split - Zadar 149Eu/8 osób w jedną stronę

Kaucja:
Podana wartość kaucji jest zawsze płacona na miejscu. Są dwa rodzaje kaucji:
1.Kaucja j zwrotna,

Można ją zapłacić gotówką lub wypukłą kartą kredytową. W przypadku gdy jacht wraca bez uszkodzeń kaucja jest zwracana, lub jeśli coś się zdarzyło, to jest to potrącane z kaucji na miejscu.
WAŻNE ! Płacąc kaucje za czarter jachtu kartą kredytową nie ponosicie Państwo żadnych dodatkowych kosztów. Na karcie jest zakładana "rezerwacja" środków na określoną kwotę. Może kilka osób lub jedna płacić kaucję. Część można zapłacić gotówką, część kartą- nie jest to problem.
Płacąc kaucje kartą należy pamiętać, że po skończeniu rejsu otrzymamy z firmy czarterowej dokument na to , że nie będą chcieli z naszej rezerwacji skorzystać. Jednak dostęp do kwoty zarezerwowanej będziemy mieli dopiero za jakieś 2-5 dni po skończeniu rejsu. To bardzo ważna informacja, bo jeśli ktoś się nastawi się na to, że po zdaniu jachtu będzie miał dostęp do pieniędzy z których chce np zrobić zakupy lub opłacić podróż - NIE JEST TO MOŻLIWE !!!

2.Kaucja bezzwrotna.
Przy czarterze jachtu w niektórych marinach. Podkreślam tylko niektórych jachtów jest możliwość wykupienia bezzwrotnego ubezpieczenia kaucji, które wynosi w zależności od jachtu około 150 eu . Proszę każdorazowo pytać o taką możliwość ponieważ nie we wszystkich firmach jest to możliwe a i warunki są różne. Czasem zdarza się, że trzeba zapłacić np 150eu kaucji bezzwrotnej i 150 eu kaucji zwrotnej.

Paliwo:
Jacht powinien być zdany z pełnym zbiornikiem paliwa.
W przeciwnym wypadku do ceny paliwa doliczane jest 30 Eu.
Z doświadczenia wiem, że na jednym baku można cały tydzień jeździć na samym silniku i jeszcze zostaje. To są oszczędne silniki diesla palące około 3 litry na godzinę, jeżeli się pilnuje i nie przekracza 1800 obrotów.

Płatności:
50% kwoty wynikającej z ceny czarteru i dodatkowych opcji płatne w Euro podczas podpisywania umowy.
Pozostałe 50% płatne najpóźniej na cztery tygodnie przed zaokrętowaniem.
Kaucja np. 1300 Eu/jacht płatna podczas zaokrętowania gotówką lub wypukłą kartą kredytową.
Tranzit log płatny jest na miejscu w bazie lub czasami się zdarza, ze trzeba go zapłacić razem z kwotą czarteru.


Przekazanie jachtu :
Początek czarteru sobota godzina 17.00 18.00,
Zdanie jachtu sobota 8.00-9.00 przeważnie jednak praktykuje się powrót w piątek po południu, tankowanie jachtu i jego zdanie. Można wtedy rano wyjechać np wcześniej. Zdając jacht w sobotę należy się liczyć, że może się to nie skończyć o godzinie 9 tej jeżeli będzie duża liczba zdawanych jachtów.

Udostępnij ten artykuł: facebook twitter linkedin
{ meaRenderPageContainer('footer' )|raw }}