Dlaczego warto czarterować?

Żeglarstwo i czarterowanie jachtów, to coraz mocniej i prężniej forma wypoczynku. Dla wszystkich tych, którzy jeszcze nie spotkali się z morzem, to super pomysł na inne, ciekawe dające masę niesamowitych przeżyć i doznań wakacje. Czarterując jacht możesz przeżyć przygodę życia. W gronie przyjaciół znajomych, z rodziną. Taki rejs to całkowita zmiana Twoich wakacji. Płynąc na rejs takim czarterowanym jachtem możesz wybrać jacht, która odpowiada twoim oczekiwaniom zarówno pod względem standartu, komfortu i finansów. Żeby wyczarterować jacht nie potrzeba żadnych uprawnień. Dzięki dostępności usług skiperskich możesz swói jachtem płynąć wymarzoną trasą, korzystając z uroków słońca, rozkoszować oczy widokami a na pokładzie masz doświadczonego kapitana, który będzie czuwał nad bezpiecznym przebiegiem Twojego rejsu.

A dlaczego na akurat na Chorwacji?
Dlatego, że nie bez kozery jest nazwana Karaibami europy. Malownicze krajobrazy, zabytki sięgające czasów rzymskich, przeźroczysta woda we wszystkich kolorach błękitu, gwarantowana pogoda, przyjaźni mieszkańcy. Możliwość wybrania takiej trasy by spełniała twoje oczekiwania i dopasowana była do Twoich możliwości żeglarskich. Czarterując jacht masz do wyboru wiele portów. Z każdego z nich wytyczysz trasę po największych atrakcjach często wpisanych na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO z wodospadami Krka, Kornatami na czele o Błękitnej Grocie nie wspominając. Tysiące żeglarzy i uczestników takich rejsów czarterowych to potwierdza.
Podać w pigułce atuty? Proszę bardzo:

- bardzo dogodny dojazd. Można jechać samochodem, super autostradami. Można skorzystać ze specjalnego autobusu żeglarskiego , który w okresie maj - wrzesień jeździ regularnie z Polski na Chorwację bezpośrednio do mariny. Taki transport autokarowy kosztuje 400zł w obie strony.Jedziesz nowoczesnym autokarem wyposażonym w klimatyzację, TV i toaletę. Nie musisz prowadzić nocą samochodu, płacić za autostrady i parking strzeżony na miejscu.

- mnogość tras do wyboru o różnym stopniu trudności. Od tras bardzo łatwych, plażowo spacerowych, po trasy dla wytrawnych żeglarzy.

- komfort żeglugi. W przeciwieństwie do innych miejsc i tras żeglarskich na Chorwacji jest bardzo urozmaicona linia brzegowa. Od strony morza ciągnie się pasmo wysp, które działają jak naturalny falochron. Zatrzymują fale od morza, i wiatr, dzięki czemu żagluga jest bardzo komfortowa, choroba morska nie grozi.

- infrastruktura w marinach. No cóż , patrzeć i uczyć się jak dbać o turystów. W każdej marinie zaplecze sanitarne nie pozostawia żadnych życzeń. Jachty czarterowe kożystające z odpłatnego postoju w marinie mają w cenie możliwość tankowania wody bez ograniczeń. Stacjonarne łazienki i wc są czynne całą dobę. Zawsze jest jakiś sklep spożywczy.

Udostępnij ten artykuł: facebook twitter linkedin
{ meaRenderPageContainer('footer' )|raw }}