Często dostajemy pytanie, kiedy żeglować.? Kiedy wybrać się na takie egzotyczne wakacje.?

Sezon trwa praktycznie cały rok. Pogoda w tym okresie jest stabilna, słoneczna i wręcz wymarzona do rajskich wakacji.

Niepolecany okres to od grudnia do lutego. W tym czasie następuje zmiana kierunku wiania pasatu z pólnocno wschodniego na południowy zachodni. Wtedy jest lokalna pora deszczowa. Nigdy nie wiadomo jak mocno i czy będzie padało. Może się trafić taki tydzień gdzie będzie piękna pogoda albo taki, gdy z nieba będzie się lało jak z wiadra. 


Poniżej jest informacja o klimacie wiatrach i pogodzie panującej na Seszelach, które pomogą państwu wybrać najlepszy czas dla siebie.

Zależeć to będzie od tego, czego oczekujecie:
- brak ostrych upałów/ spokojne/średnie wiatry, odrobina ciepłego deszczu i zaraz słońce-koniec stycznia początek lutego.
- brak wiatru, pełne słońce - koniec marca kwiecień, maj i listopad.
- wiatr i ostre żeglowanie raczej nie występuje, Chociaż na pewno silniej wieje passat południowy – Grudzień/Styczeń
- żeglowanie i nurkowanie - kwiecień/maj oraz październik/listopad. Wtedy woda jest “ustana”, jej temperatura dochodzi do 29 stopni a przejrzystość do 30 metrów,
- żeglowanie, nurkowanie i wyprawa na spotkanie z wielkim rekinem wielorybim - wrzesień, najlepszy październik i listopad.
- listopad , to okres gdzie na żer przypływają najwięksi jarosze świata. Rekiny wielorybie
żeglowanie, nurkowanie i wyprawa na spotkanie z wielkim rekinem wielorybim


Prawdopodobnie w związku ze zmianami pogody/ocieplenia na całej ziemi zdarzają się odstępstwa od reguły. Zdarzają się ulewy w Afryce na pustyni i tutaj również coś może się zmienić.
Wszystko możemy zagwarantować poza 100% informacją o pogodzie. Pogodę możemy dokładnie określać w dniu bieżącym do 3 dni w przód.

Pogoda i klimat na Seszelach.
Leżąc 4 ° -11 ° na południe od równika, w zachodniej części Oceanu Indyjskiego, Seszele mają klimat tropikalny czyli
- ciepłe i wilgotne powietrze z silnymi wpływami morskimi.
Temperatura na Seszelach cały czas się wacha pomiędzy 24-32 ° C, nie ma wyraźnego okresu suszy, lecz występuje pora deszczowa.
Proszę pamiętać, że te tropikalne wyspy mają zupełnie inny wzór klimatu tropikalnego niż reszta Afryki. Informacje o pogodzie tutaj opisane nie są z kryształowej kuli, lecz z naszego doświadczenia i bazy danych instytutu meteorologi na Seszelach.

O pogodzie decydują passaty.
Passat południowy jest mocniejszy 10 do 15 węzłów.
Passat północny jest słabszy od 0 do 10 węzłów.

Wiatry
Od czerwca do października południowo-wschodniej pasaty (Southeast Monsoon)
przynoszą stosunkowo suchy okres. Osiągając swój szczyt w lipcu/sierpniu, kiedy to jest bardzo mało opadów i temperatury średnio 27 ° C, chociaż stan oceanu może być trochę niepewny.
Wiatry od czerwca stają się stopniowo coraz silniejsze. Okresem typowo wietrznym jest grudzień i styczeń. Od czerwca do września wieją w granicach 10-15 węzłów, z rzadka mogą się pojawić szkwały dochodzące do 30 węzłów.

W listopadzie (przed zmianą kierunku pasatu Northwest Monsoon)
Wiatry zanikają, zaczynają powoli zmieniać kierunek, przynosząc cieplejsze powietrze i rozpoczęcia głównego sezonu deszczowego.

Od grudnia do marca północno-zachodnie (Northwest Monsoon)
W grudniu i styczniu Seszele stają się bardzo mokre. Można się wtedy spodziewać porządnych czasem kilku dniowych opadów ciepłego deszczu.

Najcieplejszymi miesiącami jest kwiecień i maj (przed zmianą kierunku pasatu Pre - Southeast Monsoon)
Ponownie zmieniający swój kierunek passat przynosi bardzo duże upały do 34 stopni oraz brak wiatru, który ponownie zaczyna zmieniać kierunek na południowo-wschodni.

Bieżące informacje o pogodzie są podawane na radio kanał 16 lub 26.


żeglowanie, nurkowanie i wyprawa na spotkanie z wielkim rekinem wielorybim

 

Udostępnij ten artykuł: facebook twitter linkedin
{ meaRenderPageContainer('footer' )|raw }}