Często dostajemy pytanie kiedy żeglować.? Kiedy wybrać się na takie egzotyczne wakacje.?

Sezon jest praktycznie cały rok. Poza okresem od grudnia do lutego kiedy to mogą się pojawić okresowe i przejściowe deszcze to pogoda jest wyśmienita.
Poniżej jest informacja o klimacie wiatrach i pogodzie panującej na Seszelach, które pomogą państwu wybrać najlepszy czas dla siebie.
Zależeć to będzie od tego czego oczekujecie :
- brak ostrych upałów/ spokojne/średnie wiatry, odrobina ciepłego deszczu i zaraz słońce
- koniec stycznia początek lutego.
- brak wiatru , pełne słońce - koniec marca kwiecień, maj i listopad
- wiatr i ostre żeglowanie - raczej nie występuje, Chociaż na powno silniej wieje passat południowy -Grudzień/Styczeń
- żeglowanie i nurkowanie - kwiecień/maj oraz październik/listopad. Wtedy woda jest ustana, jej temperatura dochdzi do 29 stopni a przejżystość do do 30 metrów,
- żeglowanie, nurkowanie i wyprawa na spotkanie z wielkim rekinem wielorybim - wrzesień, najlepszy pażdziernik i listopad.

Prawdopodobnie w związku ze zmianami pogody/ocieplenia na całej ziemi zdarzają się odstępstwa od reguły. Zdarzają się ulewy w Afryce na pustyni, tak i tutaj również coś może się zmienić.
Wszystko możemy zagwarantować poza 100% informacją o pogodzie. Pogodę możemy dokładnie określac w dniu bieżącym do 3 dni w przód.


Pogoda i klimat na Seszelach.
Leżąc 4 ° -11 ° na południe od równika, w zachodniej części Oceanu Indyjskiego, Seszele mają klimat tropikalny czyli
- ciepłe i wilgotne powietrze z silnymi wpływami morskimi .
Temperatura na Seszelach cały czas się wacha pomiędzy 24-32 ° C , nie ma wyraźnego okresu suszy lecz występuje pora deszczowa.
Proszę pamiętać, że te tropikalne wyspy mają zupełnie inny wzór klimatu tropikalnego niż reszta Afryki. Informacje o pogodzie tutaj opisanenie są z kryształowej kuli lecz z naszego doświadczenia i bazy danych instytutu meteorologi na Seszelach.

O pogodzie decydują passaty.
Passat poludniowy jest mocniejszy 10-15 knots.
Passat północny jest słabszy od 0-10 knots.

Wiatry
Od czerwca do października południowo-wschodniej pasaty
( Southeast Monsoon )
przynoszą stosunkowo suchy okres . Osiągając swój szczyt w lipcu/sierpniu kiedy to jest bardzo mało opadów i temperatury średnio 27 ° C , chociaż stan oceanu może być trochę niepewny .
Wiatry od czerwca stają się stopniowo coraz silniejsze. Okrestem typowo wietrznym jest grudzien i styczeń. Od czerwca do września wieją w granicach 10-15 knots, z rzadka mogą się pojawić szkwały dochodzące do 30 knots.

W listopadzie (przed zmianą kierunku passatu Northwest Monsoon )
Wiatry zanikają zaczynają powoli zmieniać kierunek, przynosząc cieplejsze powietrze i rozpoczęcia głównego sezonu deszczowego .

Od grudznia do marca północno-zachodnie ( Northwest Monsoon )
W grudniu i styczniu Seszele stają się bardzo mokre. Można się wtedy spodziewać porządnych czasem kilku dniowych opadów ciepłego deszczu.

Najcieplejszego miesiącem jest kwietnia i maj( przed zmianą kierunku passatu Pre - Southeast Monsoon )
Ponownie zmieniający swój kierunek passat przynosi bardzo duże upały do 34 stopni oraz brak wiatru ktory ponownie zaczyna zmieniać kierunek na południowo-wschodni .

Bieżące informacje o pogodzie są podawane na radio kanał 16 lub 26.

 

Oceń:
Udostępnij ten artykuł: facebook google twitter linkedin