Stacje paliw LPG na trasie do Chorwacji

Nie są potrzebne redukcje/przejściówki do zaworu tankowania,tak jak w Niemczech. Na całej trasie są standardowe rozmiary pistoletów do tankowania. Takie same jak w Polsce

Z uwagi na to, że nie na wszystkich stacjach benzynowych jest możliwość zatankowania gazu, należy zaplanować dokładnie tankowania przed wyjazdem.
Dobrze jest dotankowywać gaz LPG tam gdzie to jest możliwe niż wyjeżdżać butlę do zera.

Jadąc z Cieszyna do Zadaru mamy do przejechania około 1050km.

Ostatnia aktualizacja 27.04. 2019r. Następna aktualizacja pojawi się w momencie gdy się coś zmieni. (jeżeli coś jest nie aktualne prosimy o komentarz)

Poniżej sprawdzona propozycja tankowań dla aut z butlą o pojemności ok 38 litrów.( zasięg około 380km)

Kolejność i miejsca tankowania:

W Polsce dotankować przed granicą w Cieszynie do pełna i dojeżdżamy spokojnie do Mikulowa.

Czechy - Tankowanie LPG w Czechach w miejscowości Mikulow na stacji  Maroli po prawej stronie drogi którą jedziemy  - naprzeciwko stacji Shell zaraz na początku miasta.  Na rondzie skręcamy w lewo kierunku na zamek widoczny na wzgórzu. Dobrze jest płacić kartą. Jeżeli zapłacimy w euro przeważnie wydają w koronach z którymi nie ma co potem zrobić.

Austria - jadąc z Mikulowa na 190 km przed Grazem jest stacja z LPG. Na znaku drogowym informującym o stacji benzynowej jest doklejona żółta nalepka LPG. Pilnować tej stacji , bo potem już nie ma żadnej aż do Chorwacji. Na tej stacji jest od niedawna samoobsługa. Pistolet zakładamy tak jak się to robi normalnie. Żeby zablokować rączkę jest tam pomarańczowy suwak, który należy popchnąć na dół. Na dystrybutorze jest zielony przycisk start. Naciskamy go i trzymamy cały czas aż zatankujemy do pełna. Najwygodniej jest się o niego oprzeć. Żeby zwolnić pistolet wystarczy tylko nacisnąć rączkę w pistolecie i zwalnia on blokadę.
Jeżeli nie dojedziecie na waszym baku do Chorwacji, a bardzo wam na tym zależy i nie chcecie omijać autostrady , to trzeba jechać przez płatną autostradę na Słowenii. Ona ma tylko 45 kilometrów więc trzeba bacznie się rozglądać za stacją. Jest na niejstacja z LPG.
Można też zrobić sobie matematykę ile kliometrów trzeba przejechać na benzynie, bo autostrada kosztuje 15 eu, a vinieta ważna jest tylko 7 dni.

Chorwacja - na 264 km od stacji w Grazu zaraz po przejechaniu bramek autostrady w Zagrzebiu jest stacja LPG. Na Chorwacji stacje LPG są oznaczone napisem PLIN lub GPL pod znakiem stacji benzynowej. Jeżeli ją przegapimy to za kilkadziesiąt kilometrów jest następna.
Na Chorwacji LPG jest na pewno na wszystkich stacjach paliw o nazwie TIFON które są w kolorach czarno żółtych z logiem orła/jastrzębia.

Droga powrotna
Chorwacja - stacja TIFON przed Zagrzebiem a potem te same punkty co w drodze na Chorwacji czyli - stacja za Graz , Mikulow i Polska


Skoro już jesteś na stronie o rejsach - może uda nam się namówić Cię za zapoznanie się z cenami rejsów na prywatnych jachtach ? Ceny są nie dużo wyższe niż np. pensjonat a zabawa na pływającym hotelu jakim jest jacht jest o wiele większa. Zobacz tutaj kalendarz rejsów z wycenami. 
Dziękujemy i polecamy się. 

Jeżeli masz jakieś uwagi co do treści artykuły - dodaj poniżej komentarz.

Udostępnij ten artykuł: facebook twitter linkedin
{ meaRenderPageContainer('footer' )|raw }}