Szkolenia żeglarskie na patent voditejl Brodice czytaj więcej



Zajęcia prowadzone są w sposób lekki, praktyczny i przystępny 
Zobacz też możliwość zabrania ze sobą osób towarzyszących na rejs, by poznały podstawy żeglarstwa i zostały Twoim
super Załogantem, z któym będziesz wspólnie żeglował.

 

Rejsy Turystyczno- Stażowe
Dla osób chcących podnosić swoje kwalifikacje i uprawnienia żeglarskie proponujemy rejsy, w czasie którch będzie położony nacisk na zdobywanie wiedzy teoretycznej i praktycznej w prowadzeniu jachtu . Wystawiamy opinie żeglarskie honorowane przez PZŻ i wpisy do książeczki żeglarskiej.

Rejsy Szkoleniowy- skipper Voditejl Brodice
Tygodniowe rejsy przygotowujące do egzaminu na chorwackie uprawnienia Voditjel Brodice i radiooperatora UKF.
Egzamin jest zdawany ostatniego dnia rejsu przed chorwacką komisją w kapitanacie portu Zadar.
W rejsie szkoleniowym mogą brać udział osoby towarzyszące.
Dla uczestników kursów, którzy zdadzą egzaminy- specjalne rabaty przy czarterze jachtów.


Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie proponujemy udział w rejsach żeglarskich, przygotowujących do samodzielnego prowadzenia jachtów na Morzu Śródziemnym i innych akwenach.

Kto może przystąpić do kursu?
Kursy przeznaczone są dla osób, którzy zamierzają czarterować jachty i posiadają podstawowe doświadczenie w żegludze na śródlądziu lub w rejsach morskich, posiadają patent żeglarza jachtowego lub choćby umiejętności w zakresie tego patentu.
Szkolenie jest zakończone egzaminem na chorwacki patent skippera Voditelj Brodice,który obejmuje również licencję na UKF.
W rejsie szkoleniowym mogą brac udział osoby towarzyszące.

Jakie uprawnienia posiada patent Voditejl Brodice ?
Chorwacki patent skippera Voditelj Brodice upoważnia do prowadzenia jachtów żaglowych i motorowych o masie całkowitej do 30 ton oraz obejmuje także uprawnienia radiooperatora UKF. Egzamin zdaje się w jednym z kapitanatów w Chorwacji w języku angielski, niemieckim lub chorwackim. Wystarczy podstawowa znajomość jednego z tych języków. (polski mieszany, komunikatywny również może być). Mimio obaw kursantów dotyczących znajomości lingwistycznych nigdy nie było problemów językowych na egazminie.

Rejsy szkoleniowe Voditejl Brodice terminy

Jachty
Uczestnicy szkolenia będą żeglować na popularnych,jachtach typu Bavaria. Są to uniwersalne jednostki o długości ok. 11 m, wyposażone w rolowany grot, GPS- Plotter, autopilot, wskaźniki wiatru, silnik zaburtowy, CD, ciepłą wodę. Wielu skipperów chętnie zaczyna samodzielne rejsy od tych jednostek.

Elementy szkolenia:
Przedstawiamy prawne zagadnienia dotyczące czarteru jachtu, jego przejęcia, żeglugi i zdania jachtu,
Zapoznajemy z praktycznym przejęciem jachtu oraz z obsługą i działaniem osprzętu żaglowego, instalacji jachtowych i elektronicznych urządzeń nawigacyjnych,
Prowadzimy intensywne szkolenie manewrowe w portach i na otwartym morzu,
Uczymy prowadzenia bezpiecznej i dokładnej nawigacji w oparciu o dostępne pomoce i urządzenia nawigacyjne oraz zasad żeglugi zgodnie z dobrą praktyką morską,
Przedstawiamy zasady planowania bezpiecznego i atrakcyjnego rejsu oraz psychologiczne aspekty prowadzenia jachtu

Kadra
Szkolenie będą prowadzić skipperzy z doświadczeniem w szkoleniu i z dużą praktyką nabytą w wielu rejsach na Morzu Śródziemnym i innych akwenach. Atutem ich jest to, że przebywając kilka miesięcy w roku na Chorwacji znają akwet nie tylko pod względem żeglarskim ale również i turystycznym. min kpt .Maciej Młodowicz

Założenia rejsu szkoleniowego:
Czas rejsu jest przeznaczona na szkolenie praktyczne i teoretyczne przygotowujące do egzaminu na stopień Voditjel Brodice. Egzamin ustny zdaje się w kapitanacie portu. Kursanci powinni przed szkoleniem zapoznać się z teorią wyłożoną w materiałach szkoleniowych, aby czas pobytu na jachcie móc w jak największym stopni wykorzystać na zdobywanie praktycznych umiejętności. Uczestnicy szkolenia zdobędą podstawową wiedzę i umiejętności, niezbędne do dobrego wykonywania obowiązków skippera.

Szkolenie:

Zagadnienia prawne:
Umowa czarteru i jej składowe, zobowiązania czarterującego i armatora, kaucja i jej zwrot, ubezpieczenie jachtu i wyposażenia, postępowanie po awarii, terminowy zwrot jachtu, prawa i obowiązki skippera, MPZZM.

Przejęcie jachtu:
Lista wyposażenia, użytkowanie instalacji wodnej, elektrycznej, kuchenki, lodówki, toalety, GPS, UKF, silnika, kotwicy, stawianie żagli.

Manewrowanie na silniku:
Przygotowanie jachtu do wyjścia, cyrkulacja i zacieśnienie promienia skrętu, kurs wsteczny i jego korygowanie, podejście rufą do nabrzeża z wykorzystaniem mooringu i kotwicy, podejście longside do nabrzeża, kotwiczenie, wykorzystanie autopilota, holowanie.

Manewrowanie na żaglach:
Prawidłowe ustawienie żagli, zwrot przez sztag i rufę, "manewr monachijski" ratowania człowieka za burtą, stawanie w dryf, zasady sztormowania.

Nawigacja i locja:
W trakcie rejsu: wyznaczanie pozycji i kursów na mapie, odczytywanie znaków i skrótów na mapie, posługiwanie się locją i spisem świateł, korzystanie z GPS, sondy, logu, przygotowanie nawigacyjne wejścia do portu.

Meteorologia:
Zjawiska meteorologiczne, korzystanie z komunikatów o pogodzie, wiatry lokalne.

Sygnalizacja i ratownictwo:
Środki sygnałowe, sposoby wzywania pomocy, środki ratunkowe na jachcie, prowadzanie łączności radiotelefonicznej na UKF, przyczyny awarii i postępowanie po awariach.

Łączność radiowa
Zasady łączności radiowej, praktyczna obsługa UKF-ki.

Organizacja i prowadzanie rejsu:
Wybór akwenu i jachtu, planowanie trasy, realizacja oczekiwań uczestników rejsu, zachowanie dobrego klimatu w załodze i podczas na rejsu.

Cena szkolenia obejmuje:
pobyt na jachcie, usługi skippera, materiały szkoleniowe, gaz, pościel, ubezpieczenie uczestników.

Cena i kasa jachtowa:
Do ceny szkolenia lub rejsu jest zawsze potrzebna kasa jachtowa.
Jest ona zbierana do wspólnej kasy na miejscu. Wybrany skarbnik trzyma bank. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie ponieważ jeśli trzeba za coś zapłacić ze wspólnej kasy, to wiadomo kto płaci. Dzięki temu unikniemy ciągłego rozliczania typu ..Ja kupiłem pieczywo za dwa euro , a ja zapłaciłem za marinę, a ja.... i jest ciągłe rozliczanie oddawanie.

Kasa jachtowa jest przeznaczona na:
- transit log/final cleaning
- opłaty za postój w marinach
- prąd i wodę ( są doliczane automatycznie do rachunku za postój. Jeśli jednak przypływacie tylko po wodę to trzeba się odmeldowywać w tej kwestii na recepcji, żeby potem nie było niejasności )
- podatek turystyczny 1 eu/os/dzień dzieci do 6 lat nie płacą , do 12 tu 50% - nie wszyscy to honorują i liczą normalnie jak za dorosłych
- paliwo do jachtu na koniec rejsu - jacht odbieramy z pełnym zbiornikiem i z pełnym oddajemy - pełny bak wystarcza bez problemu na cały tydzień jazdy na silniku
- drobne zakupy spożywcze typu pieczywo, masło, pomidory itp. Kwestię obiadów można rozwiązać tak, że każdy ma z domu przywieść składniki na jeden obiad dla wszystkich.
- kaucja . Są dwie możliwości albo zostawia się kaucję zwrotną w gotówce lub kartą wysokości 1500 - 2000 eu, lub można kupić tzw. ubezpieczenie kaucji za około 150 eu bezzwrotnej. Różne firmy mają różne
sposoby naliczania kaucji. Czarterując jacht u nas, zawsze dostaniecie przed rejsem pełne info dotyczące możliwości rozliczenia kaucji.

Transport:
Dojazd własny - można czasem umówić się i jechać jednym autem, można też autobusem. od kwietnia do września kursują specjalne autobusy, które jadą przez Polskę zbierając pasażerów i dowożą ich bezpośrednio do mariny.

Strona zawiera treści, które są interesujące dla ludzi szukających informacji o szkoleniach Voditejl 

Zadaj pytanie, zapytaj o aktualne terminy i ceny

 

Udostępnij ten artykuł: facebook twitter linkedin
{ meaRenderPageContainer('footer' )|raw }}