Zaplanuj już teraz swój Nowy Rok. Niech ten szczegółny czas będzie miał niezwykłą oprawę.

"SYLWESTER POD ŻAGLAMI" Chorwacja
Nasza sprawdzona i cykliczna impreza. Dla całych załóg możliwość przesunięcia terminu rejsu. Wszystko w cenie – miejsce w kabinie na jachcie, wyżywienie, opłaty portowe, kasa jachtowa, po prostu wszystko nawet ogrzewanie na jachcie. Wystarczy tylko dojechać. Pomagamy w organizacji i logistyce transportu. Nowoczesny, bezpieczny, komfortowy i nie wywracalny morski jacht Bavaria 45,  przez 7 dni będzie twoim pływającym domem. Odwiedzisz z nim codziennie inny port, inne miasto inną zatokę, inny wschód i zachód słońca, delfiny ... a oczy będą płonąć i chłonąć…Zimowe niebo nocą jest jak planetarium. Tysiące gwiazd, droga mleczna…
Sezon na kalmary… brak turystów… cisza, relaks, przyroda i jacht pod białymi żaglami… Średniowieczny Trogir niczym żywe muzeum powita z nami Nowy Rok.

Trasa:

Popłyniemy na południe poszukując najpiękniejszych miejsc. Brak turystów, spokój w marinach pozwala odwiedzać wszystkie wspaniałe miejsca Dalmacji, bez asysty tłumów ludzi. Wielkie wodospady w parku narodowym Krk. Cisza spokój i czas na relaks. Nasz cel, to wenecja południa – Trogir.
Rejs rozpoczniemy w Sukosan najpiękniejszej i największej marinie na Chorwacji. Pierwszego dnia zwiedzimy Zadar i jego słynne organy wiatrowe na molo. Po wypłynięciu obierzemy kurs na wyspę Murter i port warowny Skradin. Stamtąd płynąc w górę rzeki Krka odwiedzimy hodowlę małży, które kupimy na przystawkę do bagietki i białego wina na kolację ...a po dotarciu do miejscowości Skradin wybierzemy się stateczkiem/lub rowerami na słynne wodospady Krka wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Następnie wyruszymy w stronę średniowiecznej perły- małej Wenecji, miasta Trogir - w tym średniowiecznym "mieście muzeum" wpisanym na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO powitamy Nowy Rok.

W czasie rejsu wszyscy otrzymają podstawowe szkolenie żeglarskie, będą brali czynny udział w prowadzeniu jachtu, włączenie ze sterowaniem, nawigacją i nauką obsługi radiostacji.
Posiłki na jachcie przygotowuje załoga podzielona na wachty.

Wyobraź sobie siebie na jachcie..., Słyszysz już szum morza....?
Czujesz, jak niecodziennie spędzasz ten wspaniały wieczór?

KLIKNIJ i zobacz nasz filmik z takiego Rejsu Sylwestrowego 

Pogoda w tym okresie jest zawsze słoneczna. Temperatura powietrza ok 10-16 stopni w dzień, śnieg nie występuje.

Jak to zrobić...?
Najlepiej w gronie swoich znajomych, przyjaciół, rodziny...

Prawdziwy jacht, przygoda i zabawa sylwestrowa na starym rynku w zabytkowym, założonym przez Greków Trogirze.

Trogir stoi w miejscu dawnego rzymskiego portu handlowego. Starówka zwana żywym muzeum zajmuje wyspę, której kształt z lotu ptaka przypomina głowę węża wynurzającego się z wody. Malownicze, wąskie uliczki, kamienice z kamienia, tworzą atmosferę małej Wenecji. Miasto ma typową średniowieczną zabudową, która w stanie nienaruszonym zachowała się do dzisiaj. Zabytków z czasów rzymskich nie ma, bo Saraceni zdążyli wszystkie zniszczyć w 1123 roku. Po tym najeździe miasto zbudowano na nowo, a wspaniałe efekty oglądamy do dziś.

Czy słyszysz, jak Cię wzywa prawdziwa morska przygoda...?
Widzisz bezludne wyspy, lazurowe zatoki....
Teraz to możliwe. Właśnie dla Ciebie.

O rejsie:
Trasa jest typu łatwego. Żeglujemy około 4-5 godzin dziennie.
W czasie rejsu poznamy nowe gwiazdozbiory.
Będziemy zwiedzać i degustować Chorwackie przysmaki.
Dla chętnych łowienie ryb i kalmarów, na które właśnie zaczyna się sezon

 Kliknij i zapisz się na ten Rejs Sylwestrowy

 

Udostępnij ten artykuł: facebook twitter linkedin
{ meaRenderPageContainer('footer' )|raw }}