Najpopularniejsza trasa, HIT minionego sezonu. Ponad 40 rejsów. Natura i Relaks. Trasa wiedzie przez najpiękniejsze wyspy i średniowieczne miasteczka północnej Chorwacji.
Wyspa Krk, Cres, średniowieczny Rab, wyspa Olib, Goli Otok-Chorwackie Alcatraz to tylko nieliczne miejsca, jakie odwiedzisz na tej trasie.

Prawdziwy odludny raj, pełen tajemniczych zatoczek, pełen zieleni, ciszy i spokoju.

Trasa:

Wyspa i miasto Krk. Punat, Mali Losinj, wyspa Rab, wyspa Olib,
Trasa jest typu łatwego, idealna dla osób ceniących sobie ciszę, spokój, relaks. Zaczynasz swoją przygodę z morzem, chcesz cieszyć oczy wspaniałymi krajobrazami i widokami? Poznaj przyjemność żeglowania, relaksu i wypoczynku
To jest właśnie propozycja dla Ciebie.

Program:

Rejs rozpoczniemy w Punat malowniczo położonej marinie na największej Chorwackiej wyspie Krk (nie mylić z nazwą parku narodowego w środkowej Dalmacji) o podobnej nazwie. Po wypłynięciu obierzemy kurs na Mały Losinj, wyspę Olib i wyspę Rab. Będziemy żeglować na południe, odwiedzając najpiękniejsze miejsca tej części regionu. Trasa bardzo urokliwa, pełna wspaniałych widoków, malutkich miasteczek i żeglarskiej przygody. Jeżeli wiatry dopiszą, może się uda dopłynąć do Parku Narodowego Telescica.
Wspaniała rekreacyjna trasa, bezpieczna, idealna na pierwsze morskie wojaże. To miejsca, dzięki którym Chorwacja ma miano Karaibów Europy.

Prowadzący rejs kapitan jest jednocześnie przewodnikiem po najciekawszych miejscach regionu.
Zależnie od warunków pogodowych i oczekiwań załogi, pomoże zagospodarować czas, tak by było, jak najciekawiej dla wszystkich min:
- Krk- malowniczą stolicę WyspyKrk,
- Mały Losinj najwęższy przesmyk na Chorwacji ze słynnym przesuwnym mostem.
- Bajkową wyspę Olib z jej basztą i malowniczymi plażami.
- Rab-średniowieczne miasto pełne zabytków, z fortecą na szczycie góry.
- Degustacja owoców morza-dla chętnych mini warsztat kulinarny z ich przygotowania.
- Możliwość łowienia ryb i kalmarów i innych owoców morza.
- Snoorkowanie, kąpiele w morzu i słońcu.

Żeglujemy kilka godzin dziennie, czas spędzamy w zatokach na wypoczynku i opalaniu, a jeśli przyjdzie ochota, wieczorem możemy gdzieś dobić do malowniczego miasteczka iść zwiedzać lub smakować miejscowe specjały. Codziennie na nocleg zatrzymujemy się w innym miejscu w innym porcie/ marinie.

Doświadczenie żeglarskie i pływackie nie jest wymagane.

Kliknij łezki na mapie poniżej i przeczytaj więcej.

Po przyjeździe do mariny rozpakowujemy prowiant, przydzielamy kabiny, określamy wachty i spotykamy się na szkoleniu dotyczącym bezpieczeństwa i zachowania się na jachcie. Po zakończonym szkoleniu czas wolny, do 9 rano w niedzielę. W niedzielę rano wychodzimy w morze i kierujemy się na południe. Przez kolejne 5 dni odwiedzamy miasta, mariny i urokliwe zatoki chorwackich wysp wraz ze zwiedzaniem najciekawszych miejsc. Podczas rejsu uczestnicy przechodzą podstawowe szkolenie żeglarskie. Codziennie jesteśmy w innym porcie, innej marinie. Podczas rejsu nie zabraknie czasu na zakupy u miejscowych rybaków, odwiedzenie hodowli muli, wędkowanie, nurkowanie, nocne imprezy w uroczych restauracyjkach i długich spacerów przy wschodzie lub zachodzie słońca. Gwarantujemy zdobycie żeglarskich umiejętności a wszystko to w doborowym towarzystwie w atmosferze śmiechu i dobrej zabawy.

Przykładowy plan dnia:

- czas wstawania i łazienki
- 9.00 śniadanie
- 10.00 wypływamy
- 14.00 postój w zatoce ew.kąpiele w słońcu i w wodzie i obiad (posiłki przygotowujemy samodzielnie na jachcie)
- 15.00-18.00 żeglujemy do portu na nocleg
- 19.00 jesteśmy w porcie zacumowani, czas na kolację, zwiedzanie, wyjście na miasto, degustację miejscowych specjałów...

Rejs z założenia jest turystyczno-rekreacyjny.
Plan dnia można modyfikować w zależności od oczekiwania załogi i pogody.

W czasie rejsu wszyscy otrzymają podstawowe szkolenie żeglarskie, będą/mogą brać czynny udział w prowadzeniu jachtu, włączenie ze sterowaniem, nawigacją i nauką obsługi radiostacji. Doświadczenie i staż nie jest wymagany.
Posiłki na jachcie przygotowuje samodzielnie załoga podzielona na wachty.

Jacht:

Nowoczesne, sprawdzone, bezpieczne, komfortowe jachty typu Bavaria 44, wyposażone w 2 toalety z prysznicem, kuchnie, salon, nagłośnienie, ponton, radio, 220 V w porcie oraz wszystko, co potrzebne do efektywnej, przyjemnej i bezpiecznej żeglugi.

 

Podczas tego rejsu istnieje możliwość omówienia szkolenia oraz egzaminu na patent:
1) Jachtowego sternika morskiego
2) Przygotowanie do samodzielnego prowadzenia jachtu morskiego
3) Przygotowania do egzaminu na skippera Chorwackiego "Voditelj Brodice"

Dojazd na rejs:

Zawsze pomagamy w logistyce i organizacji transportu.
Na Chorwację, do miejsca gdzie zaczyna się Twój rejs, można dotrzeć na różne sposoby.
Wszystko zależy do twoich preferencji.
Możesz dojechać:
- samochodem (od południowej granicy Polski ok. 1100 km)
- zabrać się z kimś, kto też jedzie samochodem na Twój rejs
- dojechać autokarem z Polski, który dowiezie Cię do mariny
- polecieć samolotem. Lotniska główne to Zadar i Split. Zależnie gdzie wylądujesz i gdzie zaczynasz swój rejs, dojazd z lotniska zajmie Ci od 15 minut do 1,5 godziny, gdybyś nie miał połączenia w pobliże miejsca, gdzie zaczynasz rejs i musiał polecieć gdzieś dalej.
Oczywiście transfer z i na lotnisko zorganizujemy dla Ciebie.


Kliknij i zapisz się na rejs trasą “Natura i Relaks”.

Udostępnij ten artykuł: facebook twitter linkedin
{ meaRenderPageContainer('footer' )|raw }}