Trasa „Split Adventure and Sailing” to wyjątkowa trasa dla aktywnych i żądnych prawdziwych i nietuzinkowych przygód podróżników. Łączy w sobie żeglarską przygodę, trasę szlakiem cesarza Dioklecjana z dużą aktywnością typu Adventure. Rafting, spływ pontonem korytem górskiej rzeki i emocjonujący canoning, o którym jeszcze może jeszcze nie słyszałeś... W czasie rejsu dwa dni spędzimy na odkrywaniu uroków aktywności na  Raftingu, Canyoningu. Poczujemy się jak ptaki latając na  spadochronie za motorówką, Niesamowite wrażenia, wielkie emocje, ekscytujące przeżycia i niezapomniane wspomnienia...

Cesarz Dioklecjan właśnie Split wybrał jako miejsce swojej letniej rezydencji… Z wyspy Brac sprowadzał marmur na budowę pałacu.. z tego samego białego marmuru zbudowano siedzibę prezydentów USA, Biały Dom... a Makarska Riviera jest do dzisiaj najbardziej rozrywkową częścią Chorwacji. Trasa z gatunku łatwych poprowadzi nas pomiędzy urokami żeglarstwa, rzymskim Cesarzem, tańcem i błogim wypoczynkiem na plaży a dniem w którym wybierzemy się na prawdziwy wodny Adventure Tour do byłej siedziby najniebezpieczniejszych Piratów na Adriatyku…

 

Codziennie na nocleg zatrzymujemy się w innym miejscu w innym porcie/ marinie. Doświadczenie żeglarskie i pływackie nie jest wymagane.
Wystawiamy opinie z rejsu honorowane przez PZŻ.

Rejs z założenia jest turystyczno-rekreacyjny.
Plan dnia można modyfikować w zależności od oczekiwania załogi i pogody.

Dzień 1 Split

Pałac rzymskiego cesarza Dioklecjana dał zalążek temu pięknemu miastu.
Na początku warownia, potem wspaniały pałac otoczony wielkim murem… Promenada pod parasolami w kształcie żagli zabiera nas do magicznych czasów imperium rzymskiego.

Dzień 2 Hvar

Miasto Hvar i wyspa zwana również wyspą lawendową od kwitnących wszędzie upraw ziół… Gaje oliwne, drzewa figowe... jest jedną z największych wysp na Adriatyku. Dwie twierdze na wzgórzach, z czego jedna jest związana z Napoleone to tylko część jej historii.

Dzień 2 i 3 Palmizana

Palmiżana, to wyspa kaktusów, których różne gatunki rozsiane są po wyspie. Niektóre krzewią się do ponad 6 metrów. Ta marina to idealne miejsce wypadowe na Hvar, w którym jest tylko malutka marina i nigdy nie mam miejsca. Warto się zatrzymać w Palmiżanie, przespacerować na drugą stronę do obłędnej, skąpanej w słońcu zatoki i wspaniałych restauracji. A wieczorem korzystając z taksówki wodnej wybrać się na wieczorne zwiedzanie Hvaru przy blasku latarni i księżyca.

Dzień 4 Makarska

Makarska jest jedną z bardziej rozrywkowych miejscowości Dalmacji. Posiada dwa nadmorskie bulwary wysadzane palmami i otoczone butikami, kawiarniami i barami oraz długą plażę. Posiada też swoją grotę, która została zamieniona na bardzo popularną dyskotekę.
Pierwsze ślady zamieszkania pochodzą sprzed 4000 lat... Już wtedy odkryto urok miasta u stóp ponad tysiąc metrowej góry... Średniowieczne klasztory, fort, najazdy Greków, Wenecjan, Rzymian wpisały się mocno w krajobraz miasta.

Dzień 5 Omis

Rafting, Canyoning, to tutaj będzie nasz największy Adventure dzień.  Omiś jest centrum riwiery turystycznej o wyjątkowej piękności położonej w samym sercu Adriatyku oraz ośrodkiem turystyki aktywnej w Chorwacji. W dawnych czasach był siedzibą prawdziwych i najgroźniejszych piratów na całym Morzu Śródziemnym. Starożytne miasto Omiś było otoczone warownymi murami przykeljonymi do pionowych wysokich skalnych wzgórz czynił z niego fortyfikację nie do zdobycia. Do dzisiaj ich ślady robą wielkie wrażenie siły i potęgi warowni omiśkich piratów. 


Dzień 6 Półwysep Bol

Słynny róg piaszczystej mierzeii najlepiej widać z lotu ptaka, Jej koniec zawija się w lazurowej wodzie w różne strony zależnie od kierunku wiatru i prądów morskich.

Dzień 7 Split

Wracamy do Splitu, z którego rozpoczynaliśmy rejs.
 

Rejs z założenia jest turystyczno-rekreacyjny.
Plan dnia można modyfikować w zależności od oczekiwania załogi i pogody.

Kliknij niebieskie łezki na mapie poniżej i poczytaj więcej.

Po przyjeździe do mariny rozpakowujemy prowiant, przydzielamy kabiny, określamy wachty i spotykamy się na szkoleniu dotyczącym bezpieczeństwa i zachowania się na jachcie. Po zakończonym szkoleniu czas wolny, do 9 rano w niedzielę. W niedzielę rano wychodzimy w morze i kierujemy się na południe. Przez kolejne 5 dni odwiedzamy miasta, mariny i urokliwe zatoki chorwackich wysp wraz ze zwiedzaniem Pałacu Cesarza Dioklecjana i winnic. Podczas rejsu uczestnicy przechodzą podstawowe szkolenie żeglarskie. Codziennie jesteśmy w innym porcie, innej marinie. Podczas rejsu nie zabraknie czasu na zakupy u miejscowych rybaków, odwiedzenie hodowli muli, wędkowanie, nurkowanie, nocne imprezy w uroczych restauracyjkach i długich spacerów przy wschodzie lub zachodzie słońca. Gwarantujemy zdobycie żeglarskich umiejętności a wszystko to w doborowym towarzystwie w atmosferze śmiechu i dobrej zabawy.

Przykładowy plan dnia:
- czas wstawania i łazienki
- 9.00 śniadanie
- 10.00 wypływamy
- 14.00 postój w zatoce kąpiele w słońcu i w wodzie i obiad (posiłki przygotowujemy samodzielnie na jachcie)
- 15.00-18.00 żeglujemy do portu na nocleg
- 19.00 jesteśmy w porcie zacumowani, czas na kolację, zwiedzanie, wyjście na miasto, degustację miejscowych specjałów...

Transport i dojazd:
Pomagamy w logistyce transportu, zakupu biletów i transfer z i na lotnisko.
Autokar – specjalny autobus żeglarski. Jedzie przez całą Polskę i rozwozi uczestników rejsu bezpośrednio do mariny, w której zaczynają i kończą rejs. Prawie pod jacht. Wygodne rozwiązanie. Dzięki temu nie trzeba z miasta czy dworca szukać jak dostać się do mariny.
Samochodem – można czasem umówić się z innymi załogantami i jechać jednym autem.
Samolot – coraz bardziej popularna forma dojazdu na wakacje.

Zapisz się na rejs “Split, Adventure and Sailing“

 

Udostępnij ten artykuł: facebook twitter linkedin
{ meaRenderPageContainer('footer' )|raw }}