Rejs z nurkowaniem? Tak, jest to jak najbardziej możliwe.

Rejs żeglarski połączony z nurkowaniem sprawi, że Twój urlop będzie jedyny i niepowtarzalny. To propozycja dla każdego niezależnie od wieku i umiejętności nurkowych. Również dla tych osób, które nigdy tego nie robiły a chciałyby odkryć rąbek tajemnicy z Wielkiego Błękitu.
Możesz jeden dzień wakacji przeznaczyć na  nurkowanie. Ta część załogi, która nie nurkuje, może płynąć z dla Tobą dla towarzystwa na nurkowanie lub mieć dzień wolnego, przeznaczony np. na zwiedzanie miasta i okolic, plażowania lub shopping…

Codziennie w innym miejscu, codziennie w innej zatoce.Jest kilka wariantów wakacji na jachcie z nurkowaniem. Dla osób nurkujących i początkujących oraz dla chcących spróbować podwodnej przygody pierwszy raz:

1. Dla zaawansowanych i nurkujących.
To możliwość tylko dla osób posiadających odpowiednie uprawnienia diverskie do samodzielnego nurkowania do określonych głębokości. Ci, którzy mają uprawnienia i doświadczenie w organizacji i funkcji kierownika nurkowania oraz posiadają własny sprzęt. muszą wykupić odpowiednie pozwolenie, niezbędne do takiego nurkowania. Jest to przepiękna wyprawa. Jacht, nurkowanie, relaks i wypoczynek. Wymaga jednak przygotowania logistycznego. Trzeba przywieźć swój sprzęt, ustalić odpowiednią trasę rejsu, tak by po drodze były miejsca, w których można doładować butle, oraz to czy dany punkt honoruje homologację Twoich butli , bo różnie z tym bywa. Dobrać odpowiedniej wielkości jacht by pomieścił nurkowy ekwipunek. Najlepiej taki, który ma o jedną kabinę więcej, która może być “szafą” na sprzęt. Nurkując samodzielnie nigdy nie wiesz, czy zobaczysz pod wodą, to co Cię interesuje. Wyjazd zorganizowany z bazy nurkowej wydaje się być ciekawym i prostym  rozwiązaniem. Dzięki temu odpada sprawa sprzętu, jest gwarancja dobrej organizacji zejścia pod wodę, opieka instruktorów, odpowiedni wyboru miejsca do nurkowania.
 

2. Dla nurkujących i początkujących - wyjazd na zorganizowane nurkowanie.
Tak układamy trasę naszego żeglarskiego rejsu, by jeden dzień przeznaczyć na nurkowanie, na przygodę z wielkim błękitem w bazie nurkowej. Jest to propozycja dla osób nurkujących o różnym stopniu zaawansowania. Na wielu wyspach i w wielu miejscach na Chorwacji są polskie bazy nurkowe. Zatrzymując się w jednej z nich osoby nurkujące mogą wypłynąć na dwa dobrze przygotowane i zaplanowane nurkowania. Nie trzeba mieć swojego sprzętu, kupować licencji i martwić się nabiciem butli. Baza nurkowa posiada odpowiedni sprzęt z certyfikatami, znajomość miejsc podwodnych, doświadczonych instruktorów. Dobrze zaplanowane nurkowanie do ciekawego miejsca gwarantuje bezpieczeństwo i  wspaniałe przeżycia i widoki, które będziesz pamiętał. 
Cały program trwa ok. 6-7 godzin: 
- ok. 30 minut dopłynięcie do miejsca nurkowego, 
- dwa zejścia pod wodę z przerwą na obiad. (4-5 godzin)
- ok. 30 minut płynięcia łodzią nurkową do bazy.

Osoby nie nurkujące a chcące spróbować podwodnej przygody mogą skorzystać z programu Introdiving.

3. Twój Pierwszy Raz - czyli Odkryj Wielki Błękit w asyście instruktorów.
To specjalny program dla osób, które nigdy nie nurkowały, nie nurkują, a nawet nie pływają. Jest to oferta dla tych, którzy niezależnie od wieku chcą przeżyć coś niesamowitego. Odbycie podróży do błękitnego świata jest czymś niepowtarzalnym. Zdjęcia, film z takiego wydarzenia będzie dodatkową atrakcją, której na pewno zazdrościć będą Ci wszyscy.

INTRODIVING
To nurkowanie w pełnej asyście instruktorów.

Jest to bezpieczne i spokojne nurkowanie w parze z instruktorem do głębokości 5 metrów, w pełnym sprzęcie płetwonurka - piankowym skafandrze, specjalnej nurkowej kamizelce/ jacket z balastem i butlą oraz automatem oddechowym. Nurkowanie poprzedza krótki wykład na temat techniki nurkowania i sprzętu. 
- Czas nurkowania to około 20 minut, w zależności od samopoczucia nurka.

 

Kliknij i zapisz się na taki rejs z nurkowaniem.

 

Udostępnij ten artykuł: facebook twitter linkedin
{ meaRenderPageContainer('footer' )|raw }}