Rejsy stażowe,  Szkolenia żeglarskie na morzu GRATIS.

- Myślisz by podnosić swoje kwalifikacje żeglarskie.?
- Chcesz zdobyć patent sternika.
- Potrzebujesz godzin stażu ?
- Chciałbyś oprócz bicia kilometrów wziąć udział w prawdziwym morskim szkoleniu ?

Jeżeli odpowiedziałeś chociaż na jedno z tych pytań tak, to znaczy, że jest to oferta dla Ciebie.

Rejsy stażowe , to specjalna oferta dla tych, którzy chcą podnosić swoje umiejętności żeglarskie w praktyce.
To oferta dla osób chcących zdobywać prawdziwe doświadczenie, by bezpiecznie prowadzić swoje rejsy oraz podnosić swoje kwalifikacje i szkolić się by zdobywać wyższe uprawnienia żeglarskie.


Zyskasz wymagane godziny stażowe, które uprawniają do zdawania egzaminów i szkoleń na wyższe stopnie żeglarskie.
Dodatkowo GRATIS zyskujesz to, że:
-nie będziesz zwykłym członkiem załogi, który jest wieziony jak turysta, by tylko zaliczył godziny na morzu.
- weźmiesz udział w darmowym szkoleniu praktycznym i teoretycznym z morskiego żeglowania.
- nauczysz się wszystkich manewrów pod żaglami, manewrów na silniku, wchodzenia i wychodzenia z portu.
-Poznasz też większość tajników sztuki bezpiecznego żeglowania pod okiem doświadczonego kapitana, który podzieli się z Tobą swoim 20 letnim morskim doświadczeniem.

Dzięki udziałowi w rejsie stażowym/szkoleniowym, będziesz już kolejnykrok przed samodzielnym czarterowaniem jachtu i swoim własnym wymarzonym rejsie.Wystawiamy opinie z rejsu honorowane przez PZŻ i wpisy do książeczki żeglarskiej.

REJsy stażowe i rejsy szkoleniowe zawierają pełny program kursu - NA PATENT VODITEJL BRODICE

Od początku naszej działalności szkoleniowej mamy 100% zdawalności naszych kursantów.
Naszym atutem jest to, że oprócz całegoprogramu teoretyczny, uczymynajważniejszego - Uczymy "praktycznej praktyki"

Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie proponujemy udział w rejsach żeglarskich, przygotowujących do samodzielnego prowadzenia jachtów na Morzu Śródziemnym i innych akwenach.

Nasze kursy wyróżnia to, że podczas ich trwania poza programem kursu teoretycznegoi praktycznego dodatkowo płyniemy trasą polecaną nowym sternikom na ich pierwszy rejs. Dzięki temu będą mogli w swoim pierwszym rejsie poruszać się po miejscach, które poznają na naszym kursie. Dowiedzą się jak i gdzie najlepiej prakować, co zobaczyć i pokazać swojej załodze, gdzie najlepiej zjeść, robić zakupy i wiele innych przydatnych informacji, których udzieli doświadczony kapitanprowadzący szkolenie kapitan CVStawiamy na umiejętności.

Tygodniowe rejsy przygotowujące do egzaminu na chorwackie uprawnienia Voditejl Brodice i Radiooperatora SRC /Short Range Certyficat/.
Egzamin jest zdawany ostatniego dnia rejsu przed chorwacką komisją w kapitanacie portu Zadar.
W rejsie szkoleniowym mogą brać udział osoby towarzyszące.
Dla uczestników kursów, którzy zdadzą egzaminy- specjalne rabaty przy czarterze jachtów


Kto może przystąpić do kursu?
Kursy przeznaczone są dla osób, którzy zamierzają czarterować jachty i posiadają podstawowe doświadczenie w żegludze na śródlądziu lub w rejsach morskich, posiadają patent żeglarza jachtowego lub choćby umiejętności w zakresie tego patentu.
Szkolenie jest zakończone egzaminem na chorwacki patent skippera Voditejl Brodice, który obejmuje również licencję na radiooperatora SRC.
W rejsie szkoleniowym mogą brać udział osoby towarzyszące nie przystępujące do egzaminu.

Jakie uprawnienia daje patent Voditejl Brodice?
Chorwacki patent skippera Voditejl Brodice upoważnia do prowadzenia jachtów żaglowych i motorowych o masie całkowitej do 20 ton oraz obejmuje także uprawnienia radiooperatora SRC. Egzamin zdaje się w jednym z kapitanatów w Chorwacji w języku angielskim, niemieckim lub chorwackim. Wystarczy podstawowa znajomość jednego z tych języków. (polski mieszany, komunikatywny również może być).Mimo obaw kursantów dotyczących znajomości lingwistycznych nigdy nie było problemów językowych na egzaminie.

Jachty
Uczestnicy szkolenia będą żeglować na najpopularniejszym, jednym z większych jachtów. Bavaria 44 ze sterem strumieniowym. Dzięki temu na każdym mniejszym sobie poradzicie bez trudu.Bavaria 44, to uniwersalnajednostka, wyposażone w rolowany grot, GPS- Plotter, autopilot, wskaźniki wiatru, silnik zaburtowy, CD, ciepłą wodę. Wielu skipperów chętnie zaczyna samodzielne rejsy od tych jachtów.

Elementy szkolenia:
Przedstawiamy prawne zagadnienia dotyczące czarteru jachtu, jego przejęcia, żeglugi i zdania jachtu,
Zapoznajemy z praktycznym przejęciem jachtu oraz z obsługą i działaniem osprzętu żaglowego, instalacji jachtowych i elektronicznych urządzeń nawigacyjnych,
Prowadzimy intensywne szkolenie manewrowe w portach i na otwartym morzu,
Uczymy prowadzenia bezpiecznej i dokładnej nawigacji w oparciu o dostępne pomoce i urządzenia nawigacyjne oraz zasad żeglugi zgodnie z dobrą praktyką morską,
Przedstawiamy zasady planowania bezpiecznego i atrakcyjnego rejsu oraz psychologiczne aspekty prowadzenia jachtu.
Dokładny program szkolenia znajduje się na samym dole tej strony

Kadra
Szkolenie będą prowadzić skipperzy z doświadczeniem w szkoleniu i z dużą praktyką nabytą w wielu rejsach na Morzu Śródziemnym i innych akwenach. Atutem ich jest to, że przebywając kilka miesięcy w roku na Chorwacji znają akwen nie tylko pod względem żeglarskim ale również i turystycznym.SKIPPER PROWADZĄCY

Założenia rejsu szkoleniowego:

Czas rejsu jest przeznaczona na szkolenie praktyczne i teoretyczne przygotowujące do egzaminu na stopień Voditjel Brodice. Egzamin ustny zdaje się w kapitanacie portu. Kursanci powinni przed szkoleniem zapoznać się z teorią wyłożoną w materiałach szkoleniowych, aby czas pobytu na jachcie móc w jak największym stopni wykorzystać na zdobywanie praktycznych umiejętności. Uczestnicy szkolenia zdobędą podstawową wiedzę i umiejętności, niezbędne do dobrego wykonywania obowiązków skippera.

Szkolenie:

Zagadnienia prawne:
Umowa czarteru i jej składowe, zobowiązania czarterującego i armatora, kaucja i jej zwrot, ubezpieczenie jachtu i wyposażenia, postępowanie po awarii, terminowy zwrot jachtu, prawa i obowiązki skippera, MPZZM.

Przejęcie jachtu:
Lista wyposażenia, użytkowanie instalacji wodnej, elektrycznej, kuchenki, lodówki, toalety, GPS, UKF, silnika, kotwicy, stawianie żagli.

Manewrowanie na silniku:
Przygotowanie jachtu do wyjścia, cyrkulacja i zacieśnienie promienia skrętu, kurs wsteczny i jego korygowanie, podejście rufą do nabrzeża z wykorzystaniem muringu i kotwicy, podejście longside do nabrzeża, kotwiczenie, wykorzystanie autopilota, holowanie.

Manewrowanie na żaglach:
Prawidłowe ustawienie żagli, zwrot przez sztag i rufę," MANEWR MONACHIJSKI "ratowania człowieka za burtą, stawanie w dryf, zasady sztormowania.

Nawigacja i locja:
W trakcie rejsu: wyznaczanie pozycji i kursów na mapie, odczytywanie znaków i skrótów na mapie, posługiwanie się locją i spisem świateł, korzystanie z GPS, sondy, logu, przygotowanie nawigacyjne wejścia do portu.

Meteorologia:
Zjawiska meteorologiczne, korzystanie z komunikatów o pogodzie, wiatry lokalne.

Sygnalizacja i ratownictwo:
Środki sygnałowe, sposoby wzywania pomocy, środki ratunkowe na jachcie, prowadzanie łączności radiotelefonicznej na UKF, przyczyny awarii i postępowanie po awariach.

Łączność radiowa
Zasady łączności radiowej, praktyczna obsługa UKF-ki.

Organizacja i prowadzanie rejsu:
Wybór akwenu i jachtu, planowanie trasy, realizacja oczekiwań uczestników rejsu, zachowanie dobrego klimatu w załodze i podczas na rejsu.

Koszty rejsu i kasa jachtowa:
Do kosztu rejsu - nie dotyczy tego szkolenia -jest zawsze potrzebna kasa jachtowa.
Jest ona zbierana do wspólnej kasy na miejscu. Wybrany skarbnik trzyma bank. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie ponieważ jeśli trzeba za coś zapłacić ze wspólnej kasy, to wiadomo kto płaci. Dzięki temu unikniemy ciągłego rozliczania typu ..Ja kupiłem pieczywo za dwa euro , a ja zapłaciłem za marinę, a ja.... i jest ciągłe rozliczanie oddawanie.

Kasa jachtowa jest przeznaczona na:
- transit log/final cleaning
- opłaty za postój w marinach
- prąd i wodę ( są doliczane automatycznie do rachunku za postój. Jeśli jednak przypływacie tylko po wodę to trzeba się odmeldowywać w tej kwestii na recepcji, żeby potem nie było niejasności )
- podatek turystyczny 1 eu/os/dzień dzieci do 6 lat nie płacą , do 12 tu 50% - nie wszyscy to honorują i liczą normalnie jak za dorosłych
- paliwo do jachtu na koniec rejsu - jacht odbieramy z pełnym zbiornikiem i z pełnym oddajemy - pełny bak wystarcza bez problemu na cały tydzień jazdy na silniku
- drobne zakupy spożywcze typu pieczywo, masło, pomidory itp. Kwestię obiadów można rozwiązać tak, że każdy ma z domu przywieść składniki na jeden obiad dla wszystkich.
- kaucja . Są dwie możliwości albo zostawia się kaucję zwrotną w gotówce lub kartą wysokości 1500 - 2000 eu, lub można kupić tzw. ubezpieczenie kaucji za około 150 eu bezzwrotnej. Różne firmy mają różne
sposoby naliczania kaucji. Czarterując jacht u nas, zawsze dostaniecie przed rejsem pełne info dotyczące możliwości rozliczenia kaucji.

Transport:
Dojazd własny - można czasem umówić się i jechać jednym autem, można też autobusem. od kwietnia do września kursują specjalne autobusy, które jadą przez Polskę zbierając pasażerów i dowożą ich bezpośrednio do mariny. Przejazd w obie strony jest w cenie ok 420 zł


Opłata za egzamin:
Opłata dla Chorwatów za egzamin i wydanie patentu Voditelj Brodice to ok. 115 Euro (855 kun) płatne na miejscu gotówką.
Zdjęcie !!niewiedzieć czemu chca zdjęć o specyficznym wymiarze. Dowiecie się o wszytkim co trzeba ze soba zabrać zaraz po zgłoszeniu chęci wzięcia udziału w szkoleniu Voditjel Brodice.

PROGRAM SZKOLENIA OBEJMUJE :
2.1. Wiedza teoretyczna:
1. Przepisy
- wybrane przepisy żeglugowe obowiązujące na morskichdrogach wodnych odnoszące się do żeglugi jachtowej:
- prawo drogi,
- sygnały wzrokowe i dźwiękowe,
- sygnały wzywania pomocy,
- znaki żeglugowe,
- wypadki i awarie - zasady postępowania,
- elementarne wiadomości o przepisach obowiązujących na wodach morskich, przepisy portowe,
- etykieta jachtowa – zasady zachowania się na jachcie i obyczaje żeglarskie.
2. Budowa i obsługa jachtu
- nazewnictwo podstawowych części składowych jachtu śródlądowego,
- zasady bezpiecznego posługiwania się instalacjami jachtowymi,
- zasady eksploatacji jachtowego silnika przyczepnego.
3. Teoria żeglowania
- wiatr rzeczywisty i pozorny,
- kursy jachtu względem wiatru,
- siły działające na jacht,
- zawietrzność i nawietrzność,
- współpraca żagli,
- działanie steru,.
- stateczność jachtu.
4. Locja
- oznakowanie śródlądowego szlaku żeglugowego,
- żegluga na rzece,
- elementarne informacje o budowlach hydrotechnicznych – śluza, jaz,
- elementarne wiadomości o:
- oznakowaniu nawigacyjnym wód morskich (system IALA),
- księgach locji,
- spisach świateł i sygnałów nawigacyjnych,
- mapach morskich.
5. Ratownictwo
- środki bezpieczeństwa i sposoby posługiwania się nimi,
- zasady zachowania się po wywrotce jachtu,
- wiadomości o ratownictwie na wodach śródlądowych,
- podstawowe informacje o ratownictwie na wodach morskich:
- Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa (SAR),
- ratownictwo brzegowe,
- Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne,
- podstawy pomocy przedmedycznej w najczęściej występujących obrażeniach na jachcie w czasie rejsów,
- żegluga w niebezpiecznych warunkach.
6. Teoria manewrowania
- zasady wykonywania manewrów żeglarskich,
- umiejętność planowania i wyboru drogi jachtu (halsowanie).
7. Meteorologia
- podstawowe wiadomości o wiatrach - znajomość skali Beauforte’a,
- podstawowa znajomość wybranych zjawisk meteorologicznych,
- niebezpieczne dla żeglarzy zjawiska meteorologiczne i ich oznaki,
- znajomość meteorologii w zakresie rozumienia komunikatów meteorologicznych w mediach,.
- podstawowa umiejętność uzyskiwania prognoz pogody.
8. Podstawowe zasady ochrony wodnego środowiska naturalnego

2.2. Umiejętności praktyczne:
1.Eksploatacja jachtu śródlądowego
- taklowanie jachtu, klar jachtu,
- obsługa żagli, osprzętu i podstawowych urządzeń na jachcie,
- zasady cumowania jachtu,
- umiejętność wiosłowania,
- obsługa silnika zaburtowego,
- umiejętność sprawdzenia stanu technicznego jachtu żaglowego.

2. Prace bosmańskie
- umiejętność wiązania podstawowych węzłów żeglarskich,
- podstawowe naprawy jachtu i osprzętu.

3. Umiejętność wykonania następujących manewrów jachtem typu slup o długości kadłuba większej niż 5,5m pod żaglami:
- manewry podstawowe:
- zwrot przez sztag,
- zwrot przez rufę,
- odejście od nabrzeża,
- dojście do nabrzeża,
- alarm „człowiek za burtą”.
- manewry dodatkowe:
- stawanie w dryf,
- dojście do boi,
- odejście od boi,
- stawanie na kotwicy,
- zejście z kotwicy.

4. Umiejętność wykonywanie następujących manewrów jachtem żaglowym o długości kadłuba większej niż 5,5m na silniku:
- manewry podstawowe:
- odejście od nabrzeża,
- dojście do nabrzeża,
- manewry dodatkowe:
- dojście do boi,
- odejście od boi,
- holowanie pojedynczego jachtu.

5. Obrót lub przesunięcie jachtu przy pomoście, praca cumami.

Strona zawiera treści, które są interesujące dla ludzi szukających informacji o szkoleniach Voditejl Brodice, uprawnieniach jakie posiada oraz programu szkolenia i inne przydatne informacje dla osób chcących samodzielnie żeglować. Na tej stronie dowiesz się min
- jakie uprawnienia ma Voditejl Brodice
- na jakich jachtach odbywają się szkolenia
- jaki jest program szkolenia
- kto może przystąpić do kursu
- jak wyglądają egzaminy na patent Voditejl Brodice

 

 

 

Udostępnij ten artykuł: facebook twitter linkedin
{ meaRenderPageContainer('footer' )|raw }}