Specjalna oferta wrześniowego rejsu, to All inclusive - czyli wszystko w cenie poza dojazdem i napojami różnymi.
Wszystkie koszty w cenie ( nie ma kasy jachtowej )
- wyżywienie menu kliknij tutaj - będzie dostępne po 20 czerwca
- opłaty portowe
- paliwo, prąd, woda
- kaucja za jacht
- podatek turystyczny
- sprzątanie jachtu
- transit log
Wrzesień to wspaniały miesiąc do żeglowania. Pogoda nadal bardzo ciepła i słoneczna . Przypomina przelom polskiego lipca i sierpnia.
Nie ma już wielkich upałów z okresu wakacyjnego, nie ma już tylu turystów. NIe trzeba czekać na miejsce w tawernie czy restauracji awoda... woda nagrzana po całym sezonie zaprasza do kąpieli.
Trasa szlakiem najwspanialszych Parkóœ Narodowych na Chorwacji.Wspaniała rekreacyjna trasa, bezpieczna, idealna na morskie wojaże. Małe odległości, dużo zatok kąpielowych...Mnóstwo atrakcji z najsłynniejszymi wodospadami Krka, Parkiem Narodowym wysp Kornaty, Park Krajobrazowy Telesica...twierdzew Sibeniku i wiele innch miejsc do których normalnie turyści nigdy nie dotrą. To dzięki temuChorwacja ma miano Karaibów Europy.
Żeglujemy około 6 godzin dziennie, codziennie na nocleg zatrzymujemy się w innym miejscu w innym porcie/ marinie.Doświadczenie żeglarskie i pływackie nie jest wymagane.
Wystawiamy opinie z rejsu honorowane przez PZŻ.
Kliknij łezki na mapie poniżej i przeczytaj więcej.
PokażTrasa Parków Narodowych rzeki Krka i Wysp Kornatyna większej mapie
Po przyjeździedo mariny rozpakowujemy prowiant, przydzielamy kabiny, określamy wachty i spotykamy się na szkoleniu dotyczącym bezpieczeństwa i zachowania się na jachcie. Po zakończonym szkoleniu czas wolny, do 9 rano w niedzielę. W niedzielę rano wychodzimy w morze i kierujemy się na południe. Przez kolejne 5 dni odwiedzamy miasta, mariny i urokliwe zatoki chorwackich wysp wraz ze zwiedzaniem Parku Narodowego rzeki Krka i jego wodospadów, oraz Parku Narodowego Wysp Kornaty. Podczas rejsu uczestnicy przechodzą podstawowe szkolenie żeglarskie. Codziennie jesteśmy w innym porcie, innej marinie. Podczas rejsu nie zabraknie czasu na zakupy u miejscowych rybaków, odwiedzenie hodowli muli, wędkowanie, nurkowanie, nocne imprezy w uroczych restauracyjkach i długich spacerów przy wschodzie lub zachodzie słońca. Gwarantujemy zdobycie żeglarskich umiejętności a wszystko to w doborowym towarzystwie w atmosferze śmiechu i dobrej zabawy.
Przykładowy plan dnia:
- czas wstawania i łazienki
- 9.00 śniadanie
- 10.00 wypływamy
- 14.00 postój w zatoce kąpiele w słońcu i w wodzie i obiad ( posiłki przygotowujemy samodzielnie na jachcie)
- 15.00-18.00 żeglujemy do portu na nocleg
- 19.00 jesteśmy w porcie zacumowani, czas na kolację, zwiedzanie, wyjście na miasto, degustację miejscowych specjałów...
Rejs z założenia jest turystyczno-rekreacyjny.
Plan dnia można modyfikować w zależności od oczekiwania załogi i pogody.
Sukosan
Z mariny w Sukosan wyruszymy w ten piękny rejs. Marina Dalmacija jest największą mariną na Chorwacji posiada 1200 miejsc postojowych na wodzie i ponad 900 na lądzie. Dla porównania wszystkich polskic... Zatoka W czasie żeglugi dziennej zrobimy przystanek w tej urokliwej zatoce. Jak co dzien będzie czas na plażowanie, kąpiele i obiad, który wcześniej przygotujemy na jachcie.
Niedziela, Murter
W marinie Hramina na wyspie Murter spędzimy pierwszy nocleg na trasie. Bardzo dobrym pomysłem jest wycieczka na skuterach po wyspie i jej wspaniałych miejscach widokowych.
Poniedziałek, Sibenik
Zwiedzanie starożytnego miasta z trzema twierdzami i słynną katedrą św.Jakuba. Sibenik, jedyne w Chorwacji miasto, którego starówka przypomina olbrzymie schody. Miasto kusi zabytkami, odwiedzić warto zwłaszcza XV-wieczną katedrę zbudowaną wyłącznie z kamienia i marmuru bez użycia drewna. O potędze miasta świadczą górujące nad nim trzy twierdze. Warto wspiąć się na jedną z nich, by podziwiać zachód słońca oraz przepiękna panoramę wysp Dalmacji, pomiędzy którymi będziemy żeglować . To stąd następnego dnia wypłyniemy przepięknym kanionem rzeki Krka w głąb lądu do miejscowości Skradin, która będzie naszą bazą wypadową na słynne wodospady.
Wtorek, Skradin
Miejsce, które jest bazą wypadową na nieprawdopodobnie wielkiej urody wodospady rzeki Krka wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.
Jest starym miastem powstałym już w VI wieku. Położone niedaleko Parku Narodowego Krka, jest doskonałym punktem wyjściowym do zwiedzania wodospadów. Z kei regularnie odpływają statki przewożące wszystkich chętnych na teren wodospadów Krka. Jest to główną atrakcją miasteczka. Sam Skradin nie posiada wielu zabytków, ale spacer jego wąskimi ulicami, szczególnie po zmroku jest prawdziwą przyjemnoscią. Na żeglarzy czeka stojąca na wysokim poziomie marina. Po drodze odwiedzimy hodowlę małży gdzie możemy dokonać zakupów z których przygotujemy super kolację z bagietką i białym winem...
"Po dotarciu do miejscowości Skradin przesiedliśmy się na statek który zabrał nas w górę rzeki do miejsca zwanego Skradinski Buk, fantastycznego wodospadu. Przy wejściu na teren parku dostaliśmy ulotki w języku polskim o Parku Narodowym Krka. Chorwacja żyje z turystyki i widać to na każdym kroku. Nie spodziewałem się jednak, że dba się tutaj
o turystów w taki sposób.
Podobnie jak w Plitvicach obfite opady deszczu przed naszym przyjazdem podniosły poziom wody dzięki czemu mogliśmy podziwiać piękne wodospady w całej okazałości.
Po terenie parku można poruszać się tylko po wyznaczonych szlakach. Ścieżki prowadzą pomiędzy strumieniami rzeki, która na stromym zboczu rozlewa się szerokim pasem. Bezpieczne i sprawne przemieszczanie się to tym dzikim i trudnym terenie zapewniają doskonale wykonane drewniane kładki. Po drodze w najciekawszych miejscach wyznaczone są punkty widokowe.
Okazji do zrobienia zdjęć jest wiele, ale radzę zostawić sobie kilka klatek filmu na koniec wycieczki ponieważ dopiero wtedy dociera się do miejsca z którego bardzo dobrze widać największy wodospad parku. Warto zatrzymać się na chwilę i zobaczyć młyn oraz małe muzeum dawnego rzemiosła gdzie w ciekawy sposób przedstawiono jak to kiedyś robiono. Jeżeli komuś mało będzie atrakcji to u podnóża największego wodospadu może się wykąpać, ale tylko w wyznaczonych miejscach."WIĘCEJ
Środa, Park narodowy Kornaty,
Park narodowy Kornaty, który dzięki wspaniałemu wybrzeżu klifowemu od strony morza zawdzięczają swoje miejsce w pierwszej dziesiątce najpiękniejszych wysp na świecie a Chorwacji miano Karaibów Europy. Łagodnie schodzące do morza brzegi wysp od strony lądu są absolutnym przeciwieństwem tego co się widzi z drugiej strony. Od strony morza spadają pionowymi ścianami o wysokości ponad 60 ciu metrów.KORNATY
Archipelag wysp wymienianych w pierwszej dziesiątce najpiękniejszych wysp na świecie....od wschodu łagodnie opadające do wody a od południowego zachodu pionowe klify dochodzące do 80m wysokości...WIĘCEJ
Czwartek, Żut
To przepiękna zatoka z lazurową wodą nad brzegami której stoi marina. Oaza spokoju, ciszy i słońca tuż za bramami Wysp Kornaty.
Piątek, Sukosan
Tutaj skończymy nasz rejs w piątek wieczorem pożegnalną kolacją.
Cena i kasa jachtowa:
Do ceny szkolenia lub rejsu jest zawsze potrzebna kasa jachtowa.
Jest ona zbierana do wspólnej kasy na miejscu. Wybrany skarbnik trzyma bank. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie ponieważ jeśli trzeba za coś zapłacić ze wspólnej kasy, to wiadomo kto płaci. Dzięki temu unikniemy ciągłego rozliczania typu ..Ja kupiłem pieczywo za dwa euro , a ja zapłaciłem za marinę, a ja.... i jest ciągłe rozliczanie oddawanie.
Kasa jachtowa jest przeznaczona na:
- transit log/final cleaning
- opłaty za postój w marinach
- prąd i wodę ( są doliczane automatycznie do rachunku za postój. Jeśli jednak przypływacie tylko po wodę to trzeba się odmeldowywać w tej kwestii na recepcji, żeby potem nie było niejasności )
- podatek turystyczny 1 eu/os/dzień dzieci do 6 lat nie płacą , do 12 tu 50% - nie wszyscy to honorują i liczą normalnie jak za dorosłych
- paliwo do jachtu na koniec rejsu - jacht odbieramy z pełnym zbiornikiem i z pełnym oddajemy - pełny bak wystarcza bez problemu na cały tydzień jazdy na silniku
- drobne zakupy spożywcze typu pieczywo, masło, pomidory itp. Kwestię obiadów można rozwiązać tak, że każdy ma z domu przywieść składniki na jeden obiad dla wszystkich.
- kaucja . Są dwie możliwości albo zostawia się kaucję zwrotną w gotówce lub kartą wysokości 1500 - 2000 eu, lub można kupić tzw. ubezpieczenie kaucji za około 150 eu bezzwrotnej. Różne firmy mają różne
sposoby naliczania kaucji. Czarterując jacht u nas, zawsze dostaniecie przed rejsem pełne info dotyczące możliwości rozliczenia kaucji.
Transport:
Dojazd własny - można czasem umówić się i jechać jednym autem, można też autobusem. od kwietnia do września kursują specjalne autobusy, które jadą przez Polskę zbierając pasażerów i dowożą ich bezpośrednio do mariny. Przejazd w obie strony jest w cenie ok 420 zł, lub samolotem.
Cena wyjazdu all inclusive to tylko 1790 zł/os
