ODKRYJ NURKOWANIE – NURKOWANIE Z INSTRUKTOREM

Osoby, które nigdy nie nurkowały, a chcą zobaczyć podwodny świat, mogą skorzystać z programu

INTRODIVING
Jest to wstępne nurkowanie w parze z instruktorem do głębokości 5 metrów, w pełnym sprzęcie nurkowym - w nurkowym skafandrze, jackecie z balastem, butlą i automatem oddechowym. Nurkowanie poprzedza krótki wykład na temat techniki nurkowania i sprzętu. Czas nurkowania to około 20 minut, w zależności od samopoczucia nurka.
Cały program trwa ok. 6-7 godzin: 30 minut dopłynięcie, 4-5 godzin nurkowanie z obiadem, 30 minut powrót.
Nurkowanie odbywa się z łodzi nurkowej.RAFTING
Rafting to turystyczna odmiana spływu rzecznego, do której używa się różnych rodzajów tratw, łodzi, pontonów, kajaków.
Przygoda na krasowej rzece Zrmanja w północnej Dalmacji. Rzeka nie jest ani za długa (64 km) ani za potężna, w niektórych częściach ma burzliwe wodospady, kaskady, katarakty, przepiękny kanion wraz ze szmaragdową, przezroczystą do kilku metrów wodą. Zrmanja jest znana wśród miłośników raftingu, a jej kanion jest oceniany jako jeden z najpiękniejszych w Europie.
HYDROSPEED
Hydrospeed to rodzaj sportu ekstremalnego polegającego na spływie rwącą górską rzeką na plastikowej desce. Płynący, ubrany w piankowy kostium, kamizelkę asekuracyjną, trzyma się uchwytów deski. Deska nie zasłania całego ciała, aby nie ulec obrażeniom w zderzeniu z podwodnymi głazami trzeba manewrować przy pomocy płetw na nogach. Początkującym pomagają towarzyszący instruktorzy.REJS RYBACKI
Całodzienny rejs dużą łodzią, rozpoczynający się w Jezerach. Trasa wiedzie przez Murterskie Morze, Park Narodowy Kortany, w pobliżu rezerwatu ptactwa wodnego Purara.Tam otwiera się przepiękny widok na Archipelag Kornaty, Wyspy Brać i Vis. Po wypłynięciu na otwarte morze następuje zarzucenie sieci, które są ciągnięte przez ok. 2 godziny. Sam połów jest prawdziwym widowiskiem, nad sieciami cały czas krążą ptaki, „czyhające” na łatwą zdobycz. W czasie rejsu podawany jest tradycyjny dalmatyński poczęstunek, drobne sardynki w oliwie z oliwek, ser, oliwki, można również degustować lokalne trunki. Łódź przypływa do kameralnej zatoki przy malowniczej wyspie Źirije, gdzie na nadbrzeżu podawany jest główny posiłek czyli smażone, świeże ryby, sałatka, wino, woda. Na wyspie spędza się wystarczająco dużo czasu by móc zobaczyć starą kapliczkę, czy wejść na punkt widokowy, gdzie jeszcze 20 lat temu znajdowała się baza artylerii morskiej. Z tego miejsca rozpościera się przepiękna panorama na Kornaty, okoliczne wyspy oraz odległe pasma górskie: Dinara i Velebit. Alternatywą dla spaceru są kąpiele morskie w zatoczce lub kąpiele słoneczne na kamiennych tarasach.
Wyprawa na ryby, wędkowanie może być propozycją oddzielnej imprezy połączonej z zawodami lub indywidualnym połowem na łódce z mistrzem wędkarskim. Klienci często wybierają kraje skandynawskie ze względu na bliskość i gwarancję udanych łowów.

Udostępnij ten artykuł: facebook twitter linkedin
{ meaRenderPageContainer('footer' )|raw }}