Wyjazd na wakacje pod żaglami to nie tylko czas spędzony na jachcie i przepływanie od miasta do miasta. To również dużo wolnego czasu, który możesz spędzić, tak jak lubisz najbardziej. Przeczytaj, co możesz jeszcze robić w czasie takich wakacji. Zaproś znajomych, przyjaciół i rodzinę na te unikalne wakacje.

Poznaj podstawy żeglarstwa.


W czasie rejsu możesz poznać podstawy żeglarstwa. Dowiedzieć się o jego historii. Możesz brać udział w pracach przy żaglach, manewrach i samodzielnie sterować.

Dla miłośników piękna przyrody i historii.


Jeśli wolisz urlop spędzać na wypoczynku w ciszy i spokoju. Lubisz podziwiać pomniki przyrody i architektury na pewno znajdziesz coś dla siebie. Chorwacja to historia, to średniowieczne miasta, malownicze starówki. Odwiedzisz miejsca opisywane w przewodnikach oraz takie, o których nawet w przewodnikach nie piszą. Jeśli lubisz przyrodę, łapać te ulotne chwile to znajdziesz je w parkach narodowych. Wodospady rzeki Krka, czy słynne wyspy Kornaty wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zobaczysz widoki zapierające dech w piersiach i spotkasz prawdziwe cuda natury.

Dla dzieci.


Wybieracie się na wakacje z dziećmi. Bardzo dobrze, niech ta piękna pasja będzie ich zarażać od najmłodszych lat. O żeglowaniu z dziećmi znajdziesz więcej w artykule "Rejsy z dziećmi"
Znalezienie im zajęcia nie jest trudne. Dzieci są zafascynowane tą nową przygodą i same strasznie garną się do wszystkiego ze sterowaniem włącznie. Chętnie uczą się węzłów, bawią myciem pokładu, czując się jak pełnoprawni członkowie załogi. Wpisy w dzienniku rejsu, malowanie obrazków z każdego dnia do pamiętnika zawsze im się podoba. Uczy nowości, rozwija i zaraża tą wspaniałą formą spędzania czasu. Kołysanie jachtu i woda w niczym im nie przeszkadza. Dla dzieci huśtanie, to naturalny stan rzeczy i świetna zabawa, Raczej rodzice się tego boją, bo sami zapomnieli jak chodzić po drzewach i że cały czas trzeba się czegoś trzymać. Dzieci wspominają takie wakacje jak pobyt na wielkiej huśtawce na wielkim basenie, z którego ciężko jest je namówić do wyjścia. Jacht ma drabinkę, po której wygodnie można schodzić do wody.

Dla szukających aktywności


Ci, którzy lubią się przyjemnie zmęczyć zawsze znajdą coś dla siebie. Porty, które odwiedzimy i żeglowanie daje ku temu dużo możliwość. Najprostszą z nich jest pływanie w wodzie. snoorkowanie – czyli pływanie w masce z płetwami. Gdy zakotwiczysz w malowniczej zatoce. Można wskoczyć właśnie z takim sprzętem do wody i podglądać życie w głębinach. Zobaczysz ryby, rozgwiazdy a może jeszcze coś więcej. Może masz kamerkę podwodną i będziesz polować na okazy.
Gdy jacht zaparkuje w marinie, masz wiele możliwości. Możesz pobiegać po niezliczonych ścieżkach, które biegną we wszystkie strony od zatoki, po centrum miasta. Zwiedzanie i ruch, dwa w jednym.
Rozejrzyj się za lokalnymi atrakcjami. Wynajem motorówki, nart wodnych, roweru, skutera lub quada to super propozycja na wycieczkę po lądzie. Szukasz adrenaliny, spróbuj skoczyć na linie bungee, zjechać na metalowej linie nad przepaścią w tzw. “tyrolce”. Wyprawa jednodniowa na wielkie tuńczyki, na profesjonalnej, specjalnie do tego przygotowanej łodzi to emocje, adrenalina, wspomnienia i zdjęcia złowionych olbrzymów, które zawsze będziesz pokazywać znajomym.

Na jachcie zawsze jest ponton. Pływanie na pontonie, odkrywanie tajemniczych bunkrów dla łodzi podwodnych, lub jaskiń, do których da się nim wpłynąć, to prawdziwa przygoda dla odkrywców.

Teraz już wiesz, jak spędzisz czas.


Wybierz termin wakacji pod żaglami i napisz do nas.
Otrzymasz indywidualnego doradcę w randze kapitana. On, pomoże Ci skomponować wyjazd, tak by spełniał wszystkie Twoje oczekiwania i preferencje Twojej załogi.

Zapytaj o Twój rejs, skontaktuj się z kapitanem konsultantem
 

Udostępnij ten artykuł: facebook twitter linkedin
{ meaRenderPageContainer('footer' )|raw }}