Wspaniała rekreacyjna trasa, bezpieczna, idealna na pierwsze morskie wojaże. Mnóstwo atrakcji ze słynnymi wodospadami rzeki Krka, twierdzami w Sibeniku i jednymi z najsłynniejszych wysp świata "Kornaty". To miejsca, dzięki którym Chorwacja nazywana jest KaraibamiEuropy.

Codziennie na nocleg zatrzymujemy się w innym miejscu w innym porcie. Doświadczenie żeglarskie i pływackie nie jest wymagane.
Wystawiamy opinie z rejsu honorowane przez PZŻ.
    
   

Rejs z założenia jest turystyczno-rekreacyjny.
Plan dnia można modyfikować w zależności od oczekiwania załogi i pogody.

Dzień 1 

Z macierzystego portu wyruszymy w ten pełen przyrody rejs. Popłyniemy kursem na wyspę Murter. Warto się wspiąć na okoliczne wzgórza, by podziwiać panoramę na wyspy Dalmacji rozsianych po błękitnych wodach Adriatyku. W czasie żeglugi zrobimy sobie przystanek w urokliwej zatoce niedaleko Biogradu. Zatrzymamy się tam na kąpiel, opalanie w lazurowej wodzie... zjemy obiad i pożeglujemy dalej, by na nocleg dotrzeć do portu.


Niedziela, Murter

W marinie Hramina na wyspie Murter spędzimy pierwszy nocleg na trasie. Atrakcją, z której można skorzystać, jest przejażdżka po wyspie. Można wynająć dwuosobowe skutery i pojechać na przełęcz, z której rozciągają się bajeczne widoki. Przy dobrej widoczności można zobaczyć wyspy Kornaty, jeden z celów nasze podróży. Niezapomnianych wrażeń dostarczy nam wyjście na zbocza wyspy, by podziwiać zachód słońca, który płonącym pomarańczowo czerwonym płomieniem będzie się chował w granatowym morzu na tle wielobarwnych chmur.

 

Poniedziałek, Sibenik

Sibenik, to jedyne miasto w Chorwacji, którego starówka jest jak olbrzymie schody. Zbudowana na zboczu górskim kusi średniowieczną zabudową a malownicze kamienice z kamienia, wąskie uliczki zabierają nas w malowniczą podróż do przeszłości. Warto odwiedzić zabytkową katedrę św. Jakuba, wpisaną na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO jako modelowy i unikalny przykład połączenia w jedną całość elementów gotyku i renesansu. Jej twórcą był znany w Wenecji architekt, twórca pałacu dożów i projektu placu św. Marka. O potędze miasta świadczą górujące nad nim trzy twierdze. Warto wspiąć się na jedną z nich, by podziwiać zachód słońca oraz panoramę na kanion rzeki, którą będziemy płynąć w głąb lądu w kierunku słynnego parku narodowego.

 

Wtorek, Skradin i Park Narodowy rzeki Krka

Miejscowość Skradin jest bazą wypadową do wodospadów rzeki Krka wpisanych na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.



Skradin jest starym miastem powstałym już w VI wieku. Położone niedaleko Parku Narodowego wodospadów rzeki Krka, jest doskonałym punktem wypadowym do jego zwiedzania. Z miasta regularnie odpływają statki przewożące turystów na teren wodospadów. Sam Skradin nie posiada wielu zabytków, ale spacer jego wąskimi ulicami, szczególnie po zmroku jest prawdziwą romantyczną przyjemnością. Na żeglarzy czeka marina, w której wieczorami jest muzyka na żywo. Płynąc kanionem rzeki, odwiedzimy hodowlę małży, gdzie możemy dokonać zakupów, z których przygotujemy super kolację z bagietką i białym winem…

 

WODOSPADY KRKa

„Po dotarciu do miejscowości Skradin przesiedliśmy się na statek, który zabrał nas w górę rzeki do parku... Tam po 200 metrowym spacerze powitał nas majestatyczny, ogromny wodospad Skradinski Buk. Przy wejściu na teren parku dostaliśmy ulotki w języku polskim o Parku Narodowym Krka. 

Po terenie parku można poruszać się tylko po wyznaczonych szlakach. Ścieżki prowadzą pomiędzy strumieniami rzeki, która na stromym zboczu rozlewa się szerokim pasem. Bezpieczne i sprawne przemieszczanie się to tym dzikim i trudnym terenie zapewniają doskonale wykonane drewniane kładki. Po drodze w najciekawszych miejscach wyznaczone są punkty widokowe.

Warto zatrzymać się na chwilę i zobaczyć młyn oraz małe muzeum dawnego rzemiosła gdzie w ciekawy sposób. Jeżeli komuś mało będzie atrakcji to u podnóża największego wodospadu może się wykąpać, ale tylko w wyznaczonych miejscach”.

Środa, Park narodowy Kornaty

Park narodowy Kornaty to archipelag wysp wymienianych w pierwszej dziesiątce najpiękniejszych wysp na świecie. Dzięki unikalnym brzegom, które z jednej strony łagodnie schodzą do wody, a z drugiej strony wpadają pionowo w otchłań morza, zachwycają niepowtarzalnym widokiem. Najwyższy klif ma wysokość 86 metrów. 

Czwartek, Żut

Wyspa z przepiękną zatoką wypełnioną lazurową wodą, nad której brzegami znajduje się marina ACI. Oaza spokoju, ciszy i słońca. Atrakcją wyspy jest punkt widokowy na środkową część tych magicznych wysp z archipelagu Kornaty.

 

 

Piątek,

Wracamy do miejsca, z którego rozpoczęliśmy ten niezwykły rejs. 

 


Kliknij łezki na mapie i przeczytaj więcej.

Po przyjeździe do mariny rozpakowujemy prowiant, przydzielamy kabiny, określamy wachty i spotykamy się na szkoleniu dotyczącym bezpieczeństwa i zachowania się na jachcie. Po zakończonym szkoleniu czas wolny, do 9 rano w niedzielę. W niedzielę rano wychodzimy w morze i kierujemy się na południe. Przez kolejne 5 dni odwiedzamy miasta, mariny i urokliwe zatoki chorwackich wysp wraz ze zwiedzaniem Parku Narodowego rzeki Krka i jego wodospadów, oraz Parku Narodowego Wysp Kornaty. Podczas rejsu uczestnicy przechodzą podstawowe szkolenie żeglarskie. Codziennie jesteśmy w innym porcie, innej marinie. Podczas rejsu nie zabraknie czasu na zakupy u miejscowych rybaków, odwiedzenie hodowli muli, wędkowanie, nurkowanie, nocne imprezy w uroczych restauracyjkach i długich spacerów przy wschodzie lub zachodzie słońca. Gwarantujemy zdobycie żeglarskich umiejętności a wszystko to w doborowym towarzystwie w atmosferze śmiechu i dobrej zabawy.

Przykładowy plan dnia:
- czas wstawania i łazienki
- 9.00 śniadanie
- 10.00 wypływamy
- 14.00 postój w zatoce kąpiele w słońcu i w wodzie i obiad (posiłki przygotowujemy samodzielnie na jachcie)
- 15.00-18.00 żeglujemy do portu na nocleg
- 19.00 jesteśmy w porcie zacumowani, czas na kolację, zwiedzanie, wyjście na miasto, degustację miejscowych specjałów...

Transport i dojazd:
Pomagamy w logistyce transportu, zakupu biletów i transfer z i na lotnisko.

Autokar – specjalny autobus żeglarski. Jedzie przez całą Polskę i rozwozi uczestników rejsu bezpośrednio do mariny, w której zaczynają i kończą rejs. Prawie pod jacht. Wygodne rozwiązanie. Dzięki temu nie trzeba z miasta czy dworca szukać jak dostać się do mariny.

Samochodem – dojazd od południowej granicy Polski, to ok. 1000 km. Istnieje możliwość dojazdu z innymi uczestnikami rejsu jednym autem wg indywidualnych ustaleń.

Samolot – Najbliższe lotnisko dla tej trasy to Zadar,(ok. 20 km). Czasem więcej połączeń lotniczych można znaleźć do lotniska Split (konieczność dojazdu z lotniska Split ok. 100 km – pomagamy w organizacji transferu z lotniska).

Kliknij Tutaj i zapisz się na rejs trasą – ”Parków Narodowych Chorwacji”

Udostępnij ten artykuł: facebook twitter linkedin
{ meaRenderPageContainer('footer' )|raw }}