ŻAGLE I PRZYGODA -SPLIT, w czasie rejsu Canyoning & Rafting

Dla chętnych możliwość skorzystania ze wszystkich dodatkowych atrakcji.

Opcja płatna do możliwego wykupienia na miejscu:
- Rafting ok.35 eur/os
- Canyoning ok.35 eur/os
- Lot za motorówką ok 30 eur/os

Podsumowanie oferty:

Chorwacja - często nazywana Karaibami Europy - jest naszym głównym i polecanym kierunkiem dla wakacji na jachcie. Piękna przyroda, parki narodowe, urozmaicone wybrzeże, setki wysepek, słońce, łagodny klimat, spokojne morze czynią ją wyjątkowym miejscem na świecie. 

Jest to lokalizacja odpowiednia dla osób, które pierwszy raz spędzą wczasy na jachcie, osób oczekujących wypoczynku, relaksu oraz dla rodzin nawet z małymi dziećmi. Cały czas w zasięgu wzroku mamy wyspy lub ląd.

Żeglujemy wyłącznie przy ładnej pogodzie. Nie każdy lubi rozfalowane morze, na którym mocno buja jachtem na boki. Na Chorwacji praktycznie nie ma takich fal. Możemy natomiast takie trudne warunki spotkać na innych akwenach, które znamy z folderów i które wydawałyby się atrakcyjniejsze tak jak wyspy Kanaryjskie, Kuba, Karaiby czy Tajlandia. 

Jacht to pływający hotel - to jedna z wielu zalet tej formy wypoczynku.

Każda para otrzymuje prywatną zamykaną kabinę. Na jachcie dostępna jest co najmniej jedna łazienka z prysznicem (w większych kilka).

Do dyspozycji jest też spory salon o wysokości co najmniej 1,8 metra (nazywany messą), gdzie mogą usiąść jednocześnie wszyscy uczestnicy rejsu.

Na rufie (tylna część jachtu) znajduje się taras (kokpit) z miejscami do siedzenia / leżenia/ opalania się. Taras można zadaszyć, tworząc kojące schronienie przed słońcem dla osób, które w tym momencie nie chcą się opalać.

Więcej o zakwaterowaniu na jachcie
Zakupy spożywcze są robione na miejscu. Praktycznie codziennie jesteśmy w pobliżu sklepu, Nie trzeba wszystkiego kupować na zapas. Staramy się jadać smacznie i zdrowo. Unikamy konserw i zup z torebek. Zwyczajowo dzielimy się na wachty/dyżury. Każdego dnia inny pokój ma dyżur w kuchni i przygotowuje posiłki dla wszystkich przez jeden dzień. Następne dni już nie musi kulinarnie robić nic. To sprawdzone i powszechnie stosowane rozwiązanie. Ułatwia organizację i jest wygodne dla wszystkich uczestników. Są wakacje i chodzi o to, by jak najmniej czasu spędzać w kuchni. Dla chętnych mamy opracowane i przygotowane przepisy na różne morskie smakołyki. Kalmary, małże, ryby i najlepszą ośmiornicę na świecie. Jeżeli będziecie chcieli poszaleć w kuchni, chętnie podzielimy się naszą wiedzą z wami.

Wyżywienie jest dostosowane do oczekiwań załogi, na jachcie jest poniżej 10 osób - dlatego wyżywienie można dostosować do Waszych oczekiwań.

W każdym przypadku posiadamy sprawdzone rozwiązania, które ułatwiają organizację wyżywienia.

Możemy posiłkować się na jachcie, w restauracjach lub dowolny mix. Możemy samodzielnie zdobywać część wyżywienia: kalmary, ośmiornice, ryby - świeże, bo właśnie złowione.

Więcej o wyżywieniu

Oferta, którą przeglądasz przygotowana jest dla każdego - to rejs turystyczno-rekreacyjny, jacht służy nam za hotel, środek transportu i źródło przyjemności. Jeżeli jesteście zainteresowani rejsem typowo żeglarskim, regatami prosimy o zgłoszenie się z informacją o celu.

Dlatego nie wymagamy żadnego doświadczenia żeglarskiego, umiejętności czy sprawności fizycznej podczas rejsu.

Zapraszamy wszystkich, całe rodziny z dziećmi w dowolnym wieku, seniorów (dla małych dzieci jacht dodatkowo wyposażany jest w specjalną siatkę bezpieczeństwa - może być dodatkowo płatna).

Proszę mieć jednak na uwadze, że jeżeli wybierają się Państwo w mniej niż 6-8 osób (to minimalna liczba osób, aby mieć jacht wyłącznie dla siebie) konieczne jest dobranie pozostałej załogi. W zależności od pozostałych osób zapisanych na ten rejs (informacje o pozostałej załodze otrzymasz po zapisaniu się). Nie wszyscy chcą rejsu z dziećmi poniżej 7 lat. Oczywiście nie dotyczy grup zajmujących cały jacht (min 6 osób).

W przypadku zgłoszenia rodziny z dziećmi staramy się dobrać podobną rodzinę jako pozostałą załogę.

Więcej o rejsach z dziećmi

Jachty dają większe możliwości w zakresie dodatkowych atrakcji. Tutaj bez uciążliwych dojazdów stale zmieniamy lokalizację, odwiedzając wiele atrakcji różnego rodzaju.

Jedynym problemem, jaki się może zdarzyć, jest to, że samo spędzanie czasu na jachcie (wraz z kąpielami, opalaniem się i spacerowaniem po miasteczkach, które odwiedzamy) sprawia, że czasem trudno znaleźć czas na inne atrakcje. Nuda tutaj nie występuje.

Kąpiemy się bezpośrednio z jachtu, na jachcie znajduję się specjalny pomost wraz z opuszczaną drabinką ułatwiającą powrót na jacht z wody. Woda jest bardzo czysta, snoorkowanie w okularach to wielka frajda. Na tylnym pomoście znajduje się też zewnętrzny prysznic ze słodką wodą, którą możemy spłukać z siebie morską wodę. Najczęściej mamy też ponton, który umożliwia podpływanie do niezamieszkałych wysepek...

W zależności od naszych zainteresowań, preferencji i odwagi uatrakcyjniamy pobyć poprzez:

 • zwiedzanie (oczywista oczywistość :)
 • rafting (spływy rwącą rzeką)
 • nurkowanie, snoorkowwanie
 • subwing, flyboard
 • i wiele więcej...

Proszę podczas zamówienia lub w trakcie przygotowań do rejsu w rozmowie z konsultantem o określenie, jeżeli zależy Państwu na konkretnych atrakcjach. Czasem należy dostosować przebieg rejsu, aby być w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Wszystkim się zajmiemy, ale nie zawsze wszystko jest możliwe.

Więcej o atrakcjach podczas rejsów

Po zapisaniu się na rejs otrzymują Państwo szczegółowe informacje i prośbę o potwierdzenie.

Po potwierdzeniu wysyłana jest umowa i faktura.

Płatność:

 • 1. rata 50% po podpisaniu umowy
 • pozostałe 50% do 60 dni przed imprezą
 • Płatność może być w Euro lub PLN
 • W przypadku anulowania imprezy otrzymują Państwo propozycje udziału w innym rejsie lub zwrot 100% wpłaconej kwoty.

Rejsy rozpoczynają się w soboty i kończą w sobotę.

Zaokrętowanie: sobota od godziny 17:00
Wyokrętowanie: sobota do godziny 09:00

W przypadku samodzielnego dojazdu należy dojechać w sobotę godziny dowolne. W tym dniu organizuje się zakupy i wypływa z portu, więc w niedzielę rano możliwy jest także dojazd na niedzielę (Ewentualnie inny dzień na trasie rejsu).

Na rejsach turystycznych z kasy jachtowej opłacane jest ubezpieczenie kaucji za jacht, co zwalnia załogę z odpowiedzialności oraz konieczności oczekiwania na sprawdzenie jachtu po rejsie.

Na każdym naszym jachcie dostępne jest bezpłatnie:
 • WIFI
 • ponton
 • pościele
 • w pełni wyposażony aneks kuchenny (ciepła, zimna woda, gaz, piekarnik, lodówka)

GDZIE PŁYNIEMY: TRASA "SPLIT, ADVENTURE AND SAILING"

Trasa „Split Adventure and Sailing” to wyjątkowa trasa dla aktywnych i żądnych prawdziwych i nietuzinkowych przygód podróżników. Łączy w sobie żeglarską przygodę, trasę szlakiem cesarza Dioklecjana z dużą aktywnością typu Adventure. Rafting, spływ pontonem korytem górskiej rzeki i emocjonujący canoning, o którym jeszcze może jeszcze nie słyszałeś... W czasie rejsu dwa dni spędzimy na odkrywaniu uroków aktywności na  Raftingu, Canyoningu. Poczujemy się jak ptaki latając na  spadochronie za motorówką, Niesamowite wrażenia, wielkie emocje, ekscytujące przeżycia i niezapomniane wspomnienia...

Cesarz Dioklecjan właśnie Split wybrał jako miejsce swojej letniej rezydencji… Z wyspy Brac sprowadzał marmur na budowę pałacu.. z tego samego białego marmuru zbudowano siedzibę prezydentów USA, Biały Dom... a Makarska Riviera jest do dzisiaj najbardziej rozrywkową częścią Chorwacji. Trasa z gatunku łatwych poprowadzi nas pomiędzy urokami żeglarstwa, rzymskim Cesarzem, tańcem i błogim wypoczynkiem na plaży a dniem w którym wybierzemy się na prawdziwy wodny Adventure Tour do byłej siedziby najniebezpieczniejszych Piratów na Adriatyku…

 

Codziennie na nocleg zatrzymujemy się w innym miejscu w innym porcie/ marinie. Doświadczenie żeglarskie i pływackie nie jest wymagane.
Wystawiamy opinie z rejsu honorowane przez PZŻ.

Rejs z założenia jest turystyczno-rekreacyjny.
Plan dnia można modyfikować w zależności od oczekiwania załogi i pogody.

Dzień 1 Split

Pałac rzymskiego cesarza Dioklecjana dał zalążek temu pięknemu miastu.
Na początku warownia, potem wspaniały pałac otoczony wielkim murem… Promenada pod parasolami w kształcie żagli zabiera nas do magicznych czasów imperium rzymskiego.

Dzień 2 Hvar

Miasto Hvar i wyspa zwana również wyspą lawendową od kwitnących wszędzie upraw ziół… Gaje oliwne, drzewa figowe... jest jedną z największych wysp na Adriatyku. Dwie twierdze na wzgórzach, z czego jedna jest związana z Napoleone to tylko część jej historii.

Dzień 2 i 3 Palmizana

Palmiżana, to wyspa kaktusów, których różne gatunki rozsiane są po wyspie. Niektóre krzewią się do ponad 6 metrów. Ta marina to idealne miejsce wypadowe na Hvar, w którym jest tylko malutka marina i nigdy nie mam miejsca. Warto się zatrzymać w Palmiżanie, przespacerować na drugą stronę do obłędnej, skąpanej w słońcu zatoki i wspaniałych restauracji. A wieczorem korzystając z taksówki wodnej wybrać się na wieczorne zwiedzanie Hvaru przy blasku latarni i księżyca.

Dzień 4 Makarska

Makarska jest jedną z bardziej rozrywkowych miejscowości Dalmacji. Posiada dwa nadmorskie bulwary wysadzane palmami i otoczone butikami, kawiarniami i barami oraz długą plażę. Posiada też swoją grotę, która została zamieniona na bardzo popularną dyskotekę.
Pierwsze ślady zamieszkania pochodzą sprzed 4000 lat... Już wtedy odkryto urok miasta u stóp ponad tysiąc metrowej góry... Średniowieczne klasztory, fort, najazdy Greków, Wenecjan, Rzymian wpisały się mocno w krajobraz miasta.

Dzień 5 Omis

Rafting, Canyoning, to tutaj będzie nasz największy Adventure dzień.  Omiś jest centrum riwiery turystycznej o wyjątkowej piękności położonej w samym sercu Adriatyku oraz ośrodkiem turystyki aktywnej w Chorwacji. W dawnych czasach był siedzibą prawdziwych i najgroźniejszych piratów na całym Morzu Śródziemnym. Starożytne miasto Omiś było otoczone warownymi murami przykeljonymi do pionowych wysokich skalnych wzgórz czynił z niego fortyfikację nie do zdobycia. Do dzisiaj ich ślady robą wielkie wrażenie siły i potęgi warowni omiśkich piratów. 


Dzień 6 Półwysep Bol

Słynny róg piaszczystej mierzeii najlepiej widać z lotu ptaka, Jej koniec zawija się w lazurowej wodzie w różne strony zależnie od kierunku wiatru i prądów morskich.

Dzień 7 Split

Wracamy do Splitu, z którego rozpoczynaliśmy rejs.
 

Rejs z założenia jest turystyczno-rekreacyjny.
Plan dnia można modyfikować w zależności od oczekiwania załogi i pogody.

Kliknij niebieskie łezki na mapie poniżej i poczytaj więcej.

Po przyjeździe do mariny rozpakowujemy prowiant, przydzielamy kabiny, określamy wachty i spotykamy się na szkoleniu dotyczącym bezpieczeństwa i zachowania się na jachcie. Po zakończonym szkoleniu czas wolny, do 9 rano w niedzielę. W niedzielę rano wychodzimy w morze i kierujemy się na południe. Przez kolejne 5 dni odwiedzamy miasta, mariny i urokliwe zatoki chorwackich wysp wraz ze zwiedzaniem Pałacu Cesarza Dioklecjana i winnic. Podczas rejsu uczestnicy przechodzą podstawowe szkolenie żeglarskie. Codziennie jesteśmy w innym porcie, innej marinie. Podczas rejsu nie zabraknie czasu na zakupy u miejscowych rybaków, odwiedzenie hodowli muli, wędkowanie, nurkowanie, nocne imprezy w uroczych restauracyjkach i długich spacerów przy wschodzie lub zachodzie słońca. Gwarantujemy zdobycie żeglarskich umiejętności a wszystko to w doborowym towarzystwie w atmosferze śmiechu i dobrej zabawy.

Przykładowy plan dnia:
- czas wstawania i łazienki
- 9.00 śniadanie
- 10.00 wypływamy
- 14.00 postój w zatoce kąpiele w słońcu i w wodzie i obiad (posiłki przygotowujemy samodzielnie na jachcie)
- 15.00-18.00 żeglujemy do portu na nocleg
- 19.00 jesteśmy w porcie zacumowani, czas na kolację, zwiedzanie, wyjście na miasto, degustację miejscowych specjałów...

Transport i dojazd:
Pomagamy w logistyce transportu, zakupu biletów i transfer z i na lotnisko.
Autokar – specjalny autobus żeglarski. Jedzie przez całą Polskę i rozwozi uczestników rejsu bezpośrednio do mariny, w której zaczynają i kończą rejs. Prawie pod jacht. Wygodne rozwiązanie. Dzięki temu nie trzeba z miasta czy dworca szukać jak dostać się do mariny.
Samochodem – można czasem umówić się z innymi załogantami i jechać jednym autem.
Samolot – coraz bardziej popularna forma dojazdu na wakacje.

Zapisz się na rejs “Split, Adventure and Sailing“

 

Wybierz standard rejsu aby zobaczyć informacje o jachtach na kttórych odbywa się rejs.

Poniżej porównanie dostępnych jachtów.


Jacht 3 kabinowy

Jachty 3 kabinowe - idealne dla 6/7osób. Posiada 3 kabiny z opodwójnym łóżkiem 2 kabiny rufowe Środek między dziobem a rufą jachtu to messa/salon ze stołem i kanapą przy którym komfortowo zjecie posiłek pod pokładem, aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem (kuchenką i piekarnikiem, lodówką, garnkami, patelnią, talerzami, kubkami, szklankami, sztućcami etc) a także szafki, szafeczki i zakamarki. Na jachcie jest jedna toaleta z prysznicem oraz dodatkowy prysznic na rufie. 

 

Typ: Jacht żaglowy 3 kabinowy 
Długość: 11.40 m
Ilość łóżek: 8
Ilość kabin: 3
WC / Prysznic: 1
 
 

Jacht 4 kabinowy

Jachty 4 kabinowe posiadają 4 kabiny noclegowe. Salon jest dużo większy niż w 3 kabinowym. Dostępne są także co najmnie 2 łazienki.

 

 
   

Katamaran

Katamarany posiadają co najmniej 4 kabiny 2 osobowe, każda z prywatną łazienką. Dostępny jest także bardzo duży salon oraz tarasy (często przedni i zawsze tylny)

 
 

Jachty motorowe

Jachty motorowe - to wyjątkowo komfortowe jednostki, ich wnętrza są na wysokim hotelowym poziomie. Organizujemy wyjazdy na takie jachty wyłącznie prywatnie (bez względu na to ile osób ma grupa wynajmuje się cały jacht). Poniższy przykład Ferretti 680 to nasza największa jednostka, jacht którym można zorganizować bankiet dla max 20 osób. Miejsc noclegowych jest 8 (w 4 pokojach) z tym że jedna kabina zarezerwowana jest dla pracowników obsługi (2 osoby) które są wliczone w cenę wynajmu.

...Jach ten posiada 2 silniki po 1200 KM – co zapewnia niesamowite przeżycia podczas podróży… 
Dane techniczne
Długość 21,20 m
Szerokość 5,63 m 
Zanurzenie 1,72 m 
Pokoje   3 pokoje 2 osobowe + osobna kabina dla obsługi + salony i tarasy
Waga 48,70 T
Silnik MAN: 2 882 kW
Producent Ferretti S.p.A. 
 
 

Rozliczenie kosztów:

€590 €490/os Dodatkowo do zabrania jest kwota na na *kasę jachtową 150 EUR
Kasę jachtową trzyma wybrany z członków załogi skarbnik i rozlicza ją w czasie rejsu.

Pakiet obejmuje:
- miejsce w kabinie dwuosobowej
- usługa skippera/kapitana
- skipper śpi w messie

*Kasa jachtowa jest ogólnie przyjętą zasadą. To składka do wspólnej kasy już na jachcie.
Kasą jachtową zarządza i rozlicza na bieżąco sama załoga, najczęściej przez wybranego ze swojego grona skarbnika.
To bardzo wygodna forma. Jeśli np trzeba zrobić zakupy, to wiadomo od kogo wziąć pieniądze a po zakupach dać skarbnikowi resztę i paragon. Dzięki temu unika się codziennych rozliczeń, typu - ja kupiłem chleba za 3 eur a ktoś ser za 2 eur i ciągłego rozliczania i oddawania sobie pieniędzy.

Z kasy jachtowej płaci się za:
- kaucja bezzwrotna za jacht
- sprzątanie końcowe
- transit log
- podatek turystyczny
- opłaty za postój w porcie, prąd i wodę
- paliwo do jachtu
- Internet na jacht
- zakupy spożywcze
Skipper nie składa się do kasy jachtowej. Należy mu zapewnić 3 posiłki dziennie w standardzie załogi.
-------------
*Opłaty portowe (prąd, woda, postój jachtu)
Odwiedzamy różne porty, wiąże się to z różną wysokością opłat - port bazowy jest bezpłatny.
*Paliwo do jachtu
Pływanie na żaglach nic nie kosztuje. Lecz pływa się również i na silniku. Jacht ma wbudowany silnik - spalanie ok.3-4 litrów/godzina.
*Kaucja bezzwrotna za jacht
Na wypadek jakiś uszkodzeń jachtu pobierana jest opłata na tzw ubezpieczenie kaucji, które pokrywa ew powstałe szkody z tzw udziału własnego. Np pęknięte okno.
*Transit log/Final cleaning - przygotowanie jachtu do rejsu,pozwolenie na pływanie, sprzątanie końcowe
*Podatek turystyczny - to lokalna opłata klimatyczna 1 eur/os/dzień
---------------

Transport i dojazd:
Pomagamy w logistyce transportu, zakupu biletów i transferów z i na lotnisko.
- Autokar – specjalny autobus żeglarski. Jedzie przez całą Polskę i rozwozi uczestników rejsu bezpośrednio do mariny, w której zaczynają i kończą rejs. Prawie pod jacht. Wygodne rozwiązanie. Dzięki temu nie trzeba z miasta czy dworca szukać jak dostać się do mariny.
- Samochodem – dojazd od południowej granicy Polski, to ok. 1000 km. Istnieje możliwość dojazdu z innymi uczestnikami rejsu jednym autem wg indywidualnych ustaleń.
- Samolot – Najbliższe lotnisko dla tej trasy to Zadar,(ok. 20 km). Czasem więcej połączeń lotniczych można znaleźć do lotniska Split (konieczność dojazdu z lotniska Split ok. 100 km – pomagamy w organizacji transferu z lotniska).

Interesująca oferta?

Dołącz do osób zainteresowanych ofertą, aby wstępnie zarezerwować miejsce oraz otrzymać dostęp do dodatkowych informacji.

Udostępnij:
wydrukuj facebook google twitter linkedin

0

Dni fantastycznych wczasów

7

Noclegów w dwu osobowych zamykanych kabinach na jachcie z łazienką, salonem i tarasem

0

Dni do rozpoczęcia imprezy. Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

0

Łączny koszt w Euro bez ukrytych opłat i niespodzianek

Termin: 2018-08-11 do 2018-08-18 (7 dni pobytu)

Rozpoczęcie: 2018-08-11T00:00:00+02:00.

Miejsce: Chorwacja

Zakwaterowanie: W kabinie 2 osobowej.

Wyżywienie: W ramach kasy jachtowej

Cena zawiera:
 • Kapitan
 • Miejsce w kabinie 2 osobowej
 • Wyżywienie

€590 €490/os

+ €150 Kasa jachtowa (do zabrania na rejs - na wyżywienie na jachcie, paliwo, opłaty za porty, podatek turystyczny itd.)

Dołącz do tego rejsu

Dołączenie do rejsu nie zobowiązuje do zakupu.
Otrzymasz informacje o innych uczestnikach, warunki itd

Zalety tej oferty

 • Standardowej klasy jachty morskie
 • Miejsce w kabinie dwuosobowej
 • Usługa skippera/kapitana
 • Kasa jachtowa

Rabaty

 • 5% zamówienie powyżej 4 osób
 • 5% powracający klient
 • Maksymalny rabat 10%

Potrzebujesz więcej informacji?

Gwarancja ceny

 • Najniższe marże - jeżeli kupisz u nas czarter i znajdziesz taniej zwrócimy Ci różnicę
 • Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.

Gwarancja jakości

 • Ponad 20 lat doświadczenia
 • Wszystkie jachty są ubezpieczone od wszelkich uszkodzeń
 • Dziesiątki organizowanych rejsów rocznie
 • Stała opieka podczas rejsu
 • Własna flota oraz umowy z globalnymi operatorami
 • Doświadczeni skipperzy
 • Ponad 3000 osób lubi nas za to co robimy
 • Ponad 100 firm partnerskich na całym świecie

Opcjonalne Atrakcje

Opcjonalne atrakcje w trakcie rejsu

Odkryj Chorwację

Karaiby europy, odkryj prawdziwy relaks na pływającym hotelu

Zapytanie o rejs

Wypełnienie tego formularza nie zobowiązuje cię do udziału w rejsie. Po wysłaniu formularza otrzymasz email ze szczegółami - wtedy podejmujesz ostateczną decyzję. Dlatego jeżeli interesuje Cię rejs śmiało wypełnij formularz.

pola wymagane

Zadzwoń teraz

Infolinia: 801 00 30 34 lub z komórki Telefon: +48 12 38 48 490

Zeskanuj powyższy kod telefonem, aby otworzyć na nim tą stronę