Rejs Szkoleniowy wraz z egzaminem na morskie uprawnienia żeglarskie i motorowodne, oraz kurs radiooperatora UKF, Nie wymagamy godzin stażowych, Chorwacja, Voditelj Brodice

Opłata za egzamin i wydanie patentu 115 eur.

Podsumowanie oferty:

Chorwacja - często nazywana Karaibami Europy - jest naszym głównym i polecanym kierunkiem dla wakacji na jachcie. Piękna przyroda, parki narodowe, urozmaicone wybrzeże, setki wysepek, słońce, łagodny klimat, spokojne morze czynią ją wyjątkowym miejscem na świecie. 

Jest to lokalizacja odpowiednia dla osób, które pierwszy raz spędzą wczasy na jachcie, osób oczekujących wypoczynku, relaksu oraz dla rodzin nawet z małymi dziećmi. Cały czas w zasięgu wzroku mamy wyspy lub ląd.

Żeglujemy wyłącznie przy ładnej pogodzie. Nie każdy lubi rozfalowane morze, na którym mocno buja jachtem na boki. Na Chorwacji praktycznie nie ma takich fal. Możemy natomiast takie trudne warunki spotkać na innych akwenach, które znamy z folderów i które wydawałyby się atrakcyjniejsze tak jak wyspy Kanaryjskie, Kuba, Karaiby czy Tajlandia. 

Jacht to pływający hotel - to jedna z wielu zalet tej formy wypoczynku.

Każda para otrzymuje prywatną zamykaną kabinę. Na jachcie dostępna jest co najmniej jedna łazienka z prysznicem (w większych kilka).

Do dyspozycji jest też spory salon o wysokości co najmniej 1,8 metra (nazywany messą), gdzie mogą usiąść jednocześnie wszyscy uczestnicy rejsu.

Na rufie (tylna część jachtu) znajduje się taras (kokpit) z miejscami do siedzenia / leżenia/ opalania się. Taras można zadaszyć, tworząc kojące schronienie przed słońcem dla osób, które w tym momencie nie chcą się opalać.

Więcej o zakwaterowaniu na jachcie
Zakupy spożywcze są robione na miejscu. Praktycznie codziennie jesteśmy w pobliżu sklepu, Nie trzeba wszystkiego kupować na zapas. Staramy się jadać smacznie i zdrowo. Unikamy konserw i zup z torebek. Zwyczajowo dzielimy się na wachty/dyżury. Każdego dnia inny pokój ma dyżur w kuchni i przygotowuje posiłki dla wszystkich przez jeden dzień. Następne dni już nie musi kulinarnie robić nic. To sprawdzone i powszechnie stosowane rozwiązanie. Ułatwia organizację i jest wygodne dla wszystkich uczestników. Są wakacje i chodzi o to, by jak najmniej czasu spędzać w kuchni. Dla chętnych mamy opracowane i przygotowane przepisy na różne morskie smakołyki. Kalmary, małże, ryby i najlepszą ośmiornicę na świecie. Jeżeli będziecie chcieli poszaleć w kuchni, chętnie podzielimy się naszą wiedzą z wami.

Wyżywienie jest dostosowane do oczekiwań załogi, na jachcie jest poniżej 10 osób - dlatego wyżywienie można dostosować do Waszych oczekiwań.

W każdym przypadku posiadamy sprawdzone rozwiązania, które ułatwiają organizację wyżywienia.

Możemy posiłkować się na jachcie, w restauracjach lub dowolny mix. Możemy samodzielnie zdobywać część wyżywienia: kalmary, ośmiornice, ryby - świeże, bo właśnie złowione.

Więcej o wyżywieniu

Oferta, którą przeglądasz przygotowana jest dla każdego - to rejs turystyczno-rekreacyjny, jacht służy nam za hotel, środek transportu i źródło przyjemności. Jeżeli jesteście zainteresowani rejsem typowo żeglarskim, regatami prosimy o zgłoszenie się z informacją o celu.

Dlatego nie wymagamy żadnego doświadczenia żeglarskiego, umiejętności czy sprawności fizycznej podczas rejsu.

Zapraszamy wszystkich, całe rodziny z dziećmi w dowolnym wieku, seniorów (dla małych dzieci jacht dodatkowo wyposażany jest w specjalną siatkę bezpieczeństwa - może być dodatkowo płatna).

Proszę mieć jednak na uwadze, że jeżeli wybierają się Państwo w mniej niż 6-8 osób (to minimalna liczba osób, aby mieć jacht wyłącznie dla siebie) konieczne jest dobranie pozostałej załogi. W zależności od pozostałych osób zapisanych na ten rejs (informacje o pozostałej załodze otrzymasz po zapisaniu się). Nie wszyscy chcą rejsu z dziećmi poniżej 7 lat. Oczywiście nie dotyczy grup zajmujących cały jacht (min 6 osób).

W przypadku zgłoszenia rodziny z dziećmi staramy się dobrać podobną rodzinę jako pozostałą załogę.

Więcej o rejsach z dziećmi

Jachty dają większe możliwości w zakresie dodatkowych atrakcji. Tutaj bez uciążliwych dojazdów stale zmieniamy lokalizację, odwiedzając wiele atrakcji różnego rodzaju.

Jedynym problemem, jaki się może zdarzyć, jest to, że samo spędzanie czasu na jachcie (wraz z kąpielami, opalaniem się i spacerowaniem po miasteczkach, które odwiedzamy) sprawia, że czasem trudno znaleźć czas na inne atrakcje. Nuda tutaj nie występuje.

Kąpiemy się bezpośrednio z jachtu, na jachcie znajduję się specjalny pomost wraz z opuszczaną drabinką ułatwiającą powrót na jacht z wody. Woda jest bardzo czysta, snoorkowanie w okularach to wielka frajda. Na tylnym pomoście znajduje się też zewnętrzny prysznic ze słodką wodą, którą możemy spłukać z siebie morską wodę. Najczęściej mamy też ponton, który umożliwia podpływanie do niezamieszkałych wysepek...

W zależności od naszych zainteresowań, preferencji i odwagi uatrakcyjniamy pobyć poprzez:

 • zwiedzanie (oczywista oczywistość :)
 • rafting (spływy rwącą rzeką)
 • nurkowanie, snoorkowwanie
 • subwing, flyboard
 • i wiele więcej...

Proszę podczas zamówienia lub w trakcie przygotowań do rejsu w rozmowie z konsultantem o określenie, jeżeli zależy Państwu na konkretnych atrakcjach. Czasem należy dostosować przebieg rejsu, aby być w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Wszystkim się zajmiemy, ale nie zawsze wszystko jest możliwe.

Więcej o atrakcjach podczas rejsów

Po zapisaniu się na rejs otrzymują Państwo szczegółowe informacje i prośbę o potwierdzenie.

Po potwierdzeniu wysyłana jest umowa i faktura.

Płatność:

 • 1. rata 50% po podpisaniu umowy
 • pozostałe 50% do 60 dni przed imprezą
 • Płatność może być w Euro lub PLN
 • W przypadku anulowania imprezy otrzymują Państwo propozycje udziału w innym rejsie lub zwrot 100% wpłaconej kwoty.

Rejsy rozpoczynają się w soboty i kończą w sobotę.

Zaokrętowanie: sobota od godziny 17:00
Wyokrętowanie: sobota do godziny 09:00

W przypadku samodzielnego dojazdu należy dojechać w sobotę godziny dowolne. W tym dniu organizuje się zakupy i wypływa z portu, więc w niedzielę rano możliwy jest także dojazd na niedzielę (Ewentualnie inny dzień na trasie rejsu).

Na rejsach turystycznych z kasy jachtowej opłacane jest ubezpieczenie kaucji za jacht, co zwalnia załogę z odpowiedzialności oraz konieczności oczekiwania na sprawdzenie jachtu po rejsie.

Na każdym naszym jachcie dostępne jest bezpłatnie:
 • WIFI
 • ponton
 • pościele
 • w pełni wyposażony aneks kuchenny (ciepła, zimna woda, gaz, piekarnik, lodówka)

GDZIE PŁYNIEMY: Rejsy szkoleniowe

REJS SZKOLENIOWY
na morski stopień żeglarski Voditelj Brodice.

Naszym atutem jest to, że oprócz całego programu teoretycznego, uczymy najważniejszego - Uczymy "Praktycznej Praktyki".

Od początku naszej działalności szkoleniowej mamy 100% zdawalności naszych kursantów.

Dla uczestników naszych kursów mamy specjalne rabaty na czarter jachtów, gdy już zaczną samodzielnie żeglować.
GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY NA CZARTEROWANE U NAS JACHTY.


Nasze kursy wyróżnia to, że podczas ich trwania poza programem kursu dodatkowo płyniemy trasą polecaną nowym sternikom na ich pierwszy rejs. Dzięki temu będą mogli w swoim pierwszym rejsie poruszać się po miejscach, które poznają na naszym kursie. Dowiedzą się, jak i gdzie najlepiej parkować, co zobaczyć i pokazać swojej załodze, gdzie najlepiej zjeść, robić zakupy i wiele innych przydatnych informacji, których udzieli doświadczony prowadzący szkolenie kapitan, CV.

Zawsze stawiamy na umiejętności praktyczne. Teorię można sobie zawsze w domu doczytać.

Tygodniowe kursy połączone z rejsem przygotowują do egzaminu na  uprawnienia sternika Voditelj Brodice i Radiooperatora SRC /Short Range Certyficat/. Taka licencja upoważnia do prowadzenia jachtów żaglowych do 15 metrów, jachtów motorowych i motorówek, oraz daje uprawnienia operatora radiostacji VHF/SRC.
Egzamin jest zdawany ostatniego dnia rejsu przed chorwacką komisją w kapitanacie portu Zadar w dowolnym języku. Egzamin jest tylko teoretyczny.

Ważne
W rejsie szkoleniowym mogą brać udział osoby towarzyszące bez potrzeby zdawania egzaminu. Po prostu będą się uczyć żeglarstwa. To ważna możliwość. Dzięki niej zyskujesz już na starcie jednego wykwalifikowanego członka załogi, ”Super Załoganta”, z którym będziesz wspólnie żeglował.

Kto może przystąpić do kursu?

Kursy przeznaczone są dla wszystkich osób, które zamierzają samodzielnie wypożyczać/czarterować jachty i żeglować po wodach Chorwackich i nie tylko. To szkolenia dla każdego  niezależnie od posiadanego doświadczenia.
Przygotowujemy nie tylko do zdania egzaminu, lecz co najważniejsze do samodzielnego i bezpiecznego prowadzenia rejsów.
- Jeżeli zaczynasz od zera, to dobrze trafiłeś. Z nami nauczysz się wszystkiego od podstaw.
- Jeśli posiadasz już jakieś stopnie lub doświadczenie również dołącz do kursu, podnieś swoje kwalifikacje,      zdaj egzamin i żegluj w słońcu Adriatyku.

Jakie uprawnienia daje patent Voditelj Brodice?

Chorwacki patent skippera Voditelj Brodice upoważnia do prowadzenia jachtów żaglowych i motorowych o masie całkowitej do 30 ton (co w praktyce przekłada się na 15 metrów długości jachtu) oraz obejmuje uprawnienia radiooperatora radiostacji VHF/SRC.

W Jakim języku jest egzamin ?

Egzamin zdaje się w jednym z kapitanatów w Chorwacji w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim, włoskim, chorwackim, polskim. Wystarczy podstawowa znajomość jednego z tych języków. (polski mieszany, komunikatywny również może być).

Mimo obaw kursantów dotyczących znajomości lingwistycznych nigdy nie było problemów językowych na egzaminie.
 

Terminy kursów i szkoleń na Chorwacji

Rejsy szkoleniowe odbywają się w miesiącach,
- maj do połowy czerwca, tak by jeszcze w tym sezonie móc popłynąć w swój pierwszy samodzielny rejs,
- oraz na jesień w pierwszej połowie października.

Kliknij i zapytaj o rejs ze szkoleniem żeglarskim. "Szkolenie Voditelj Brodice".

Jachty

Uczestnicy szkolenia będą żeglować na popularnych, trzy/cztero kabinowych jachtach typu Bavaria. Są to uniwersalne jednostki o długości ok. 11-14 m, wyposażone w rolowany grot, GPS- Plotter, autopilot, wskaźniki wiatru, silnik zaburtowy, CD, ciepłą wodę. Wielu skipperów chętnie zaczyna samodzielne rejsy właśnie od tych jednostek.

Elementy szkolenia

Zapoznajemy z praktycznym przejęciem jachtu oraz z obsługą i działaniem osprzętu żaglowego, instalacji jachtowych i elektronicznych urządzeń nawigacyjnych,
Prowadzimy intensywne szkolenie manewrowe w portach i na otwartym morzu,
Uczymy prowadzenia bezpiecznej i dokładnej nawigacji w oparciu o dostępne pomoce i urządzenia nawigacyjne oraz zasad żeglugi zgodnie z dobrą praktyką morską,
Przedstawiamy zasady planowania bezpiecznego i atrakcyjnego rejsu oraz psychologiczne aspekty prowadzenia jachtu.
Dokładny program szkolenia znajduje się na samym dole tej strony.

Kadra

Szkolenie będą prowadzić skipperzy z doświadczeniem w szkoleniu i z dużą praktyką nabytą w wielu rejsach na Morzu Śródziemnym i innych akwenach. Ich atutem jest to, że przebywając kilka miesięcy w roku na Chorwacji znają akwen nie tylko pod względem żeglarskim ale również i turystycznym. Kapitan prowadzący.

 

Szkolenie na stopień morskiego sternika Voditelj Brodice obejmuje:

Zagadnienia prawne
Umowa czarteru i jej składowe zobowiązania czarterującego i armatora, kaucja i jej zwrot, ubezpieczenie jachtu i wyposażenia, postępowanie w wypadku awarii, terminowy zwrot jachtu, prawa i obowiązki skippera.\

Przejęcie jachtu/ Check in
Lista wyposażenia, użytkowanie instalacji wodnej, elektrycznej, kuchenki, lodówki, toalety, GPS, UKF, silnika, kotwicy, stawianie żagli.

Manewrowanie na silniku
Przygotowanie jachtu do wyjścia, cyrkulacja i zacieśnienie promienia skrętu, kurs wsteczny i jego korygowanie, podejście rufą do nabrzeża z wykorzystaniem muringu i kotwicy, podejście longside do nabrzeża, kotwiczenie, wykorzystanie autopilota, holowanie

Manewrowanie na żaglach
Prawidłowe ustawienie żagli, zwrot przez sztag i rufę, ratowania człowieka za burtą, stawanie w dryf, zasady sztormowania, manewr monachijski.

Nawigacja i Locja
W trakcie rejsu: wyznaczanie pozycji i kursów na mapie, odczytywanie znaków i skrótów na mapie, posługiwanie się locją i spisem świateł, korzystanie z GPS, sondy, logu, przygotowanie nawigacyjne wejścia do portu.

Meteorologia
Zjawiska meteorologiczne, korzystanie z komunikatów o pogodzie, wiatry lokalne.

Sygnalizacja i ratownictwo
Środki sygnałowe, sposoby wzywania pomocy, środki ratunkowe na jachcie, prowadzanie łączności radiotelefonicznej na UKF, przyczyny i postępowanie w wypadku awarii.

Łączność radiowa
Zasady łączności radiowej, praktyczna obsługa UKF-ki.

Zasady organizacji i prowadzenia rejsu
Wybór akwenu i jachtu, planowanie trasy, realizacja oczekiwań uczestników rejsu, zachowanie dobrego klimatu na jachcie i wśród załogi podczas rejsu. Komunikacja interpersonalna.

Koszty rejsu i kasa jachtowa:
Do kosztu rejsu jest zawsze potrzebna kasa jachtowa.
Jest ona zbierana do wspólnej kasy na miejscu. Wybrany skarbnik trzyma bank. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie ponieważ jeśli trzeba za coś zapłacić ze wspólnej kasy, to wiadomo kto płaci. Dzięki temu unikniemy ciągłego rozliczania typu ..Ja kupiłem pieczywo za dwa euro , a ja zapłaciłem za marinę, a ja.... i jest ciągłe rozliczanie oddawanie pieniędzy.

Kasa jachtowa jest przeznaczona na:
- transit log/final cleaning
- opłaty za postój w marinach
- prąd i wodę ( są doliczane automatycznie do rachunku za postój. Jeśli jednak przypływacie tylko po wodę to trzeba się odmeldowywać w tej kwestii na recepcji, żeby potem nie było niejasności )
- podatek turystyczny 1 eu/os/dzień dzieci do 6 lat nie płacą , do 12 tu 50% - nie wszyscy to honorują i liczą normalnie jak za dorosłych
- paliwo do jachtu na koniec rejsu - jacht odbieramy z pełnym zbiornikiem i z pełnym oddajemy - pełny bak wystarcza bez problemu na cały tydzień jazdy na silniku
- drobne zakupy spożywcze typu pieczywo, masło, pomidory itp. Kwestię obiadów można rozwiązać tak, że każdy ma z domu przywieść składniki na jeden obiad dla wszystkich.
- kaucja . Są dwie możliwości albo zostawia się kaucję zwrotną w gotówce lub kartą wysokości np.1500 - 2000 eu, lub można kupić tzw. ubezpieczenie kaucji bezzwrotnej np.  za około 150 eu . Różne firmy mają różne sposoby naliczania kaucji. Czarterując jacht u nas, zawsze dostaniecie przed rejsem pełne info dotyczące konkretnych możliwości rozliczenia kaucji.

Dojazd na rejs
Dowiesz się jak najlepiej zorganizować dojazd i logistykę załogi na swój rejs.
Dojazd może być własny - można czasem umówić się i jechać jednym autem, można też autobusem. od kwietnia do września kursują specjalne autobusy, które jadą przez Polskę zbierając pasażerów i dowożą ich bezpośrednio do mariny. Lub coraz bardziej popularną metodą jaką jest dolot samolotem.

Opłata za egzamin
Opłata dla Chorwatów za egzamin i wydanie patentu Voditelj Brodice to ok. 115 Euro (855 kun) płatne na miejscu gotówką.
 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM SZKOLENIA I KURSU OBEJMUJE:

2.1. Wiedza teoretyczna:
1. Przepisy

- wybrane przepisy żeglugowe obowiązujące na morskichdrogach wodnych odnoszące się do żeglugi jachtowej:
- prawo drogi,
- sygnały wzrokowe i dźwiękowe,
- sygnały wzywania pomocy,
- znaki żeglugowe,
- wypadki i awarie - zasady postępowania,
- elementarne wiadomości o przepisach obowiązujących na wodach morskich, przepisy portowe,
- etykieta jachtowa – zasady zachowania się na jachcie i obyczaje żeglarskie.

2. Budowa i obsługa jachtu
- nazewnictwo podstawowych części składowych jachtu śródlądowego,
- zasady bezpiecznego posługiwania się instalacjami jachtowymi,
- zasady eksploatacji jachtowego silnika przyczepnego.

3. Teoria żeglowania
- wiatr rzeczywisty i pozorny,
- kursy jachtu względem wiatru,
- siły działające na jacht,
- zawietrzność i nawietrzność,
- współpraca żagli,
- działanie steru,.
- stateczność jachtu.

4. Locja
- oznakowanie szlaku żeglugowego na morzu
- żegluga na rzece,
- elementarne informacje o budowlach hydrotechnicznych – śluza, jaz,
- elementarne wiadomości o:
- oznakowaniu nawigacyjnym wód morskich (system IALA),
- księgach locji,
- spisach świateł i sygnałów nawigacyjnych,
- mapach morskich.

5. Ratownictwo
- środki bezpieczeństwa i sposoby posługiwania się nimi,
- podstawowe informacje o ratownictwie na wodach morskich:
- Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa (SAR),
- ratownictwo brzegowe,
- Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne,
- podstawy pomocy przedmedycznej w najczęściej występujących obrażeniach na jachcie w czasie rejsów,
- żegluga w niebezpiecznych warunkach.

6. Teoria manewrowania
- zasady wykonywania manewrów żeglarskich,
- umiejętność planowania i wyboru drogi jachtu (halsowanie).

7. Meteorologia
- podstawowe wiadomości o wiatrach - znajomość skali Beauforte’a,
- podstawowa znajomość wybranych zjawisk meteorologicznych,
- niebezpieczne dla żeglarzy zjawiska meteorologiczne i ich oznaki,
- znajomość meteorologii w zakresie rozumienia komunikatów meteorologicznych w mediach,.
- podstawowa umiejętność uzyskiwania prognoz pogody.
- podstawowe zasady ochrony wodnego środowiska naturalnego

2.2. Umiejętności praktyczne:
1.Eksploatacja jachtu morskiego
- taklowanie jachtu, klar jachtu,
- obsługa żagli, osprzętu i podstawowych urządzeń na jachcie,
- zasady cumowania jachtu,
- umiejętność wiosłowania,
- obsługa silnika zaburtowego,
- umiejętność sprawdzenia stanu technicznego jachtu żaglowego.

2. Prace bosmańskie
- umiejętność wiązania podstawowych węzłów żeglarskich,
- podstawowe naprawy jachtu i osprzętu.

3. Umiejętność wykonania następujących manewrów jachtem typu slup o długości kadłuba większej niż 5,5m pod żaglami:
- manewry podstawowe:
- zwrot przez sztag,
- zwrot przez rufę,
- odejście od nabrzeża,
- dojście do nabrzeża,
- alarm „człowiek za burtą”.
- manewry dodatkowe:
- stawanie w dryf,
- dojście do boi,
- odejście od boi,
- stawanie na kotwicy,
- zejście z kotwicy.

4. Umiejętność wykonywanie następujących manewrów jachtem żaglowym o długości kadłuba większej niż 5,5m na silniku:
- manewry podstawowe:
- odejście od nabrzeża,
- dojście do nabrzeża,
- manewry dodatkowe:
- dojście do boi,
- odejście od boi,
- holowanie pojedynczego jachtu.

5. Obrót lub przesunięcie jachtu przy pomoście, praca cumami.​

Kliknij i zapisz się na rejs ze szkoleniem żeglarskim "Szkolenie Voditejl Brodice".

 

Standardowe rejsy odbywają się na jachtach 3 i 4 kabinowych – jachty te, to bezpieczne i sprawdzone konstrukcje znanych firm takich jak  Bavaria, Sun Odyssey czy Jeanneau.   

Jachty 3-kabinowe

Idealne dla 6/7osób. Posiada 3 kabiny z podwójnym łóżkiem 2 kabiny rufowe (na tyle jachtu) oraz jedną na dziobie, czyli przodzie. Środek między dziobem a rufą jachtu to messa/salon ze stołem i kanapą, przy którym mieści się cała załoga i można komfortowo zjeść posiłek pod pokładem. Aneks kuchenny posiada kuchenkę dwupalnikową z piekarnikiem, lodówkę, zlewozmywak, ciepłą i zimną wodę. Kuchnia jest zawsze w pełni wyposażona w garnkami, patelnie, talerze, kubki, szklanki, sztućce etc., a także szafki, szafeczki i zakamarki, gdzie bez problemu można zmieścić wszystkie zakupy spożywcze. Na jachcie jest jedna toaleta z prysznicem oraz dodatkowy prysznic na rufie. Prysznic rufowy znajduje się na zewnątrz na tyle jachtu. Po morskiej kąpieli można się pod nim opłukać ze słonej wody. Na jachcie jest też drabina zejściowa do wody.

Ulubionym miejscem gości jest pokład, na którym wszyscy mogą w słońcu i morskiej bryzie odpoczywać, relaksować się, spróbować swoich sił w obsłudze jachtu pod okiem Kapitana, czy wreszcie co najważniejsze bezpiecznie bawić się i szaleć korzystając z kąpieli w czystym morzu z dala od zatłoczonych plaż, a jednak tak blisko cywilizacji, do której wracamy każdego popołudnia, aby cieszyć się zwiedzaniem nowych urokliwych miejsc i smakiem miejscowych specjałów.
Kliknij na poniższą fotografię aby aktywować interaktywny spacer po Bavari 36.

 Jachty 4-kabinowe

Jachty 4-kabinowe dla 8/9 osób to nasze ulubione jednostki - 3 przestronne kabiny z podwójnym łóżkiem i jedna piętrowa. Wszystkie są zamykane. Wyposażenie salonu/messy jak w trzy kabinówce, z tym że aneks kuchenny ciągnie się wzdłuż całej burty i jest odpowiednio większy. Jacht 4 kabinowy zależnie od modelu jachtu posiada od 2 do 3 toalet z prysznicami i dodatkowy prysznic na rufie/tyle jachtu.​ Duży kokpit/taras na zewnątrz jest miejscem relaksu, spotkań i odpoczynku, pod daszkiem chroniącym od słońca.
Kliknij na poniższą fotografię aby aktywować interaktywny spacer po Bavari 44.

 


Rozliczenie kosztów:

€599 €520/os Dodatkowo do zabrania jest kwota na na *kasę jachtową 150 EUR
Kasę jachtową trzyma wybrany z członków załogi skarbnik i rozlicza ją w czasie rejsu.

Pakiet obejmuje:
- miejsce w kabinie dwuosobowej
- usługa skippera/kapitana
- skipper śpi w messie

*Kasa jachtowa jest ogólnie przyjętą zasadą. To składka do wspólnej kasy już na jachcie.
Kasą jachtową zarządza i rozlicza na bieżąco sama załoga, najczęściej przez wybranego ze swojego grona skarbnika.
To bardzo wygodna forma. Jeśli np trzeba zrobić zakupy, to wiadomo od kogo wziąć pieniądze a po zakupach dać skarbnikowi resztę i paragon. Dzięki temu unika się codziennych rozliczeń, typu - ja kupiłem chleba za 3 eur a ktoś ser za 2 eur i ciągłego rozliczania i oddawania sobie pieniędzy.

Z kasy jachtowej płaci się za:
- kaucja bezzwrotna za jacht
- sprzątanie końcowe
- transit log
- podatek turystyczny
- opłaty za postój w porcie, prąd i wodę
- paliwo do jachtu
- Internet na jacht
- zakupy spożywcze
Skipper nie składa się do kasy jachtowej. Należy mu zapewnić 3 posiłki dziennie w standardzie załogi.
-------------
*Opłaty portowe (prąd, woda, postój jachtu)
Odwiedzamy różne porty, wiąże się to z różną wysokością opłat - port bazowy jest bezpłatny.
*Paliwo do jachtu
Pływanie na żaglach nic nie kosztuje. Lecz pływa się również i na silniku. Jacht ma wbudowany silnik - spalanie ok.3-4 litrów/godzina.
*Kaucja bezzwrotna za jacht
Na wypadek jakiś uszkodzeń jachtu pobierana jest opłata na tzw ubezpieczenie kaucji, które pokrywa ew powstałe szkody z tzw udziału własnego. Np pęknięte okno.
*Transit log/Final cleaning - przygotowanie jachtu do rejsu,pozwolenie na pływanie, sprzątanie końcowe
*Podatek turystyczny - to lokalna opłata klimatyczna 1 eur/os/dzień
---------------

Transport i dojazd:
Pomagamy w logistyce transportu, zakupu biletów i transferów z i na lotnisko.
- Autokar – specjalny autobus żeglarski. Jedzie przez całą Polskę i rozwozi uczestników rejsu bezpośrednio do mariny, w której zaczynają i kończą rejs. Prawie pod jacht. Wygodne rozwiązanie. Dzięki temu nie trzeba z miasta czy dworca szukać jak dostać się do mariny.
- Samochodem – dojazd od południowej granicy Polski, to ok. 1000 km. Istnieje możliwość dojazdu z innymi uczestnikami rejsu jednym autem wg indywidualnych ustaleń.
- Samolot – Najbliższe lotnisko dla tej trasy to Zadar,(ok. 20 km). Czasem więcej połączeń lotniczych można znaleźć do lotniska Split (konieczność dojazdu z lotniska Split ok. 100 km – pomagamy w organizacji transferu z lotniska).

Interesująca oferta?

Dołącz do osób zainteresowanych ofertą, aby wstępnie zarezerwować miejsce oraz otrzymać dostęp do dodatkowych informacji.

Udostępnij:
wydrukuj facebook google twitter linkedin

0

Dni fantastycznych wczasów

7

Noclegów w dwu osobowych zamykanych kabinach na jachcie z łazienką, salonem i tarasem

0

Dni do rozpoczęcia imprezy. Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

0

Łączny koszt w Euro bez ukrytych opłat i niespodzianek

Termin: 2018-08-04 do 2018-08-11 (7 dni pobytu)

Rozpoczęcie: 2018-08-04T00:00:00+02:00.

Miejsce: Chorwacja

Zakwaterowanie: W kabinie 2 osobowej.

Wyżywienie: W ramach kasy jachtowej

Cena zawiera:
 • Kapitan
 • Miejsce w kabinie 2 osobowej
 • Wyżywienie

€599 €520/os

+ €150 Kasa jachtowa (do zabrania na rejs - na wyżywienie na jachcie, paliwo, opłaty za porty, podatek turystyczny itd.)

Dołącz do tego rejsu

Dołączenie do rejsu nie zobowiązuje do zakupu.
Otrzymasz informacje o innych uczestnikach, warunki itd

Zalety tej oferty

 • Standardowej klasy jachty morskie
 • Miejsce w kabinie dwuosobowej
 • Usługa skippera/kapitana
 • Kasa jachtowa

Rabaty

 • 5% zamówienie powyżej 4 osób
 • 5% powracający klient
 • Maksymalny rabat 10%

Potrzebujesz więcej informacji?

Gwarancja ceny

 • Najniższe marże - jeżeli kupisz u nas czarter i znajdziesz taniej zwrócimy Ci różnicę
 • Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.

Gwarancja jakości

 • Ponad 20 lat doświadczenia
 • Wszystkie jachty są ubezpieczone od wszelkich uszkodzeń
 • Dziesiątki organizowanych rejsów rocznie
 • Stała opieka podczas rejsu
 • Własna flota oraz umowy z globalnymi operatorami
 • Doświadczeni skipperzy
 • Ponad 3000 osób lubi nas za to co robimy
 • Ponad 100 firm partnerskich na całym świecie

Opcjonalne Atrakcje

Opcjonalne atrakcje w trakcie rejsu

Odkryj Chorwację

Karaiby europy, odkryj prawdziwy relaks na pływającym hotelu

Zapytanie o rejs

Wypełnienie tego formularza nie zobowiązuje cię do udziału w rejsie. Po wysłaniu formularza otrzymasz email ze szczegółami - wtedy podejmujesz ostateczną decyzję. Dlatego jeżeli interesuje Cię rejs śmiało wypełnij formularz.

pola wymagane

Zadzwoń teraz

Infolinia: 801 00 30 34 lub z komórki Telefon: +48 12 38 48 490

Zeskanuj powyższy kod telefonem, aby otworzyć na nim tą stronę