Majówka na Katararanie Lagoon 420 Comfort . Dalmacja, kraina wina i słońca

Podsumowanie oferty:

Chorwacja - często nazywana Karaibami Europy - jest naszym głównym i polecanym kierunkiem dla wakacji na jachcie. Piękna przyroda, parki narodowe, urozmaicone wybrzeże, setki wysepek, słońce, łagodny klimat, spokojne morze czynią ją wyjątkowym miejscem na świecie. 

Jest to lokalizacja odpowiednia dla osób, które pierwszy raz spędzą wczasy na jachcie, osób oczekujących wypoczynku, relaksu oraz dla rodzin nawet z małymi dziećmi. Cały czas w zasięgu wzroku mamy wyspy lub ląd.

Żeglujemy wyłącznie przy ładnej pogodzie. Nie każdy lubi rozfalowane morze, na którym mocno buja jachtem na boki. Na Chorwacji praktycznie nie ma takich fal. Możemy natomiast takie trudne warunki spotkać na innych akwenach, które znamy z folderów i które wydawałyby się atrakcyjniejsze tak jak wyspy Kanaryjskie, Kuba, Karaiby czy Tajlandia. 

Jacht to pływający hotel - to jedna z wielu zalet tej formy wypoczynku.

Każda para otrzymuje prywatną zamykaną kabinę. Na jachcie dostępna jest co najmniej jedna łazienka z prysznicem (w większych kilka).

Do dyspozycji jest też spory salon o wysokości co najmniej 1,8 metra (nazywany messą), gdzie mogą usiąść jednocześnie wszyscy uczestnicy rejsu.

Na rufie (tylna część jachtu) znajduje się taras (kokpit) z miejscami do siedzenia / leżenia/ opalania się. Taras można zadaszyć, tworząc kojące schronienie przed słońcem dla osób, które w tym momencie nie chcą się opalać.

Więcej o zakwaterowaniu na jachcie
Zakupy spożywcze są robione na miejscu. Praktycznie codziennie jesteśmy w pobliżu sklepu, Nie trzeba wszystkiego kupować na zapas. Staramy się jadać smacznie i zdrowo. Unikamy konserw i zup z torebek. Zwyczajowo dzielimy się na wachty/dyżury. Każdego dnia inny pokój ma dyżur w kuchni i przygotowuje posiłki dla wszystkich przez jeden dzień. Następne dni już nie musi kulinarnie robić nic. To sprawdzone i powszechnie stosowane rozwiązanie. Ułatwia organizację i jest wygodne dla wszystkich uczestników. Są wakacje i chodzi o to, by jak najmniej czasu spędzać w kuchni. Dla chętnych mamy opracowane i przygotowane przepisy na różne morskie smakołyki. Kalmary, małże, ryby i najlepszą ośmiornicę na świecie. Jeżeli będziecie chcieli poszaleć w kuchni, chętnie podzielimy się naszą wiedzą z wami.

Wyżywienie jest dostosowane do oczekiwań załogi, na jachcie jest poniżej 10 osób - dlatego wyżywienie można dostosować do Waszych oczekiwań.

W każdym przypadku posiadamy sprawdzone rozwiązania, które ułatwiają organizację wyżywienia.

Możemy posiłkować się na jachcie, w restauracjach lub dowolny mix. Możemy samodzielnie zdobywać część wyżywienia: kalmary, ośmiornice, ryby - świeże, bo właśnie złowione.

Więcej o wyżywieniu

Oferta, którą przeglądasz przygotowana jest dla każdego - to rejs turystyczno-rekreacyjny, jacht służy nam za hotel, środek transportu i źródło przyjemności. Jeżeli jesteście zainteresowani rejsem typowo żeglarskim, regatami prosimy o zgłoszenie się z informacją o celu.

Dlatego nie wymagamy żadnego doświadczenia żeglarskiego, umiejętności czy sprawności fizycznej podczas rejsu.

Zapraszamy wszystkich, całe rodziny z dziećmi w dowolnym wieku, seniorów (dla małych dzieci jacht dodatkowo wyposażany jest w specjalną siatkę bezpieczeństwa - może być dodatkowo płatna).

Proszę mieć jednak na uwadze, że jeżeli wybierają się Państwo w mniej niż 6-8 osób (to minimalna liczba osób, aby mieć jacht wyłącznie dla siebie) konieczne jest dobranie pozostałej załogi. W zależności od pozostałych osób zapisanych na ten rejs (informacje o pozostałej załodze otrzymasz po zapisaniu się). Nie wszyscy chcą rejsu z dziećmi poniżej 7 lat. Oczywiście nie dotyczy grup zajmujących cały jacht (min 6 osób).

W przypadku zgłoszenia rodziny z dziećmi staramy się dobrać podobną rodzinę jako pozostałą załogę.

Więcej o rejsach z dziećmi

Jachty dają większe możliwości w zakresie dodatkowych atrakcji. Tutaj bez uciążliwych dojazdów stale zmieniamy lokalizację, odwiedzając wiele atrakcji różnego rodzaju.

Jedynym problemem, jaki się może zdarzyć, jest to, że samo spędzanie czasu na jachcie (wraz z kąpielami, opalaniem się i spacerowaniem po miasteczkach, które odwiedzamy) sprawia, że czasem trudno znaleźć czas na inne atrakcje. Nuda tutaj nie występuje.

Kąpiemy się bezpośrednio z jachtu, na jachcie znajduję się specjalny pomost wraz z opuszczaną drabinką ułatwiającą powrót na jacht z wody. Woda jest bardzo czysta, snoorkowanie w okularach to wielka frajda. Na tylnym pomoście znajduje się też zewnętrzny prysznic ze słodką wodą, którą możemy spłukać z siebie morską wodę. Najczęściej mamy też ponton, który umożliwia podpływanie do niezamieszkałych wysepek...

W zależności od naszych zainteresowań, preferencji i odwagi uatrakcyjniamy pobyć poprzez:

 • zwiedzanie (oczywista oczywistość :)
 • rafting (spływy rwącą rzeką)
 • nurkowanie, snoorkowwanie
 • subwing, flyboard
 • i wiele więcej...

Proszę podczas zamówienia lub w trakcie przygotowań do rejsu w rozmowie z konsultantem o określenie, jeżeli zależy Państwu na konkretnych atrakcjach. Czasem należy dostosować przebieg rejsu, aby być w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Wszystkim się zajmiemy, ale nie zawsze wszystko jest możliwe.

Więcej o atrakcjach podczas rejsów

Po zapisaniu się na rejs otrzymują Państwo szczegółowe informacje i prośbę o potwierdzenie.

Po potwierdzeniu wysyłana jest umowa i faktura.

Płatność:

 • 1. rata 50% po podpisaniu umowy
 • pozostałe 50% do 60 dni przed imprezą
 • Płatność może być w Euro lub PLN
 • W przypadku anulowania imprezy otrzymują Państwo propozycje udziału w innym rejsie lub zwrot 100% wpłaconej kwoty.

Rejsy rozpoczynają się w soboty i kończą w sobotę.

Zaokrętowanie: sobota od godziny 17:00
Wyokrętowanie: sobota do godziny 09:00

W przypadku samodzielnego dojazdu należy dojechać w sobotę godziny dowolne. W tym dniu organizuje się zakupy i wypływa z portu, więc w niedzielę rano możliwy jest także dojazd na niedzielę (Ewentualnie inny dzień na trasie rejsu).

Na rejsach turystycznych z kasy jachtowej opłacane jest ubezpieczenie kaucji za jacht, co zwalnia załogę z odpowiedzialności oraz konieczności oczekiwania na sprawdzenie jachtu po rejsie.

Na każdym naszym jachcie dostępne jest bezpłatnie:
 • WIFI
 • ponton
 • pościele
 • w pełni wyposażony aneks kuchenny (ciepła, zimna woda, gaz, piekarnik, lodówka)

GDZIE PŁYNIEMY: Odkrywanie tajemnic Dalmacji, krainy słońca, serów i wina

Wszystko można, nic nie trzeba.
To motyw przewodni tego rejsu po Dalmacji –  krainie słońca, serów i domowego wina.

Dalmacja to Chorwacki region szęścia, spowity złotymi promieniami słońca i szmaragdem morskiej wody. Malownicze miasteczka, kolorowe targowiska pełne lokalnych produktów i domowych warzyw, małe galerie sztuki, zabytki z czasów rzymskich, urokliwe zatoki, wyspy, z których rozciągają się przepiękne panoramiczne widoki na dalmatyńskie wybrzeże, krystaliczna woda, niewielkie odległości między miastami, słynne parki narodowe i archipelagi wysp to tylko nieliczne z atutów tej trasy.


Kuchnia Dalmacji jest jak poezja jak wiersz pełen niesamowitych zapachów. Jest pełna aromatycznych przypraw, rozmarynu, lawendy, lokalnych dań, domowego wina i tysiąca smaków, które unoszą się w powietrzu i zabiorą was do innego świata. Świata prawdziwego spokoju, gdzie słowa relaks i wypoczynek nabierają zupełnie innego znaczenia, gdzie zapomnisz o codziennej gonitwie i pośpiechu. Tutaj zapomnisz o ładowarce do telefonu, będziesz mieszkał na jachcie i pływał po kulinarnym raju w otoczeniu wspaniałej, słonecznej, ciepłej i śródziemnomorskiej przyrody.

Możemy żeglować, leniuchować, zwiedzać, opalać się w słońcu, pływać w wodzie i nurkować. Leżeć z książką w ręku, bawić się w towarzystwie nowo poznanych osób, imprezować lub nic nie robić. To wasze wakacje i mają być najlepsze ze wszystkich.Mamy na trasie bardzo dużo możliwych atrakcji do zobaczenia. Będziemy odkrywać malownicze zatoczki, możemy odwiedzać słynne miasta od Zadaru, Sibenika, Primosten aż do Trogiru lub odwiedzić Park Narodowy rzeki Krka z jego słynnymi wodospadami lub popłynąć na archipelag wysp Kornaty, unikalne miejsce, ponieważ wyspy od strony lądu schodzą łagodnie do wody jak to wyspy, natomiast od strony morza mają pionowe klify do 80 metrów wysokości. Gdzie będziemy ustalać będziemy na bierząco. Jeżeli jakaś zatoka, czy miejsce was zauroczy, możemy w nim spędzić więcej czasu, niż jeden dzień.

Założeniem rejsu jest totalny wypoczynek, relaks i przygoda.

Dla chętnych możliwość skorzystania z nurkującego skrzydła , które może być  na wyposażeniu jachtu.
Polecam zabranie ze sobą podstawowego zestawu maska, fajki i płetwy, bo zachwycająca flora i fauna podwodnego Adriatyku warta jest zobaczenia. Ławice ryb, kraby, rozgwiazdy czy podwodne łąki zachwycają niesamowitym urokiem i przejrzystością wody, a morze maluje wodę od lazuru, po szafir, turkus i ciemny granat.

Czym żeglujemy:
Na bezpiecznych, nowoczesnych i komfortowych jachtach renomowanej firmy Bavaria. Są wyposażone w ponton z silnikiem, łazienki z prysznicem, kabiny dwuosobowe zamykane. Kabiny są 3 lub 4. Na jachcie jest salon z aneksem kuchennym, kuchenką, piekarnikiem lodówką, ciepłą i zimną wodą. Ma na wyposażeniu wszystkie potrzebne sztućce, naczynia i garnki. Na tarasie jachtu jest drabinka zejściowa do wody i prysznic, którym można się spłukać po morskiej kąpieli. WiFi na pokładzie, nagłośnienie, radio CD dopełniają listę.

Zobacz wirtualny spacer.
 Trasa:
Mapka przykładowych miejsc w Dalmacji, które możemy odwiedzić.


Co jest w cenie:
- Miejsce w kabinie dwuosobowej
- Opieka kapitana
- Adrenalina Pakiet – Skuter podwodny, Nurkujące skrzydło
- Świeża pościel, koce, poduszki
- Wyposażenie kuchni
- Gaz do kuchenki
- Ponton z silnikiem
- Ubezpieczenie jachtu
- Opinia z rejsu dla PZŻ

Dodatkowy koszt:
Na miejscu składamy się do wspólnej kasy, którą wybrany skarbnik i rozlicza na bieżąco. Z niej płacimy:
- kaucja bezzwrotna za jacht
- sprzątanie końcowe
- pozwolenie na pływanie
- podatek turystyczny, tourist tax
- opłaty za porty
- prąd i wodę
- paliwo do jachtu
- zakupy spożywcze

Dojazd:
Już w czasie wspólnej podróży można zacząć wakacyjną integrację.
Dojazd we własnym zakresie. Pomagamy w logistyce i organizacji dojazdu.
Można dojechać:
- swoim samochodem ok. 1100 km od południowej granicy Polski
- zabarać się samochodem z innym uczestnikiem wyjazdu
- autokarem żeglarskim, który dowiezie was prawie pod sam jacht
- samolotem

Kliknij i zapisz się na ten rejs.

 

Wciąż rosnąca popularność katamaranów wynika z kilku ważnych zalet - dużej przestrzeni na jachcie, możliwości osiągania większych prędkości, mniejszego zanurzenia oraz prestiżu, jaki dają osobom na nich pływającym.
 

Kliknij na poniższą fotografię aby aktywować interaktywny spacer po tym katamaranie.

 


Bezpieczeństwo
Katamarany turystycznie nie przechylają się tak jak jachty na boki.
Są stabilne. Mało kołysze.  Katamarany turystycznie żeglują bardzo stabilnie i zawsze płasko. Nigdy nie staną na jednym pływaku, tak jak to się dzieje na regatowych i sportowych katamaranach.
Dzięki temu żeglujemy jak we wspaniałym pływającym hotelu.

 

Komfort i prestiż
Pięknie się prezentują zarówno pod żaglami, jak i na silniku. Wpływając do mariny, na pewno każdy rzuci okiem na nasz pływający hotel z zazdrością. Żeglarze coraz częściej przesiadają się na katamarany, doceniając właśnie to wszystko, czym różnią się do jachtów jednokadłubowych, zwłaszcza jeżeli planujemy wyjazd z rodziną lub dziećmi. Duża przestrzeń gwarantuje, że każdy znajdzie dla siebie miejsce i strefę intymną, w której może swobodnie wypoczywać tak jak lubi. Rzesza ich fanów zwiększa się z roku na rok. 

Miejsca w salonie i na pokładzie jest  zdecydowanie więcej niż na jachcie. Salon położony pomiędzy dwoma płozami oferuje naprawdę dużą powierzchnię i wspaniałą widoczność, gdyż jest oszklony dookoła. W przypadku Karaibów czy Seszeli, gdzie większość postojów spędza się na kotwicy, czyli na pokładzie jachtu. Jest to dość ważne, aby mieć dużą przestrzeń do chodzenia (zarówno pod pokładem, jak i na pokładzie). Przestrzeń ta okazuje się również nieoceniona, gdy na rejsie znajdują się małe dzieci.

Stateczność - dzięki 2 płozom katamaran nie buja się na każdej fali, a raczej wykonuje ruchy pionowe - unosząc się w górę na fali, a następnie opadając. Dlatego jest również preferowany przez osoby wrażliwe na rozkołys jachtu. Katamaran turystyczny nigdy nie stanie na jednym pływaku, tak jak to jest możliwe na katamaranach regatowych. Konstrukcyjnie jest to nie możliwe. Pływają statecznie i stabilnie bez przechyłu.

Prędkość - dwukrotna długość  linii bocznej  katamaranów w porównaniu do standardowych jachtów, pozwala im i na większe prędkości, dzięki czemu szybciej można dotrzeć z jednego portu do drugiego. Przy wietrze 5 w skali Beauforta można spokojnie płynąć już kilkanaście węzłów.

Kotwiczenie bliżej plaży - zanurzenie katamaranów jest niewielkie (nie mają one kilu), przez co można nimi wpłynąć dużo głębiej w zatoki. Dzięki temu podpływamy zdecydowanie bliżej lądu, co znacznie ułatwia transport osób pontonem na ląd  oraz kąpiel w płytkiej wodzie.

Wnętrza katamaranów

Dużo bardziej przestronne, przeważnie każda kajuta ma swoją łazienkę i WC.
Oto przykładowy rozkład miejsc na katamaranie :

W każdej płozie znajdują się po 2 kabiny, każda (w wersjach turystycznych), jest dla 2 osób. Tak więc wygodnie śpi 8 osób. Dodatkowo jedna kabina w większych katamaranach znajduje się na dziobie (zwana kabiną skippera) oraz rozkładana 2-osobowa koja w salonie. Miejsca szczególnie w salonie jest bardzo dużo, a kabiny (dzięki położeniom w płozach) umożliwiają prywatność osobom w nim śpiącym. Czasami jest jeszcze tzw. koja skipperska na dziobie.

Rodzaje katamaranów

Podobnie jak w jachtach jest wiele marek i producentów. Najważniejsze marki katamaranów to:

Flota Lagoon – katamarany Lagoon 380,  Lagoon 400 ,  Lagoon 420, Lagoon 450, Lagoon 39, 52

Flota Nautitech - Nautitech 395, Nautitech 40, Nautitech 44, Nautitech 47

Flota Catana -  Catana 41, Catana 43, Catana 47, Catana 50, Catana 52
Można również spotkać katamarany innych firm takich jak  Bahia 46, Orana 44, Lavezzi 40

Więcej o różnicy pomiędzy katamaranem a jachtem przeczytasz tutaj.
 

Rozliczenie kosztów:

€540 €449/os Dodatkowo do zabrania jest kwota na na *kasę jachtową 150 EUR
Kasę jachtową trzyma wybrany z członków załogi skarbnik i rozlicza ją w czasie rejsu.

Pakiet obejmuje:
- miejsce w kabinie dwuosobowej
- usługa skippera/kapitana
- skipper śpi w messie

*Kasa jachtowa jest ogólnie przyjętą zasadą. To składka do wspólnej kasy już na jachcie.
Kasą jachtową zarządza i rozlicza na bieżąco sama załoga, najczęściej przez wybranego ze swojego grona skarbnika.
To bardzo wygodna forma. Jeśli np trzeba zrobić zakupy, to wiadomo od kogo wziąć pieniądze a po zakupach dać skarbnikowi resztę i paragon. Dzięki temu unika się codziennych rozliczeń, typu - ja kupiłem chleba za 3 eur a ktoś ser za 2 eur i ciągłego rozliczania i oddawania sobie pieniędzy.

Z kasy jachtowej płaci się za:
- kaucja bezzwrotna za jacht
- sprzątanie końcowe
- transit log
- podatek turystyczny
- opłaty za postój w porcie, prąd i wodę
- paliwo do jachtu
- Internet na jacht
- zakupy spożywcze
Skipper nie składa się do kasy jachtowej. Należy mu zapewnić 3 posiłki dziennie w standardzie załogi.
-------------
*Opłaty portowe (prąd, woda, postój jachtu)
Odwiedzamy różne porty, wiąże się to z różną wysokością opłat - port bazowy jest bezpłatny.
*Paliwo do jachtu
Pływanie na żaglach nic nie kosztuje. Lecz pływa się również i na silniku. Jacht ma wbudowany silnik - spalanie ok.3-4 litrów/godzina.
*Kaucja bezzwrotna za jacht
Na wypadek jakiś uszkodzeń jachtu pobierana jest opłata na tzw ubezpieczenie kaucji, które pokrywa ew powstałe szkody z tzw udziału własnego. Np pęknięte okno.
*Transit log/Final cleaning - przygotowanie jachtu do rejsu,pozwolenie na pływanie, sprzątanie końcowe
*Podatek turystyczny - to lokalna opłata klimatyczna 1 eur/os/dzień
---------------

Transport i dojazd:
Pomagamy w logistyce transportu, zakupu biletów i transferów z i na lotnisko.
- Autokar – specjalny autobus żeglarski. Jedzie przez całą Polskę i rozwozi uczestników rejsu bezpośrednio do mariny, w której zaczynają i kończą rejs. Prawie pod jacht. Wygodne rozwiązanie. Dzięki temu nie trzeba z miasta czy dworca szukać jak dostać się do mariny.
- Samochodem – dojazd od południowej granicy Polski, to ok. 1000 km. Istnieje możliwość dojazdu z innymi uczestnikami rejsu jednym autem wg indywidualnych ustaleń.
- Samolot – Najbliższe lotnisko dla tej trasy to Zadar,(ok. 20 km). Czasem więcej połączeń lotniczych można znaleźć do lotniska Split (konieczność dojazdu z lotniska Split ok. 100 km – pomagamy w organizacji transferu z lotniska).

Interesująca oferta?

Dołącz do osób zainteresowanych ofertą, aby wstępnie zarezerwować miejsce oraz otrzymać dostęp do dodatkowych informacji.

Udostępnij:
wydrukuj facebook google twitter linkedin

0

Dni fantastycznych wczasów

7

Noclegów w dwu osobowych zamykanych kabinach na jachcie z łazienką, salonem i tarasem

0

Dni do rozpoczęcia imprezy. Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

0

Łączny koszt w Euro bez ukrytych opłat i niespodzianek

Termin: 2018-04-28 do 2018-05-05 (7 dni pobytu)

Rozpoczęcie: 2018-04-28T00:00:00+02:00.

Miejsce: Chorwacja

Zakwaterowanie: W kabinie 2 osobowej.

Wyżywienie: W ramach kasy jachtowej

Cena zawiera:
 • Kapitan
 • Miejsce w kabinie 2 osobowej
 • Wyżywienie
 • Osobna kabina dla załogi

€540 €449/os

+ €200 Kasa jachtowa (do zabrania na rejs - na wyżywienie na jachcie, paliwo, opłaty za porty, podatek turystyczny itd.)

Dołącz do tego rejsu

Dołączenie do rejsu nie zobowiązuje do zakupu.
Otrzymasz informacje o innych uczestnikach, warunki itd

Zalety tej oferty

 • Standardowej klasy jachty morskie
 • Miejsce w kabinie dwuosobowej
 • Usługa skippera/kapitana
 • Kasa jachtowa
 • Luksusowy katamaran

Rabaty

 • 5% zamówienie powyżej 4 osób
 • 5% powracający klient
 • Maksymalny rabat 10%

Potrzebujesz więcej informacji?

Gwarancja ceny

 • Najniższe marże - jeżeli kupisz u nas czarter i znajdziesz taniej zwrócimy Ci różnicę
 • Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.

Gwarancja jakości

 • Ponad 20 lat doświadczenia
 • Wszystkie jachty są ubezpieczone od wszelkich uszkodzeń
 • Dziesiątki organizowanych rejsów rocznie
 • Stała opieka podczas rejsu
 • Własna flota oraz umowy z globalnymi operatorami
 • Doświadczeni skipperzy
 • Ponad 3000 osób lubi nas za to co robimy
 • Ponad 100 firm partnerskich na całym świecie

Opcjonalne Atrakcje

Opcjonalne atrakcje w trakcie rejsu

Odkryj Chorwację

Karaiby europy, odkryj prawdziwy relaks na pływającym hotelu

Zapytanie o rejs

Wypełnienie tego formularza nie zobowiązuje cię do udziału w rejsie. Po wysłaniu formularza otrzymasz email ze szczegółami - wtedy podejmujesz ostateczną decyzję. Dlatego jeżeli interesuje Cię rejs śmiało wypełnij formularz.

pola wymagane

Zadzwoń teraz

Infolinia: 801 00 30 34 lub z komórki Telefon: +48 12 38 48 490

Zeskanuj powyższy kod telefonem, aby otworzyć na nim tą stronę