Nurkowanie na Seszelach to wyprawa do podwodnego raju.
Podwoda flora i fauna Seszeli sprawia, że stały się one światową ojczyzną nurkowania. Na terytorium tego kraju znajdują się tereny zarówno dla początkujących zdobywców morskich głębin, jak i tych doświadczonych . Snoorkujący też przeżyją tutaj niesamowite chwile w wodzie.
Mnogość ryb, wielkich mant, raf koralowych, żółwi i krystaliczna woda stwarzają to miejsce wyjątkowym.
Wyprawa żeglarsko - nurkowa jest też idelnym połączeniem atrakcji dla całych rodzin. Może być rodzinnym wypoczynkiem w czasie którego każdy nawet najmłodszy członek rodziny znajdzie dla siebie coś bardzo atrakcyjnego.
Dzieki żeglowaniu katamaranem między wyspami Seszelskimi można dotrzeć do takich miejsc do których lądowi turyści nigdy nie dotrą. Magiczne zatoki zapraszają a dopłynięcie do najpiękniejszej plaży na świecie jaką jest Anse Union



Świetnym pomysłem jest połączenie wyprawy nurkowej z żeglowaniem. Dzięki żeglowaniu między od wyspy do wyspy mamy możliwość nurkować za każdym razem w innym miejscu.
A potem na wygodnym katamaranie żaglowym wypoczywać, żeglować do następnej wyspy. Cieszyć się słońcem, żeglarską przygodą chłonąć przyrodę i łapać wiatr we włosy.

Nurkowanie na Seszleach jest możliwe przez cały rok. Warunki przy każdej wyspie są trochę inne i zależą od wiatrów.
Ogólnie rzecz biorąc , najlepsze warunki zarówno na Wyspach Wewnętrznych i Wyspach Zewnętrznych są w tzw spokojnych okresach.

Planując wyjazd proszę się kontaktować z nami w celu doprecyzowania trasy, ilości nurkowań, warunków pogodowych i spraw związanych ze sprzętem.
Wszystkie nurki są prowadzone przez lokalnych instruktorów ze szkół nurkowych, którzy doskonale znają się na nurkowani i lokalnych warunkach.
Dla osób nie nurkujących są przewidziane zajęcia z snoorkowania, które też dostarcza niesamowitych przeżyć czyniąc nurkowanie na Seszelach niezapomnianymi egzotycznymi wakacjami.

Co można zobaczyć pod wodą ?
- Wszelkiego rodzaju ryby. Od muren, płaszczek, rekinów, żółwi po rekina wielorybiego i wielkie manty o rafie koralowej już nawet nie wspominam
- wraki które powoli stają się żywymi sztucznymi rafami
- wspaniałą roślinność podwodną, rafy koralowe starsze niż 7 000 lat
- dla poszukujacych niesamowitych przeżyć i adrenaliny polecam nurkowanie z rekinami
- "zatopione miasto" fenomenalny układ skał granitowych i korali, ktore tworzą labirynt podwodnych gdzie są jakby ruiny i mosty i drogi.

Gdzie nurkować?
Wokół wysp wewnętrznych są idealne miejsca do nurkowania dla osób początkujących, a zewnętrzne dla zaawansowanych, mających już większe doświadczenie. Miejsc ciekawych w których można spotkać wiele gatunków ryb, zółwie, wspaniałą roślinność podwodną, czy rafy koralowe które koło jednej z wysp liczą sobie ponad 8 000 lat. zachwycą wszystkich bez wyjątku. To jest to co na pewno zachwyci kazdego

Okresy do nurkowania

Od kwietnia do maja i od października do listopada
Są zdecydowanie najlepsze. Temperatura wody może wzrosnąć aż do 29 º C i oferuje doskonałą (do 30 metrów ) widoczności .

W grudniu i styczniu
Wiatr już jest północno zachodni cios , ale warunki pozostają bardzo podobne tak samo jak w okresach spokojniejszych z wyjątkiem większego ruchu wody co może powodować lokalną słabą widoczność i lekko mętną wodę.

Od maja do września
Wiatry są silniejsze i cios południowo -wschodnim . Widoczność i temperatura może więc spaść w sierpniu w wodzie o temperaturze około 25°C. Kombinezon co najmniej 4 mm jest konieczny.
W przeciwieństwie do Inner Islands , niektóre z bardziej południowych Wysp Zewnętrznych są blisko pasa cyklonu i w tych miesiącach mogą wystąpić lokalne trudne warunki i prądy.

Wyspy Zewnętrzne
4mm pianka skafandra jest minimalna zalecaną . Wyspy z dużymi drop-off i ścianami mają termoklinę z temperaturami od 19 do 27 º C . Tam zdecydowanie już trzeba mieć dobrą i ciepłą piankę .

Stopień trudności nurkowań na Seszelach
Większość nurkowań to spokojne nurki raczej rekreacyjne nurkowania na poziomie CMAS*/open diver OWD.
Jest też możliwość głębszych nurkowań na poziomie -30 metrów.

 

Udostępnij ten artykuł: facebook twitter linkedin
{ meaRenderPageContainer('footer' )|raw }}